bildirgec.org

kalem hakkında tüm yazılar

Bilgisayarınızdan el yazınızla e-mail gönderin

Sami Erguner | 08 June 2011 18:16

Marka bilinirliği ve dünyada 100’den fazla ülkedeki yaygın satış ağı ile Pilot kalemleri Japonya’nın en köklü ve büyük kalem üreticisidir. Pilot tarafından geliştirilen bir web uygulaması ile artık isteyenler kendi el yazılarını kullanarak sevdiklerine e-mail gönderme özgürlüğüne kavuşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken “buraya” tıklayarak ilgili web sitesindeki videoyu izledikten sonra next butonuna tıklayarak devam etmek. Eğer bir yazıcınız yoksa harf tablosunu pdf olarak print ederek bilgisayarınıza kaydedip, photoshop veya benzeri bir programda da size özel el yazısı karakterlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Altını çizin, korkmayın!

shakaci | 22 April 2011 14:51

Kitap okurken ya da ders çalışırken önemli bulduğumuz yerlerin altını çizeriz. Daha sonra baktığımızda bu çizgilerin düzgün olmaması bizi rahatsız eder. Giha Woo‘nun tasarladığı Alt Çizici göze hoş gelmeyen bu görüntüyü gideriyor ve cümlelerin alt çizgileri artık bir cetvelle çizmiş kadar düzgün oluyor.

Constrained Ball
Constrained Ball

KALEM !!!

Cali Kusu | 30 January 2011 16:35

İnsanın çabalarından bir tanesi de kendini ifade edebilmektir. Kendini ifade ettiği kadar özgürdür. Ne istediğini, ne yaptığını, ne yapabildiğini ifade edebildiği kadar hâkimdir kendine ve kelimelerine.İfade etmenin tek yolu konuşmak değildir. İfade aracı yalnızca dil ile sınırlandırılamaz. Konuşarak olduğu gibi insanoğlu kendini yazarak da ifade edebilir. Hatta dilin anlatamadıklarını da anlatır. İnsanoğlunun kullandığı en muhteşem iletişim aracıdır. Yeri geldiğinde dilimizden, kılıcımızdan bile daha keskindir.Kalem insanın en büyük silahıdır. Tarihlerin, topların, tüfeklerin deviremediği dağları, padişahları iki çift söz ya da iki satır yerle bir edebilir. Gücü eşsiz, yetkisi sınırsızdır kalemin. Dilin anlatamadıklarını iki satırlık bir yazı çok basit bir şekilde açıklayabilir. Yazdıklarımız, yazacaklarımız bizi bize anlatmaya yeter aslında. Ben beni bana konuşarak anlatamam. Kendi kendime konuşamam. Ben içimde, aklımda ne varsa kalemimle paylaşırım. Kalemimde zamanı geldiğinde unuttuklarımı bana tek tek hatırlatır. Benim tek güvenilir dostum kalemimdir. Ben anlat demeden anlatmaz, ben yaz demeden yazmaz. Sahip olabileceğimiz en sadık arkadaştır. Kalem insanın gerçek yoldaşıdır.

Kağıda çiz, bilgisayarına kaydetsin!

Kreston | 09 December 2010 14:18

A2 Smart Pen
A2 Smart Pen

Kalem ve kağıt bütün teknolojik gelişmelere rağmen vazgeçemeyeceğimiz bir ikili. Artık bu ikiliyi teknoloji ile buluşturan bir ürün var.

Artık kağıtları kaleme dönüştürün

sCoRPionTR | 21 September 2010 18:58

Yanko Design her zaman olduğu gibi yine çok güzel ve işlevsel bir ürün ile bizimle.. P&P Office Waste Paper Processor artık kağıtları kaleme dönüştüren bir ürün. Böylece hem doğayı korumuş oluyorsunuz hem de kalem maliyetinden kurtulmuş oluyorsunuz.

Sesinizi kağıda yazıp gönderin

sCoRPionTR | 03 September 2010 17:49

Yuri Suzuki ve Oscar Diaz artık çok az kullanılan kasetlerdeki manyetik bant teknolojisini biraz geliştirerek kağıt üzerine sesiniz ile mesaj bırakmanızı sağlayan ve bunun dinlenmesini sağlayan 2 adet kalem yapmışlar.

GECEYİ YAZAN KALEM

ayzeff | 31 May 2010 11:51

GECEYİ YAZAN KALEM

Gecenin her yeri kuşatan kara çarşafı odamın aydınlık yüzünü gizlemekte ısrar ediyor. Cılız ve titrek bir mum ışığı hüküm sürüyor dört duvar arasında; aydınlığı temsil eden yegâne ışık kaynağı sadece bir mum ışığı…Karanlığın keskin kılıcıyla savaşan mum ışığı yavaş yavaş güç kaybediyor gözlerimin önünde.Bu güç karşısında damla damla eriyip gidiyor.Ödediği bir bedel var onun; karanlığı aydınlığa çevirmek uğruna her saniye eriyip kaybolmak…Titrek mum ışığı karanlıkla mücadele ederken karşımda, ben kalemimin ucundan savrulan kelimeler sayesinde dipsiz kuyulara düşmekten kurtuluyorum. Kalemim kuyulara set çekiyor baştan başa. Derin düşüncelerle başlıyorum yazı yazmaya…
İçimde müthiş bir yazma tutkusu; sayfalarca, kalemimin mürekkebi bitene kadar. Ne varsa yaşamaya dair herşey kalemimin ucundan çıkacak kelimelerle ifade edilmeli.Gökyüzünde uçan güvercin kadar özgürce, bahçelerde ötüşen, şarkılar söyleyen minik serçe yavrusu kadar şence, yuvasına buğday tanesi taşıyan küçük bir karınca gibi sabırla…
Geçen zaman içerisinde, karanlık hakimiyetini tekrar kurmak istiyor, tüm gücüyle gidiyor savunmasız mum ışığının üzerine…Kalemimin ucundan savrulan kelimeler beni dipsiz kuyulara düşmekten kurtaramıyor bu sefer…Gözlerim bir nokta odaklanıp kalıyor; içimde ne fırtınalar kopuyor… Sığ sularda gezinirken kendimi birden derinliklerin içinde buluyorum. Bu derinlik ki karanlıklardan daha derin ve bu karanlık ki gecenin kara çarşafın dan daha da kara…Neyin nesi bu kara elmaslar; kime ait bu yıldızlardan daha çok ışık saçan bir çift göz…Karanlıklar! yeter bu hakimiyetiniz artık gündüzün aydınlık yüzünü göreyim.Beni kurtar ey bütün kainatı aydınlatan güneş, ey ateşböceği gibi parlayan yıldızlar ve ey masamda boynu bükük duran mum ışığı… Kurtarın beni bu esaretten. Güçsüzüm, karanlıklar içinden çıkıp gelen bu gözleri görmeye cesaretim yok, nefessiz kalamak istemiyorum yine, ellerim titremesin her gidişinde…
Ey katip yazsana halimi hani içinde tarifsiz bir yazma arzusu hakimdi? Ne oldu, neden oynatamıyorsun kalemini? Neden kaçışıyor sözcükler senden? Sen ki onların hakimiyeti sende olan kişi değil misin? Haydi anlat o kara gözleri ,tasvir et yüreğime ok gibi saplanan o kiprikleri, Hilalden daha kıvrak olan o kaşları anlat bana; güllerden narin olan o gülen yüzü de yaz…Susma, dillerini zincirlere vurma, görmüyor musun ki asıl zincire vurulan benim; ellerim ayaklarım ve benim dillerim…Unutulmuşluğun arkasına saklama hiç bir şeyi,anlat gönül rahatlığıyla…

Döner Uçlu Kalem ve Elektrikli Silgi…

Beacool | 14 April 2010 14:02

Kuru Toga ile yazı
Kuru Toga ile yazı

Tahta kalemlerin okul hayatımıza hakim olduğu dönemlerde öğrenimini yapmış olanlar basmalı diye tabir edilen uçlu kalemlerin öğrenciler üzerinde yarattığı değişikliği hatırlayacaklardır. Hele bir dönem Tombo denen kalemler vardı ki onlar hepten bir “manyaklık” yarattılar.
Onlarla yazdığım zamanlar (ki şu an üstünden altı sene geçmiş) şaşırtıcı şekilde uçların kırılıp nasıl oluyorsa (çok çok kere) gözüme girmesi sonucu inanılmaz acılar çektiğimi hatırlarım.

Uni-ball Kuru Toga ların farklı ren seçenekleri de var
Uni-ball Kuru Togaların farklı renk seçenekleri de var

Sonradan öğrendiğim üzere bu kalemin sürekli tek taraftan yazılmasıyla oluşan aşınmanın etkisiymiş.

ANT İÇERİM

lavinya76 | 02 April 2010 10:54

bu ben değilim:)
bu ben değilim:)

İlkokul günlerini herkes hatırlar. Beyaz yakalıklar, cebinize üçgen biçimde katlanıp konulmuş mendil, özellikle pazartesi gününe mahsus tırnak kontrolleri, istiklal marşı ve saygı duruşu sonra bahçede sıra olurken kolların tren biçiminde öndeki arkadaşın omzuna değecek biçimde uzatmalar… Her gün yeniden iki belik şeklinde örülen saçlar.

Her sabah neye yemin ettiğinizi bilmeden hep bir ağızdan okunan andımıza eşlik etmeler ve aceleci bir koşuşturmayla hapsolduğunuz sınıflar. Beyaz tebeşirin kara tahtada çıkardığı o acayip ve tüylerimi hala diken diken eden o ses. Tahta silme yarışında tavşan sıçrayışları. Çöp kutusu kenarında kurşun kalem açma sevdalıları…