bildirgec.org

Sami Erguner

11 yıl önce üye olmuş, 4 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

101 adet çok kullanışlı web sitesi

Sami Erguner | 15 June 2011 11:12

Zaman zaman pek çoğumuz, gerekli programları eksiksiz olan kendi bilgisayarımızın haricinde, farklı bilgisayarlarda da çalışmak durumunda kalabiliyoruz. Örneğin, bir arkadaşımızın yeni bilgisayarına belki daha hala bir antivirüs programı yüklememiş olduğunu farkedebiliyoruz. Kimi zamansa bilgisayarımızdaki yüklü programlar ile çözebileceğimiz işlerimizi, web üzerinden gerçekleştirme isteği duyabiliyoruz. Aşağıda bize farklı konularda faydası dokunabilecek, pratiklik sağlayabilecek 101 adet web sitesi içinde öne çıkanlardan bahsetmeye çalışacağım. Bu 101 adet sitenin listesine ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir görme engellinin hayatına renk katmak

Sami Erguner | 10 June 2011 12:23

Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi  Tel: 0212 291 91 71
Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi Tel: 0212 291 91 71

Bu yazının başlığını okuyan herkesin anlık bir şaşkınlığa düşeceğini tahmin ediyorum. Photoshop derslerinin ağırlıklı olduğu bildirgec.org‘ta sörf yaparken kısa bir mola verip önemli bir sosyal sorumluluk projesine destek olmaya ne dersiniz? Bizler renkleri görebilen insanlar olarak şanslıyız ama malesef ki ülkemizdeki 700.000 görme engelli vatandaşımızın böyle bir şansı yok. Buradaki linkten açılacak olan sayfadaki filmi izle butonuna tıklıyoruz. Sadece 70 saniye kadar sürüyor. Film her izlendiğinde bir görme engelli, çevresindeki renkleri öğrenebileceği özel bir yazılıma ücretsiz olarak kavuşuyor. Süresi bitmeden etrafımızdaki herkese iletilmesi gerektiğine inandığım bu proje Altı Nokta Körler Derneği ve Jotun Boya‘nın işbirliği ile gerçekleşiyor.

Bilgisayarınızdan el yazınızla e-mail gönderin

Sami Erguner | 08 June 2011 18:16

Marka bilinirliği ve dünyada 100’den fazla ülkedeki yaygın satış ağı ile Pilot kalemleri Japonya’nın en köklü ve büyük kalem üreticisidir. Pilot tarafından geliştirilen bir web uygulaması ile artık isteyenler kendi el yazılarını kullanarak sevdiklerine e-mail gönderme özgürlüğüne kavuşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken “buraya” tıklayarak ilgili web sitesindeki videoyu izledikten sonra next butonuna tıklayarak devam etmek. Eğer bir yazıcınız yoksa harf tablosunu pdf olarak print ederek bilgisayarınıza kaydedip, photoshop veya benzeri bir programda da size özel el yazısı karakterlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Magnum Temptation ile farklı bir deneyim…

Sami Erguner | 08 June 2011 16:49

Magnum Temptation, piyasaya çıktığı ilk günlerden bu yana adeta fanları oluşan ve popülerliği hiç eksilmeyen bir ürün olmaya devam ediyor. Ürünün dijital ortamdaki kampanyasında güzel yıldız Cansu Dere, Magnum tutkunlarının kişisel zevklerini tespit ederek önerilerde bulunuyor.
Buraya tıklayarak ürünün sloganı ile aynı adlı web sitesini ziyaret etmekten haz duyacağınızı umuyorum.