bildirgec.org

Atomic Bomb

12 yıl önce üye olmuş, 68 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Yeni Siteler Keşfedelim – XXV

Atomic Bomb | 25 April 2011 12:25

Emailerr:
İnternet ortamında e-mail adresinizi açık şekilde yazdığınızda, spambotlar iş başına geçip mail kutunuza saldırıyor. Bunu engellemek için mail adresinizi resim haline getirebilirsiniz.

strip generator.com:
Yaratıcılığınıza güveniyorsanız yararlı olabilecek bir site. Bu site sayesinde hazır formları kullanarak kendiniz de karikatürler yapabilecek, dilediğiniz diyalogları (balonları) yazabileceksiniz.

Yeni Siteler Keşfedelim – XXIII

Atomic Bomb | 08 April 2011 10:14

Big Picture:

güncel olaylarla ilgili çekilmiş birbirinden güzel ve anlamlı fotoğrafların paylaşıldığı bir site. Bu da kesinlikle tavsiye ettiğim sitelerden.

rrrewind
Sosyal medyada kaçırdığınız şeyleri yakalamak için güzel düşünülmüş bir site. En popüler videolar, Google trendleri, haberleri bu site sayesinde takip edebilirsiniz.

Music Alerts
Takip ettiğiniz yabancı sanatçıların ne zaman albüm çıkarttıklarını takip etmek zor olabiliyor. Bu site sayesinde sevdiğiniz sanatçıların isimlerini yazıp kendinize bir feed yaratabilir ve hızlıca takip edebilirsiniz.

Yeni Siteler Keşfedelim – XXII

Atomic Bomb | 07 March 2011 10:57

ultimate chart: Son çıkan müziklerden, albümlerden haberiniz olmadığını ve bunları araştırmaya zamanınızın olmadığını düşünüyorsanız, bu site tam size göre. Site birkaç kaynaktan topladığı verilerle en popüler müzikleri, sanatçıları sizlere sunuyor.

Map of Metal: Bilindiği gibi metal müzik içinde onlarca tarz ve alt-tarz barındıran bir müzik türü. Bütün bu türleri aklında tutabilenler elbet vardır. Ancak eğer siz bunlardan biri değilseniz, bu siteye bir göz atabilirsiniz. Sitede metal müziğin kendi içindeki tarzları bir harita ile orijinini belirterek sizlere anlatıyor. Oldukça güzel hazırlanmış ve ilgililerine hitap edebilecek bir site.

Yeni Siteler Keşfedelim – XXI

Atomic Bomb | 28 February 2011 14:49

Corkboard: Gerçek hayatta kullanılan mantar tahtalarını bilgisayarınıza getiren bir site. Mantar tahtanıza notlarınızı alabilir ve bunları paylaşabilirsiniz.

Fotofuze:Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz güzel bir fotoğraf düzenleme sitesi. Bu site sayesinde fotoğraflarınızdaki bazı hataları dijital olarak düzeltebiliyorsunuz, 2d fotoğrafınızı 3d haline getirebiliyorsunuz. Çok da başarılı bulduğumu belirtmek isterim, özellikle karanlık çıkan fotoğrafları düzeltme konusunda.

Yeni Siteler Keşfedelim – XX

Atomic Bomb | 20 December 2010 12:21

phras.in: İngilizce ana dili olmayan bizler için en zorlu kısım belki de deyim kalıpları. Bunların ne zaman nerede kullanılacağını şaşırıyor olabiliriz. “Şunu mu demeliyim, bunu mu?” diyorsanız bu siteye bir göz atın.

sendmeastory: Öykülerden hoşlanan biriyseniz bu site size haftada bir kere eski gazetelerden, dergilerden toparladığı arşivinden bir öykü gönderiyor. Öyküler tabii ki İngilizce.

you ar ewhat you read: Kitaplar hayatımızın şekillenmesinde etkili unsurlar. Bazen bir kitap hayata bakış açımızı değiştirebilir. İşte bu site de hayatınızı etkileyen kitapları sitedeki diğer insanlarla paylaşabilirsiniz. Ya da, tanınmış simaların favori 5 kitabını görebilirsiniz.

pdf protect PDF’lerle her gün muhatap oluyoruz ve artık gün içinde okuduğumuz şeylerin bir kısmını bu elektronik dokümanlar oluşturuyor. Eğer oluşturduğunuz pdf’lerin korunmasını istiyorsanız dünya kadar para verip Acrobat Reader almak istemeyebilirsiniz. İşte bu site pdf’lerinizi korumalı hale getirmek için bedava hizmet veriyor.

Yeni Siteler Keşfedelim – XIX

Atomic Bomb | 03 December 2010 09:34

Untabbed: Google’da bir şeyler araştırırken birden çok arama sonucu ilginizi çekebilir ve hepsine ayrı ayrı tab açmak zorunda kalabilirsiniz. Bu da bir süre sonra içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Bunu engellemek için untabbed.com var. Aramanızı yapıyorsunuz ve arama sonuçları küçük pencereler halinde açılıyor. İnceleyip işinize yaramayanları daha kolay eleyebiliyorsunuz.

Wallpapr: Bir çoğunuz flickr sitesini duymuşsunuzdur. Eşsiz flickr arşivini tarayan bu site sayesinde flickr’de arama yapmadan doğrudan bu siteye girip duvarkağıtlarınızı seçebilirsiniz. Yine aynı mantıkla çalışan wallpaperscorner’i deneyebilirsiniz.

Markup: Bu site girdiğiniz siteler üzerinde notlar almanıza, çizgiler ve işaretler koymanıza ve bunu paylaşmanıza yarıyor. Eğer siteler üzerinden anlatımlar, dersler, notlar hazırlıyorsanız çok yararlı olabilecek bir araç. Yapmanız gereken siteye girip, sitenin aşağısında bulunan siyah kutuya tıklayıp, sık kullanılanlarınıza taşımak. Daha sona bu sık kullanılana tıkladığınızda istediğiniz site üzerinde çizim, not, şekil yapabilirsiniz.

Yeni Siteler Keşfedelim – XVIII

Atomic Bomb | 29 November 2010 09:05

Apture: Bir sayfada bir şeyler okurken o anda yazıdaki bir şeyi araştırmak isteyebilirsiniz. O anda tarayıcınızın özelliklerini de kullanıp ayrı bir sekmede arama yapabilirsiniz ama bu sefer de ana sayfadan koparsınız. İşte bunu engellemenin yolu bu siteyi kullanmak. Ayrı bir sekme açmadan rahatça araştırma yapabilirsiniz.

Tictacdo: Yapacaklarınızı not etmek sizi hem pratikleştirir hem de işinizi hızlıca görmenizi sağlar. Yapacak listeleri işlerinizin ne kadarının bittiğini de görmenizi sağlar. Ancak planladığınız bir şeye hangi adımdan başlayacağınızı bilemiyorsanız bu sitedeki hazırlanmış listelere bir göz atmanız yararlı olabilir.

Komik ve Yaratıcı Reklamlar İçin En İyi 10 Site

Atomic Bomb | 15 November 2010 10:14

Ads of The World

Bu site, kağıda basılmış, tv’de yayınlanmış ve diğer medya organları vasıtasıyla yapılmış reklamları sunuyor. Sitede istediğiniz seçenekteki reklamları ayıklayabilirsiniz: Bölge, Ülke, Endüstri, Medya tipi. Ayrıca sitede bir de üyelerinin reklamlar hakkında konuşabileceği bir kısım var.

Best Ads on TV

Önceki site gibi, bu site de kağıda basılmış, interaktif, radyo, tv reklamlarını ihtiva ediyor. Bu sitede Dünya çapından gelen reklamlar tartışılıyor. Değişik kategorilerde en iyiler sıralanıyor.Sitenin bir de iphone için uygulaması var.

Very Funny Advertisements

İngilizce Öğrenebileceğiniz En İyi Youtube Kanalları

Atomic Bomb | 13 November 2010 10:44

EF podEnglish

EF podEnglish kanalı en çok dikkat çekenlerden. Özellikle yeni başlama (beginner) seviyesi için çok uygun videoları var. Videolar 10 dakika uzunluğunda.

Konulardan bazıları: Zaman, aile, yönler, Manavdan alışveriş, hava durumu, hayvanlar, okul arkadaşları, ilişkiler, filmler ve teknoloji.

Videolar yüksek kaliteli ve birbirini izleyen sırada.

English with Jennifer

Jennifer Lebedev, her biri 10 dakikadan oluşan videolar halinde sizlere ingilizce dersler veriyor.

Kanala girdiğinizde değişik seri derslerin bulunduğu playlistler sizi karşılayacak. Bunlar: Basit Gramer Bilgileri, Kelime haznesi, telaffuz ve amerikan günlük konuşmaları.

Çoğu videoyu kendi evinde çeken Jennifer Lebedev gerçek nesneleri kullanıyor, powerpoint sunuları yapıyor, sesli ve görüntülü diyaloglar gerçekleştiriyor.

Güzel planlarmış ve organize edilmiş bir kanal.