bildirgec.org

rakı hakkında tüm yazılar

Bikupletweet ile Mesajlarınız Bestelensin

efec89 | 06 February 2011 10:18

Ünlü Tekirdağ Rakısı’nın yapmış olduğu bikupletweet isimli websitesinde 4-14 Şubat tarihleri ve 16:00-22:00 saatleri arasında kullanıcıların twitter hesaplarından tweet’lenen tweet mesajları bikupletweet fasıl ekibi tarafından bestelenip çok değişik müzikler ortaya çıkabiliyor.

Bikupletweet
Bikupletweet

Ayrıca en çok beğenilen besteleride süpriz ödüller bekliyor.
Siz de kendi tweet mesajlarınızı yazarak bestelenmesini istiyorsanız bikupletweet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siz Hangisini Tercih Edersiniz?

Nhanay | 14 November 2010 11:32

Yemeklerde, davetlerde, doğumgünlerinde, kutlamalarda… Bunaldığımızda yada keyifli olduğumuzda…

İşte kısacası her anımızda karşımıza çıkan içkinin ne kadar da çok çeşidi vardır aslında. Bulunulan yere ve ruh haline göre yada damak tadı denilen beğenilere göre seçimlerde kişiden kişiye göre değişir.

Fazla çeşit olmasına rağmen biz başlıcalarına bir bakalım…

İlk olarak bizim geleneksel içkimiz Rakı. Genelde efkar dağıtmak için meyhanelerde, fasıllarda tüketilen rakının anlamı damıtılmış demektir. Damıtma yoluyla, suma ve anason tohumu kullanılarak elde edilir. Değişik ülkelerde rakının adı farklı olsada Türkiye’den ithali fazladır.

Tekirdağ Yemek Geceleri ile felekten geceler!

romanistabukowski | 21 July 2010 10:16

Tekirdağ Yemek Geceleri, Tekirdağ Rakısı’na “Benim Rakım Tek” diyenler için Facebook üzerinde geliştirilmiş bir uygulama. Bu uygulamayla masa organizasyonu yapılıyor, sonra davetlilere Tekirdağ Rakısı bir soru soruyor. Bu soruya en hızlı ve doğru cevabı veren, Tekirdağ Rakısı’ndan özel hediye kazanıyor. Bu özel hediye de hesabın 300 TL’sini Tekirdağ Rakısı’nın karşılayacağı bir yemek organizasyonu. Katılmak için adres şurası.

Sofraların Başkenti

matrucaria | 07 July 2010 10:18

Yeni Rakı’dan Avrupa Kültür Başkenti şerefine bir microsite uygulaması. Bu micrositenin outdoor ayağı olan “Bi’ Büyük Fest” ile de, tam 1500 çeşit meze hazırlanarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için adım atıldı. Sitede aynı zamanda İstanbul’daki tarihi yerleri ve meyhaneleri bir harita üzerinde gezebiliyorsunuz.
İstanbul’u daha yakından tanımak için http://www.sofralarinbaskenti.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Fıkra

sinjob | 10 June 2010 14:41

Bir köyün lideri ölür ve ahali yeni lider seçmek için köy meydanında toplanır.Bu köye lider olmanın bazı şartları vardır,bunlar:

  • bir şişe rakıyı susuz içmeli
  • hemen ardından tüfeği omzuna alıp,dağdaki herkesin korktuğu büyük ayıyı öldürmeli
  • son olarak da,köyün en yaşlı kadını ile birlikte olmalı.

Adaylar içinde ilk şartı sağlayana tüfeği verirler ve dağa yollarlar.Saatler geçer ama aday ortada yoktur.”Ayı bunu öldürdü kesin”,derler ve yeni lider adayı düşünürlerken dağdan birinin geldiğini farkederler.Bakarlar ki lider adayı dağdan dönüyor.Köy meydanına varır,ahaliye yan yan bakar ve sorar:

”Nerde Lan Benim Vuracağım Karı?”

Tekirdağ Fanatikleri aranıyor!

romanistabukowski | 06 May 2010 11:19

Yılların ustalığı ile hazırlanmış efsanevi tat Tekirdağ Rakısı için güzel bir oyun yapılmış. Selim, Sadık ve Baki karakterlerinin sordukları sorulara en kısa sürede ve doğru cevap verenler Tekirdağ Fanatiği ilan ediliyor ve çok güzel hediyeler kazanıyor. Adres şurası.

Yeni İletişim Devi

nzright | 16 January 2010 15:10

Birkaç gündür gazetelerin başlıklarında “Türkiye’nin Yeni İletişim Devi” sloganıyla göze çarpan Yeni Rakı yeniiletişimdevi isimli bir websitesi hazırlamış. İnteraktif olarak sizi karşılayan siteye giriş için 18 yaş şartı aranıyor.
Ayrıca sitede size verilen kodu girerek sweatshirt kazanmanız da mümkün. Formu dolduran her 100. kişi kazanıyor.

Fofo & Engin

semazem | 05 October 2009 15:59

Ali Bey Adası’nın bilmem kaç yıllık sokaklarından birinde, sokak taşlarının düzensizliğinden dört ayağı aynı yüksekliğe basamadığı için her harekette sallanan tahta bir sandalye ve dengedaşı bir masada, bilumum deniz ürünleri, bir kaç meze ve tabi ki rakı eşliğinde oturmuş; müziğin güzelliği ve kalitesiyle yaşları arasındaki inanılmaz tezattan hafif hayrete düşmüş bir halde, içiyor ve 3 genç sazdan fasıl dinliyoruz. Yeri geliyor katılıyorum müziğe, şarkılara eşlik ediyorum; yeri geliyor bir kedinin balık bekleyen bakışlarını görmezden geliyorum, yeri geliyor masada ritim tutuyor parmaklarım; yeri gelsin gelmesin bir rüzgar ortalığı biraz karıştırıyor veya sıcak ekmek geliyor masaya… Ve yeri her dem bâki yar hemen yanı başımda, gecenin her anına mutlaka elim tenine değiyor.

Bir garip tur

macburen | 17 June 2009 23:00

Adamları çok kıskandım. Metin ve Fikret diye 2 tip New York’tan başlayıp Chicagoda son bulan bir blues turuna çıkmışlar. Araba ile geziyolar boyna. Bir ilginç tarafı da gittikleri yerlerde millete rakı denetiyorlar, bir de burdan yakın:) Videolar resimler filan da koymuşlar namussuzlar.
………

Yeni Rakıdan Yeni Seri

mediamonster | 07 May 2009 09:48

Mey içki tarafından üretilen Yeni Rakı Yeni Seri ile tüketiciyle buluşuyor. Rakı içmenin raconları hazırlanan web sitesi ile paylaşılıyor. Hazırlanan web sitesinde kadeh tokuşturma oyunu da yer alıyor. Oyunun amacı racona uygun olarak kadeh tokuşturarak en yüksek puanı almak. Oyunun sonunda doktor,profesör ve ordinaryus gibi ünvanlar kazanmak mümkün.