bildirgec.org

kablo hakkında tüm yazılar

Kabloların eziyetine son: Apple Core

shakaci | 24 April 2011 13:08

AppleCore
Apple Core

Elektronik çağının geçiş dönemi olarak gördüğüm kablolu dönemin en büyük sıkıntılarından bir tanesi, elimize ayağımıza dolaşan ve çirkin bir görüntüye sebep olan düzensiz kablo yığınları. Bu eziyete bir toparlayıcı ile çözüm bulmak artık mümkün.

Apple Core History
AppleCore History

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Beacool | 06 March 2011 14:05

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Fujitsu Wireless Hokus Pokus!
Hokus Pokus!

Kablo sorunu sanırım her bilgisayar kullanıcısın ortak problemlerinden biri. Hele ki profesyonel bir kullanıcıysanız tarayıcı-yazıcı, tablet, ups filan derken masanızın altının örümcek ağına dönmesi içten bile değil. Şahsen benim masamın altı değil örümcek ağı balık ağı gibi oldu. Hatta bir iki kez evimde beslediğim kedimin bu kablolara dolanmışlığı bile var!

Neyse ki günümüzde geliştiriciler bu konuya eğilmiş durumda. Çok değil daha birkaç gün önce yayınladığım şu haberde artık kablosuz görüntü cihazlarının piyasaya çıkışını müjdelemiştim. Ne var ki öteside varmış…

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

SADECE 4 HAREKETLE MÜKEMMEL VÜCUT

gezginciyim | 24 December 2010 14:37

Biçimli,düzgün duruşlu ve bakışları üstümüze çekmeye yetecek kadar kaslı bir vücudu her erkek ister.
programda toplam 4 hareket var sırasıyla:

dumbbell clean and press
dumbbell clean and press

tabula rasa fabrikasyon ayarları

hafifkullanicisi | 24 December 2010 11:14

Zihni boş bir levha olarak düşünmek ilk olarak hangi filozofun aklına geldiğini hatırlamıyorum.Hangi ayvayı yerken ya da mercemeği istediği fırına verememenin hezayanı yaşarken buldu umrumda değil.Bebek kafasına olan ihtiyaç umrumda olan.İnsanların kişilik yapıtaşlarının o kişinin kişisel görkemini belirlediğine inanıyorum.(en azından şu an için) Bunları mimari yapılara benzetmek eğlenceli geliyor ;kulubeden tutunda gökdelene kadar.Birinde beton biriketden gücünü alan duvarlar, yapının ayakta kalmasını sağlayan şey, diğerinde ise çelik iskeletlerle desteklemelisin ki göğü delebilenin sağlam bastonlarını yapının koltuğunun altına verebilesin.
(kerpiçten de yapılar var onları değerlendirmeye almadım amacım sadece kıyas yapabilmek için bir zihinsel harita çıkarmak ve en düşük örneği olarak kulubeyi seçtim.)
elektrik ve su tesisatı ayrıca iç dizayn, dış dizayn vs birer kıstas (problem yaşanmaması için gerekli ve düzgün bir görünüş için) olarak ele alınabilecek şeyler bununla ilgilenmiyorum sadece ayakta tutan nedir bizi…

soyu tükenmekte olan on teknoloji

alpmut | 16 August 2010 18:19

Teknolojinin hızla gelişmesi ile eskinin modası olan teknolojik harikaları artık modası geçti veya geçiyor.Bunlardan bazıları burda sıralandı tabi başka vardır aklınıza gelen varsa yazarsınız.

flash
flash

Adobe Flash
“Günümüzde mobil aygıtların pil ömrünün değer kazandığı bu günlerde Flash’ın geleceğini parlak görmüyürum” diyen Apple CEO Steven Jobs ve Operadan Phillip Gronvold, Flashın yüksek güç harcamasından dolayı “Eğer bir aygıtta Flash çalışıyorsa o aygıtın üzerinde yumurta da pişirilebilir” diye söz etmesinden sonra artık Flashın yavaş yavaş değerini kaybettiği anlaşılıyor.

oyun denetçileri
oyun denetçileri

Oyun denetçileri
Nintendo’nun düğmelerine,Sonynin titreşimlerine elveda.Oyun denetçilerinde yeni moda hareket denetimi.Hatta Microsoftun Xbox 360 için yılbaşında piyasaya sürecek “Project Natal”ında tek girdi aygıtı,kamera sayesinde kullanıcının vücudu olacakmış.

klavye ve fare
klavye ve fare

Klavye ve fare
Dokunmatik ekranlar ve touchpadler sayesinde klavye ile farenin günleri sayılı.Hatta ileride metinleri sesle konuşarak yazdırılabilir.Bu teknolojiyide düşünürsek klavyenin ne kadar daha piyasasının olacaği şüpheli.

uydu televizyonu
uydu televizyonu

Uydu televizyonu
Cep telefonlarının kapsama alanı genişledikçe uydu televizyonlarında tarihe karışacak olması bekleniyor.

plazma tv
plazma tv

Sony Bloggie ile anı yaşa!

Lorilleux | 23 June 2010 09:36

Sony Bloggie
Sony Bloggie

Dünyaca ünlü teknoloji devi Sony, yakın zamanda satışa sunduğu “Bloggie” adındaki mobil HD hızlı kamerasıyla adından bir kez daha söz ettirdi.

Bloggie
Bloggie

Peki bu Bloggie ne yapar? 5MP fotoğraf 1920*1080 piksel Full HD formatında video çeker. 4x dijital zoom yapar. Yüz tanıma özelliği de vardır.

Kablosuz WebCam

kalsiyum sandoz | 23 April 2010 17:04

Hayatımıza teknolojiyle, teknolojinin kendisinden daha çok giren kablolara dur demenin, hop demenin, ağır ol adamım demenin zamanı geldi de geçiyor artık. Allahtan halden anlayan Japon mühendisler ve şirketleri var da bu nefret edilesi zımbırtılardan kurtuluyor gibiyiz. Thanko kablosuz webcam da bu kurtuluşun bir parçası. 320 x 240 piksel, 10 metre menzilli, 5 saat pil ömrü olan kamera biraz pahalı gibi, yaklaşık 100 dolar.