bildirgec.org

romanistabukowski

8 yıl önce üye olmuş, 93 yazı yazmış. 6 yorum yazmış.

Tekirdağ Yemek Geceleri ile felekten geceler!

romanistabukowski | 21 July 2010 10:16

Tekirdağ Yemek Geceleri, Tekirdağ Rakısı’na “Benim Rakım Tek” diyenler için Facebook üzerinde geliştirilmiş bir uygulama. Bu uygulamayla masa organizasyonu yapılıyor, sonra davetlilere Tekirdağ Rakısı bir soru soruyor. Bu soruya en hızlı ve doğru cevabı veren, Tekirdağ Rakısı’ndan özel hediye kazanıyor. Bu özel hediye de hesabın 300 TL’sini Tekirdağ Rakısı’nın karşılayacağı bir yemek organizasyonu. Katılmak için adres şurası.

Tekirdağ Fanatikleri aranıyor!

romanistabukowski | 06 May 2010 11:19

Yılların ustalığı ile hazırlanmış efsanevi tat Tekirdağ Rakısı için güzel bir oyun yapılmış. Selim, Sadık ve Baki karakterlerinin sordukları sorulara en kısa sürede ve doğru cevap verenler Tekirdağ Fanatiği ilan ediliyor ve çok güzel hediyeler kazanıyor. Adres şurası.

Hayalinizdeki yılbaşı sofrası

romanistabukowski | 18 December 2009 14:10

Hayalinizdeki yılbaşı sofrası için f&d!
Hayalinizdeki yılbaşı sofrası için f&d!

Paşabahçe‘nin özel koleksiyonu olan f&d, yılbaşı için güzel bir site hazırlatmış. Kime? Trafo‘ya. Sitede kendi yılbaşı sofranızı oluşturuyorsunuz, diğer sofralara oy verebiliyorsunuz. En beğenilen sofrayı hazırlayana, sofrasındaki tüm f&d ürünleri hediye olarak veriliyor. Ayrıca sofralar için her oy veren 100.kişiye özel bir f&d ürün veriliyor. Adres burası.

Dikkat: Sofralara baktıkça iştah duygularınızda kabarma olabilir.

C# 3.0 PictureBox’da PhysicalDimension, PixelFormat ve FrameDimension Özellikleri

romanistabukowski | 03 November 2009 10:45

Yine içerisinde sürpriz konu barındıran bir makaleyle C# 3.0’a devam ediyorum.

Bu makalemde amacım PictureBox’a koyduğumuz bir resmin özelliklerini edinmek. Makalenin ilerleyen paragraflarında çok farklı ve işe yarar bir konudan daha bahsedeceğim.

Öncelikle Windows formumuza bir picturebox, 5 label ve 5 textbox ekliyorum. Görüntü aşağıdaki gibi olmalıdır:

Çok sevdiğim bir kitabın kapağını resim olarak ekledim PictureBox’ıma. Şimdi gelelim kodlara. Formumuzun load özelliği dahilinde aşağıdaki kodları yazıyorum;

28. İstanbul Kitap Fuarı

romanistabukowski | 28 October 2009 14:46

Afişinden bir parça
Afişinden bir parça

5 Kasım 2006’da 25.si düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı‘nın bu yıl 28.si yine Tüyap’ta kitapseverlerle buluşacak. Cevat Çapan‘ın “Onur Yazarı” olarak belirlendiği fuar, yaklaşık 550 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla, ARTİST 2009 – 19. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı olarak 31 Ekim – 8 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Katılımcı firmaları görmek için burayı, imza günlerine bakmak için ise şurayı ziyaret edebilirsiniz.

GPS hediyeli gezi sitesi

romanistabukowski | 27 October 2009 15:19

anasayfadan bir görüntü
anasayfadan bir görüntü

Lassa‘nın yeni lastik teknolojisi Impetus Revo şerefine yapılan Konfora Yolculuk adlı websayfası epey ilgi çekici hediyeler veriyor. Özellikle geziseverlere hitap eden sitede beğendiğiniz mekanları bölgelere göre girip hediye kazanıyorsunuz. Mesela 12 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında İç Anadolu Bölgesi’ne toplamda en fazla yeni mekan ekleyen 1 kişi, Garmin GPS cihazı kazanıyor. Ayrıca aynı tarihler arasında her gün İç Anadolu Bölgesi’ne, o günün en fazla mekanını ekleyene, Türkiye Keşif Rehberi hediye olarak veriliyor. İçerik genişledikçe geziseverler için büyük bir kaynak olacağı şüphesiz.

C# 3.0 RichTextBox’da DetectURL ve LinkClicked Özellikleri

romanistabukowski | 17 October 2009 11:41

RichTextBox’ın C# 3.0 ile gelen bir özelliğinden sizlere bahsetmek istiyorum. Bu özelliğin default özelliği true olduğu için RichTextBox’ın çalışma anında yazılan internet adresleri otomatik olarak linke dönüştürülür. Bunu daha detaylı görebilmek adına Windows formuma bir RichTextBox ekliyorum ve çalışma anında web adresimi yazıyorum.

Bu esnada linke tıklanırsa herhangi bir tepki alınmaz. Çünkü RichTextBox nesnesi tarafından link olarak işaretlenen adresin Internet Explorer gibi bir browser ile ziyaret edilebilmesi için bazı işlemleri yapmamız gerekiyor.

Blogger anasayfasına açılış resmi eklemek

romanistabukowski | 05 October 2009 15:11

Bu konunun önizlemesi için şurası uygundur. Bloglar artık internet aleminin vazgeçilmezi haline geldi. Bendeniz 2 bloga sahibim 2 ayrı konuda ve özellikle bunlardan biri Türkiye’de en çok okunana futbol bloglarından biri. Güzel şeydir blog yazmak lakin bazen gereğinden fazla zaman alıyor. Herneyse işin reklam kısmını geçeyim.

Bu anlatacağım konuyla sayfamıza giren ziyaretçilere, onların görmesi gereken bir duyuru veya sadece bir karşılama mesajı gösterebiliriz.