bildirgec.org

kalsiyum sandoz

8 yıl önce üye olmuş, 61 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Kablosuz WebCam

kalsiyum sandoz | 23 April 2010 17:04

Hayatımıza teknolojiyle, teknolojinin kendisinden daha çok giren kablolara dur demenin, hop demenin, ağır ol adamım demenin zamanı geldi de geçiyor artık. Allahtan halden anlayan Japon mühendisler ve şirketleri var da bu nefret edilesi zımbırtılardan kurtuluyor gibiyiz. Thanko kablosuz webcam da bu kurtuluşun bir parçası. 320 x 240 piksel, 10 metre menzilli, 5 saat pil ömrü olan kamera biraz pahalı gibi, yaklaşık 100 dolar.

Rekorları sadece Usain Bolt kırmıyor!

kalsiyum sandoz | 17 August 2009 15:36

Toshiba yeni hafıza kartını duyurdu. Dünyanın ilk 64GB SDXC kartı olma özelliğini elinde bulunduran zamazingo rekorlarını sadece bu konuda konuşturmuyor. Aynı zamanda saniyede 35MB yazma, 60MB okuma hızıyla da rekorları alt üst ediyor. Örneğin 2,4GB’lık bir videoyu sadece 70 saniyede kaydedebiliyor. 2010’da piyasaya çıkacak olan kartın fiyatı henüz beli değil.

Facebook gençliği, gözümüz aydın artık TL225 var

kalsiyum sandoz | 16 August 2009 10:11

Malumunuz sosyal paylaşım, etkileşim, iletişim çağındayız. Fotoğraflar, etiketler, mesajlar, yorumlar havalarda uçuşuyor. Ve teknoloji gençliği olarak kendi kendimizi çekerken çok zorlanmıyoruz. Çoğu zaman çektiğimiz pozlar yamuk yumuk ve facebook profilimizin asaletine yakışmayacak kadar kötü çıkıyor. Ama üzülmeyin, Samsung TL225 modeliyle bu büyük sorunumuzu makinenin önündeki 1,5inç’lik lcd ekranıyla tarihin bulanık sayfalarına gömüyor. Ayrıca makinenin dokunmatik 3.5inç lcd ekranı, gülümsemeye duyarlılık özelliği, 27mm geniş açılı lensi, 12,2 mega piksel çözünürlüğü, HDMI çıkışı ve 4,2X optik zoomu var. Fiyatı 350 dolar.

Üçüncü boyut artık gözlüksüz de mümkün

kalsiyum sandoz | 07 August 2009 14:51

Son zamanlarda gündeme gelen üç boyutlu görüntü olayı artık çok daha yaygınlaşmanın eşiğinde. Fujifilm’in FinePix Real 3D W1 adını verdiği yeni ürünü üç boyutlu fotoğraf ve video çekebiliyor. Mevcut teknolojilerde üç boyutlu görüntüler özel gözlüklerle algılanabilirken bu zamazingo ile gözlüklere ihtiyaç duymadan aynı etki sağlanıyor.

Ev hanımları müjde “Stirr” geldi!

kalsiyum sandoz | 28 July 2009 10:04

Çorba yapmanın en zor ve sıkıcı yanı tencerenin dibinin tutmaması için sürekli karıştırmak zorunda olmaktır. İngiliz mühendisler özellikle ev hanımlarını bu angaryadan kurtarmak için stirr’i geliştirdiler. Pille çalışan bu zamazingo tencerenin içine yerleştiriliyor ve çorbanızı otomatik karıştırıyor. Siz de o sırada salatanızı rahat rahat hazırlıyorsunuz. Paslanmaz çelik ve ısıya dayanıklı silikondan imal edilmiş bu teknoloji harikası sadece 25 dolar.

Öldürücü elektrik süpürgesi

kalsiyum sandoz | 22 June 2009 17:21

Oreck Halo UV-C sadece evinizdeki tozu toprağı süpürmüyor aynı zamanda gözümüzle göremediğimiz son derece iğrenç yaratıkları, maytları, bakterileri, mikropları gözlerinin yaşına bakmadan öldürüyor. DNA’larını UV ışınlarıyla parçalayarak bu işi yaptığını beş çayına gelen arkadaşlarınıza anlatırken nasıl hava atacağınızı bir düşünün. Bakterilerin %99,9’unu tozların da %90’ını alaşağı eden bu zamazingo tam 5 yıl garantili ve fiyatı sadece 600 dolar. Çocuklarımıza temiz bir gelecek bırakmak için pek de fazla bir bedel değil.

BigBelly ile güneş enerjisi çöpe gitmesin

kalsiyum sandoz | 03 June 2009 21:12

BigBelly
BigBelly

Güneş enerjisiyle çalışan BigBelly çöpleri sıkıştırarak sıradan çöp bidonlarından neredeyse 8 kat daha fazla çöp alabiliyor. Dolduğunda otomatik olarak merkeze telefon ile haber veriyor. Hem yüksek kapasite hem haber sistemi sayesinde çöp bidonlarının boşaltılması için her hafta defalarca yapılan kamyon seferlerinin sayısı, harcanan yakıt ve doğal olarak karbon emisyonu oldukça azalıyor. Philadephia (Filedelfiya) belediyesinin de 500 adet satın aldığı bu yararlı zamazingonun önümüzdeki 10 yılda şehre 12 milyon dolarlık tasarruf sağlayacağı tahmin ediliyor. Darısı bizim şehirlerimizin başına.

Siz kaykılın, o ölçsün

kalsiyum sandoz | 01 June 2009 16:16


olmaz maykıl yandan kaykıl dediğinizi duyar gibi oluyorum

Sıradaki zamazingomuz otururken yerinde duramayan, gerek bir ileri bir geri, gerek bir sağa bir sola sallanıp duran enerjik insanlar için Alice Wang tarafından düşünülmüş bir güzellik. Bu şık sandalye madem yerinizde duramıyorsunuz o zaman yaptığınız hareketlerin ne işe yaradığını anlayın dercesine kaykılırken yaktığınız kalorileri şirin mi şirin, küçücük ekranından sizlerle paylaşıyor.

Sprey ile gelen temiz enerji

kalsiyum sandoz | 07 November 2008 19:43

güneş

Güneş enerjisi kullanılan panellerin büyüklükleri ve yapımlarında kullanılan malzemelerin fiziksel özellikleri yaygınlaşmalarının önündeki büyük engellerden birkaçı. İlerleyen teknolojinin de yardımıyla bu durum değişecek gibi görünüyor. Örneğin Xiaomei Jiang’ın tehlikeli kimyasallar arayan mikroskobik sensörlerin elektrik ihtiyacını karşılamak için geliştirdiği yöntem oldukça ilgi çekici. Bu sayede gelecekte, herhangi bir yüzeyin üzerine uygulanan özel sprey ile malzemenin güneş ışığını elektriğe çevirebilmesi sağlanacak. Kısacası sıradan otomobiller, binalar, kıyafetler güneş enerjisini elektriğe çevirebilecek.

Dijital not defteri, hatta daha da fazlası

kalsiyum sandoz | 06 November 2008 18:05

Sırayla her şey dijitalleşirken not defterleri de sıradan olmaya başlayan bu değişim sürecinin içine girdi. Mintpad adındaki bu zamazingo aslında dokunmatik ekranlı, wi-fi özelliği olan, internette gezinti yapılabilen, medya oynatıcılı, 1.3 mp kameralı, 4gb hafızası olan, dahili mikrofon ve hoparlöre sahip küçük bir dev. Şarjı 30 saat yetiyor ve fiyatı 156$.