bildirgec.org

highway star

11 yıl önce üye olmuş, 44 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

3 Boyutlu İphone

highway star | 10 November 2010 10:09

my3d adındaki aparatın 30$ fiyatla önümüzdeki bahar aylarında piyasaya çıkması bekleniyor.
my3d adındaki aparatın 30$ fiyatla önümüzdeki bahar aylarında piyasaya çıkması bekleniyor.

3 boyut teknolojisi yakın zamanda hayatımıza sinema ile giriş yaptı. Bir süre sonra da evlerimizin salonlarına kadar giren bu teknoloji gün geçtikçe hızla yayılmaya devam ediyor. hasbro firması da bu çılgınlığı mobil platforma taşımakta geç kalmamış. ipod touch ve iphone‘lar için 3 boyutlu oyun oynama ve video izleme gibi amaçlar için geliştirdiği cihaz, uygun fiyatını da göz önünde bulundurursak epey dikkat çekeceğe benziyor.
Ayrıca bu konuda çalışan tek firma hasbro da değil. nintendo firmasının da önümüzdeki yıl mobil platform için çıkarmayı planladığı ürün ise gözlüksüz 3 boyutlu keyfini yaşatmaya hazırlanıyor.

Yeni Web Tarayıcısı RockMelt Geliyor!

highway star | 09 November 2010 15:56

natscape’in geliştiricilerinden, web tarayıcısı öncülerinden marc andreessen‘in de desteklediği, tim howes ve eric vishria tarafından geliştirilen yeni web tarayıcısı rockmelt piyasaya hızlı bir giriş yapacağa benziyor.

yeni web tarayıcısı yaklaşık 2 senelik bir geliştirme süreci geçirmiş. açıkcası kullandığı, alıştığı şeyleri değiştirmekte zorlanan beni, “hayatta değiştirmem” dediğim tarayıcım google chrome‘dan caydırabilir gibi duruyor rockmelt. daha net bir yorum için biraz daha beklememiz gerekiyor.

fizy – last fm eklentisi

highway star | 11 May 2010 13:58

Öncelikle yazıma fizy ve last fm‘i tanıtarak başlamalıyım diye düşünüyorum.

İlk olarak last fm‘den bir müzik deposu olarak bahsedebiliriz. last fm üzerinden bir kullanıcı hesabı alıp, last fm scrobbler’ı bilgisayarınıza indirip kurduğunuzda, sizin dinlediğiniz tüm müzikler profilinizde yayınlanır. bu dinlediklerinize göre haftalık aylık 6 aylık gibi süreçler içinde neler dinlediğinizi profilinizde liste halinde görebilirsiniz. tabi ki tek amacı bu değildir. last fm‘in aynı zamanda kullanıcıların şarkılara ya da sanatçılara ekledikleri etiketler dahilinde last fm size sürekli yeni müzikler tavsiye eder ve aradığınız neredeyse her sanatçı hakkında detaylı bilgi bulabilir, eksik bir şey görüyorsanız bu bilgilerde düzeltme yapabilir, hatta kendi müzik grubunuz varsa last fm‘de kendi sanatçınızın sayfasını açıp popülerliğiniz arttırabilirsiniz.

Guitar Hero

highway star | 13 August 2008 14:12

İstanbul’da bildiğiniz gitar kolu ile guitar hero oynanabileceğimiz bir yer var mıdır?

MSG İçeren Besinlere Dikkat

highway star | 06 May 2008 10:01

tükettiğimiz hazır besinler, yemeklere katılan tatlandırıcılarla (hazır et suyu vb.) yapılan yemekler, cipsler genelde diğer besin maddelerinden daha cazip gelir bize eğer beslenme konusunda çok titiz değilsek ya da rejimde değilsek. bu besinlerin bize daha cazip gelmesini sağlayan ise içinde bulunan msg (mono sodyum glutamat) (1 2 3) adlı madde.

tabi bu maddenin faydalı olmadığını da tahmin ediyorsunuzdur. maddenin besinlerde kullanılma amacı tadı diğer besinlerden çok daha farklı olmayan besinin beyin tarafından daha güzelmiş gibi algılanmasını sağlamak.

Protein Testi Göğüs Kanserinin Önceden Farkedilmesini Sağlıyor

highway star | 30 April 2008 19:41

Birçok kadın karşı karşıyadır göğüs kanseri riskiyle. Şişmanlık, erken menarş ve çocuk doğurmamış veya geç doğurmuş olmak riski arttırmaktadır. Erkeklerde de kadınlar kadar sık olmasa bile görülme olasılığı vardır. İstatistiklere göre her 8-9 kadından birinde hayatının herhangi bir döneminde göğüs kanseri gelişmektedir.

California Üniversitesi’nde yapılan araştırmayla bazı proteinlerin vücutta miktarının fazla olmasının, göğüs kanserine neden olduğu bulunmuş. Hücre bölünmesi ve tümör gelişiminde etkili olan ki67 ve p16 proteinlerinden birinin vücutta cox-2 enzimiyle birlikte fazla bulunmasının göğüs kanserine neden olduğu keşfedilmiş.

Gen Haritası

highway star | 26 April 2008 12:59

İlk gen haritası 2003 yılında tamamlanmıştı ve tamamlanması tam 13 yıl sürmüştü, ayrıca 437 milyon dolarlık bir servetin gözden çıkarılması gerekmişti bu iş için. Sonrasında bu süre kısaltılarak geçtiğimiz yıl 4 yıl süren bir çalışma ve 10 milyon dolarlık bütçeyle ikinci bir gen haritası çıkartıldı. Asıl önemli olan ise, bu yıl içinde gen haritası çıkartmanın 4 hafta gibi bir sürede 100 bin dolarlık bütçeyle yapabilecek olması.

Uzmanların görüşleri 2008 yılının gen okumada bir dönüm noktası olacağı yönünde, hatta bu durumu bilgisayarların 1979 yılından 1980 yılına geçerken gösterdiği hızlı gelişime benzetiyorlar. Tahminlere göre ise gen haritası çıkarmak 2012’de 2 gün sürecek ve 100 dolara tutacak, 2015te ise çok küçük ücretlere bebekler doğduğunda anda hastane tarafından gen haritası verilecek.

Luna City Arcade

highway star | 25 February 2008 14:24

80lerin teknolojisini ve oyunlarını özleyen biri tarafından evinin yanına kurduğu bu yer tüm özlemini giderecek nitelikte. hoş olmuş ne diyelim…

ebay üzerinden hack yardımı

highway star | 24 September 2007 13:39

internet üzerinden alışveriş olanağı sunan en büyük site olanebay‘in güvenliğinden sorumlu kişilerin farketmesi üzerine ebay üzerinden hack öğrenmek isteyenlere yardım edebilecek kaynaklara sahip cd ve dvdlerin satışının yapıldığı ortaya çıkmış.

detaylı bilgi