bildirgec.org

Pinhani

11 yıl önce üye olmuş, 23 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

ParaBilir ile para biriktirin!

Pinhani | 12 April 2012 09:25

Parabilir
Parabilir

Günümüzde bu ekonomik şartlar altında para kazanmak gerçekten çok zor iş. Eskilerin dediği gibi ekmek arslanın midesinde artık. Hal böyle olunca kazanılan paranın da elde tutulması büyük önem taşıyor.

Artık devir tasarrufdevri, her yerde her şeyden tasarruf etmenin yolları konuşuluyor. Petrol fiyatının fırlaması ile araçlardaki yakıt tasarrufu, aynı şekilde katı yakıt ve doğal gaz fiyatlarının artması ile ısı yalıtımı ve yakıt tasarrufu, bunlarla ilişkili olarak da elektrik tasarrufu gündeme geliyor.

WordPress sitesi olanlar dikkat!

Pinhani | 17 August 2011 10:57

Wordpress‘in son yıllardaki popülerliği su götürmez bir gerçek. Sonunda Joomla! gibi çok kaliteli ve kapsamlı bir CMS‘yi bile tarihin tozlu sayfalarına gömecekler gibi gözüküyor. Tabi çok kişinin kullandığı bu CMS’de arada güvenlik açıkları ortaya çıkabiliyor.

Şimdi bahsedeceğimiz açık yakın zamanda MyWordpress‘in duyurduğu, Wordpress’in çekiredek dosyalarından değil, timthumb adı verilen bir scriptten kaynaklanıyor. Kaliteli birçok tema ve eklentide bulunan bu script resimleri boyutlandırmaya yarıyor. Açık ise resimlerin çekilebileceği dış sitelerden kaynaklanıyor. Öntanımlı olarak URL’sinde flickr.com, wordpress.com gibi adresleri barındıran sitelerden, sunucuya dosya gönderilebiliyor bu script sayesinde. Bu da bir güvenlik açığı doğuruyor.

yeni bir internet kahramanı mı doğuyor?

Pinhani | 17 March 2011 14:58

casey heynes
casey heynes

yandaki resimde gördüğünüz avustralya’da lisede okuyan 16 yaşında çocuk, casey heynes. peki onu diğerlerinden farklı yapan ne diye düşünebilirsiniz. hemen hemen her okulda olur ya, şişman, şiman olduğu için içine kapanık, sıkılgan, diğerleri tarafından sürekli rahatsız edilen, aşağılanan, taciz edilen ve dövülen birileri. casey heynes’de onlardan yalnızca biriydi. ta ki kendisine saldıran bir çocuğu madara edene kadar. fakat internette dolaşan bu video sayesinde şu an çok popüler, hatta adına facebook fan sayfaları kurulmuş, birçok haber sitesinde ismi zikredilmiş, videosu yayımlanmış, internetin yeni kahramanlarından biri olmaya aday.

resmi sitesi

ipad 2’nin japonya’da piyasaya çıkışı ertelendi

Pinhani | 16 March 2011 15:58

applefirması, japonya’da gelecek hafta piyasaya çıkması beklenen ipad 2‘nin deprem ve tsunami felaketleri nedeniyle ertelendiğini duyurdu.

ipad 2
ipad 2

bu konuda apple’ın basın sorumlusu natalie kerris, reuters’e “ülkenin ve ekibimizin bu felaketin yaralarını sarmaya odaklanması için, ipad 2’nin japonya’da piyasa çıkışını erteliyoruz” açıklamasında bulundu.

ipad 2
ipad 2

facebook, twitter, myspace, youtube hesaplarınızı tek hesaptan yönetin

Pinhani | 16 March 2011 12:23

birkaç tane sosyal ağa üye olanlar için geliştirilmiş çok güzel bir site. tuppy ile bütün popüler sosyal ağ üyeliklerinizi birleştirip, aynı hesaptan yönetebilirsiniz.

tuppy
tuppy

aynı anda twitter, facebook veya youtube hesaplarınıza erişebilir sayfa kalabalığından kurtulabilirsiniz. herhangi birinden yeni mesaj veya uyarı geldiğinde tuppy’den takip edebilirsiniz.

şu anda desteklediği sosyal ağlar:

twitter, facebook, youtube, flickr, vimeo, photobucket, myspace, livejournal

tuppy