yapacağınız bazı ufak tefek değişikliklerle internet explorer 8’i daha işlevsel hale getirebilirsiniz.şimdi internet explorer 8’i biraz kendimize göre tasarlayalım:
1 – görüş mesafesini arttırmak: menü çubuğu çok yer kaplıyor, ortadan kaldırın gitsin. kapatmak için görünüm menüsünden araç çubuklarını seçin ve oradan da kapatıverin. ihtiyaç halinde alt tuşuna basınca geri gelecektir.
2 – aramaları hızlandırmak: arama kutusu olarak adres çubuğunu kullanmak. bunun için adres çubuğuna soru işareti koyup bir boşluk bırakıp aramak istediğiniz kelimenin baş harfini yazınca arama kutusundaki gibi öneriler çıkacaktır.
3 – başlığı kişiselleştirin: bu iş tabii ki kayıt defterinden halledilecek. başlat > çalıştır ve buraya regedit yazıp çalıştırın. sırayla hkey_currnet_user’ı açın ve sırayla software > microsoft > internet explorer > main kısmına kadar gelin. main’i seçinde sağ tarafta içindeki kayıtlar açılacak. biz yeni bir kayıt ekleyeceğiz. sağ tıklayıp yeni > dize değeri’ne tıklıyoruz ve isim olarak window title (baş harfler büyük) yazıyoruz. sonra bunu açıp içine istediğinizi yazabilirsiniz.
4 – indirme limiti elimizin altında: default ayarlarda aynı anda en fazla 2 tane indirme işlemi yapma hakkınız var. bu iş de tabii ki kayıt defterinden halledilecek. başlat > çalıştır ve buraya regedit yazıp çalıştırın. sırayla hkey_currnet_user’ı açın ve sırayla software > microsoft > windows > currentversion > internet settings’e geliyoruz ve sağ tıklayıp yeni > dword’e tıklayıp şu değerleri girelim:
(baş harfler büyük)değer adı: maxconnectionsper1_0serverdeğer değeri: 10temel: ondalıkdeğer adı: maxconnectionsperserverdeğer değeri: 10temel: ondalıktamamdır, indirme limitiniz 10 oldu.5 – hızlandırıcıları kullanın: http://ie-addons.com sitesinde çok sayıda hızlandırıcı mevcut.6 – netbook’lara özel kolay sörf: netbook’ların ekranı küçük olduğundan uzun çalışmalarda gözleriniz yorulabilir. şimdi tek tuşla internet explorer’ı büyütüp gözlerimizi rahatlatalım. o tek tuş da f11. tekrar f11’e basarsanız eski haline gelecektir.
7 – yazıcı mürekkebiniz bitmesin: bir sayfanın çıktısını alacaksınız ama sadece yazıları istiyorsunuz resimlere gerek yoksa o zaman neden resimleri de yazdırıp mürekkebi bitirelim ki? f12 tuşuna basınca açılan pencereden resimler kısmına gelin ve resimleri iptal edin. bu işte bu kadar.
internet explorer 8 yükleme sayfasıyazılarımdan bazıları:- sexybookmarksgravatarpaypalpicniktürkiye.gov.trbedavagmail’de iptal