bildirgec.org

internet explorer hakkında tüm yazılar

runtime error 216 at 004041EE hatası için

crixallis31 | 25 May 2011 22:32

İnternet exploer için flash player eklentisinin kurulu olup olmadığını kontrol edin özellikle ie harici tarayıcılar kullanan neredeyse hiç ie kullanmayan arkadaşlar kurmayı unutabiliyor.Hatayı bu yüzden alma ihtimaline karşı ie için olan Flash player kurun Flash olmadığı için bu hatayla karşılaştığım oldu zamanında.

Internet Explorer 9 u kullanmak için 9,5 (dokuzbuçuk) iyi neden

thomasguven | 21 March 2011 10:57

Microsoft İnternet Explorer 9 u kullanmak için 9,5 (dokuzbuçuk) iyi, neden?

IE9
IE9

Internet Explorer 9’un Google Choreme ile savaşı.
Çoğumuzun bildiğigibi Microsoft resmi olarak İnternet Explorer 9(Ag tarayıcısı-Kaşif) ‘u piyasaya sürdü.
Deneme sürümünü kullanan bir çok kişi kimi zaman bugüne kadarki en iyi versiyon kimi zaman ise bütün işlerini berbat eden versiyon olarak değerlendirdi.

Ama Microsoft ve İnternet için bu gün yeni bir gün. Sonunda Google Chrome tarayıcısıyla kafa kafaya gelme günü.
Windows kullanıcıları şimdi İnternet Explorer’a geçmenin iyi olup olmayacağını düşünüyorlar. Eski versiyonları kullanan bir çok kullanıcı şu anki durumlarından çok memnun olabilir. Diğerleri Chrome, Firefox veya Opera kullanıyor olabilirler ama İnternet Explorer 9’a geçmenin ne gibi yararları olacağını da merak ediyorlardır herhalde.

google chrome 10 – 11 beta

lazaronnie | 21 February 2011 13:59

chrome crankshaft versiyonu ve v8 javascript motorunun hız artış grafiği
chrome crankshaft versiyonu ve v8 javascript motorunun hız artış grafiği

google, dün daha fazla kararlılık ve uyum vaad eden, beta 10 kullanıcı sürümü ve geliştiriciler için beta 11 olmak üzere iki yeni sürüm duyurdu. geçtiğimiz 6 haftalık süre zarfında da google yine boş durmamış, kilometre taşı sayılabilecek silent-auto update mechanism (sessiz güncelleme motoru) özelliğiyle adından söz ettirmeyi başarmıştı. ancak görülüyor ki yeni sürümde de yine boş durmamışlar. bir çok önemli özelliğin kullanıma sunulduğu yapılan açıklamalar arasında.

JQuery tabanlı Zengin Metin Editörleri

KAghast | 24 December 2010 12:34

Web projelerinde kullanıcı tabanlı içerik üretebilmek için gerekli en önemli araçlardan biri yazı alanlarıdır. (textarea)
Kullanıcının kendini daha iyi ifade edebilmesi için de bu yazı alanlarını özelleştirmeniz ve zenginleştirmeniz gerekmektedir. Çünkü kullanıcı bu alanları verimli kullanabilmek için gerekli temel bilgiden yoksun olarak kabul edilir. Zaten hedef kitlenin de böyle bir ön bilgiye sahip olması beklenemez.

İşte bu noktada WYSIWYGprensibine göre geliştirilmiş zengin metin editörleri (RTE – rich text editor) yardımınıza koşar.
Bu zengin metin editörleri; yani RTE’ler, temel olarak HTML etiketi textarea’yı özelleştirir. Javascript destekli olarak bu alan için bir iframe yaratır ve çeşitli ön tanımlı araçlarla size bir metin editörü hazırlar. Böylece kullanıcı gerçek bir metin editörü kullanıyormuş gibi biçimlendirilmiş yazı girebilir.
Artık geliştirilen projelerde JQuery’nin vazgeçilmezliği ortada olunca ben de sizler için güncel popüler JQuery tabanlı metin editörlerini bir araya toplamak istedim. Böylece JQuery destekli projelerinizde başınızı ağrıtmadan kolay ve hızlı bir şekilde metin editörü ekleyebileceksiniz.

MarkitUp

Resmi Web Sitesi | Demo

Internet Explorer için yama

cavo | 06 December 2010 12:28

IE 9
IE 9

İnternet tarayıcısı olarak kullanılan Internet Explorer’ın son sürümü IE9 için ilk yama piyasaya sürüldü.Mıcrosoft’a ait olan IE 9 bu düzenlemesiyle daha uyumlu hale getirildi.
Kullanıma sunulan bu ilk yamayı yükleyebilmek için uygulamanız gereken yol şudur: Denetim masası – Sistem – Windows uptade kısmına girerek güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

IE 9' a yama
IE 9′ a yama

Eğer Explorer 9’u henüz bilgisayarınıza yükleyip denemediyseniz, IE 9 indir seçeneğini kullanıp deneyebilrsiniz.
Bilgisayarınızda IE 9 yüklü ise, yamasını kullanabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni Web Tarayıcısı RockMelt Geliyor!

highway star | 09 November 2010 15:56

natscape’in geliştiricilerinden, web tarayıcısı öncülerinden marc andreessen‘in de desteklediği, tim howes ve eric vishria tarafından geliştirilen yeni web tarayıcısı rockmelt piyasaya hızlı bir giriş yapacağa benziyor.

yeni web tarayıcısı yaklaşık 2 senelik bir geliştirme süreci geçirmiş. açıkcası kullandığı, alıştığı şeyleri değiştirmekte zorlanan beni, “hayatta değiştirmem” dediğim tarayıcım google chrome‘dan caydırabilir gibi duruyor rockmelt. daha net bir yorum için biraz daha beklememiz gerekiyor.

internet explorer 8 ipuçları

silver530 | 29 September 2010 12:15

yapacağınız bazı ufak tefek değişikliklerle internet explorer 8’i daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

şimdi internet explorer 8’i biraz kendimize göre tasarlayalım:

1 – görüş mesafesini arttırmak: menü çubuğu çok yer kaplıyor, ortadan kaldırın gitsin. kapatmak için görünüm menüsünden araç çubuklarını seçin ve oradan da kapatıverin. ihtiyaç halinde alt tuşuna basınca geri gelecektir.

2 – aramaları hızlandırmak: arama kutusu olarak adres çubuğunu kullanmak. bunun için adres çubuğuna soru işareti koyup bir boşluk bırakıp aramak istediğiniz kelimenin baş harfini yazınca arama kutusundaki gibi öneriler çıkacaktır.

3 – başlığı kişiselleştirin: bu iş tabii ki kayıt defterinden halledilecek. başlat > çalıştır ve buraya regedit yazıp çalıştırın. sırayla hkey_currnet_user’ı açın ve sırayla software > microsoft > internet explorer > main kısmına kadar gelin. main’i seçinde sağ tarafta içindeki kayıtlar açılacak. biz yeni bir kayıt ekleyeceğiz. sağ tıklayıp yeni > dize değeri’ne tıklıyoruz ve isim olarak window title (baş harfler büyük) yazıyoruz. sonra bunu açıp içine istediğinizi yazabilirsiniz.

İnternet explorer 9 beta çıktı

mentira | 17 September 2010 16:25

uzun zamandır beklenen internet explorer 9 un beta sürümü çıktı, bu sürümde eski sürüme göre daha yeni özelliklerde var.
internet explorer 9 betanın yeni özelliklerine göz atmak için buradan
indirip denemek içinse buradanve bir çok konuda bilgi almak içinse buraya göz atabilirsiniz.

Internet Explorer 9’un Beta’sı Yayınlandı

Atomic Bomb | 16 September 2010 19:08

Önceki günlerde yayınlanan yazımda, internet explorer’ın yeni versiyonu olacak olan 9’un betasının bugün yayınlanacağına işaret etmiştim.

Nitekim, bugün internet explorer’ın betası indirime açıldı. Şuraya tıklayarak istediğiniz dilde / istediğiniz işletim sisteminde IE9 Beta’yı indirebilirsiniz.

Yabancı bloglarda hemen indirilip, incelemeler yapılmış. Oralardan toparlayabilec3ğimiz noktalar şunlar: