bildirgec.org

ingiltere hakkında tüm yazılar

Facebook 700 milyon üyeye ulaştı – Türkiye 3. sırada

kerimsarigul | 02 June 2011 14:39

Facebook - 700 milyon üye - Türkiye 3. sırada
Facebook – 700 milyon üye – Türkiye 3. sırada

Daha Temmuz 2010’da sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kullanıcı sayısının 500 milyon olduğu belirtilmişti. O tarihten bugüne neredeyse bir yılda kullanıcı sayısının 700 milyona yaklaştığı bildirildi. Bu da üye sayısının bir yılda yaklaşık 200 milyon arttığını gösteriyor. Böyle giderse 1 yıl içinde 1 milyara ulaşacağa benziyor. Bu sayının TV seyredicisi sayısı kadar olmasa da her geçen gün ona yaklaştığı belirtiliyor.

Geçen ay içerisinde en çok üyenin Brezilya’dan kayıt olduğu, toplam Brezilya üyeleri arasında geçen ay üye olanların oranının % 11 (2 milyon) olduğu bildirildi. Brezilya’yı Endonezyalılar (1.5 milyon) ve Filipinliler (1.3milyon) takip etti. 4 ve beşinci sırada ise (1.1 milyonla) Meksika ile Arjantin bulunmakta.

Muhtemelen Tanrı Yok !

endop | 26 May 2011 15:36

* Bir müslüman: islam ülkesinde doğup islami toplumda yetişirse islamiyeti benimser , ona inanır.

  • Bir budist : 2 milyarlık Çinde dogup budizme inanan toplumda yetişirse budizmi benimser , ona inanır.
  • Bir yahudi : yahudi ülkesinde doğup yetişirse yahudiliği benimser , ona inanır.

Global düşünmek , kendimizi dünyanın diğer ucunda doğan bir çoçuğun yerine koymak ve oymuşuz gibi davranmak .

Son Çıkış: Savaş

akbelen79 | 02 March 2011 23:56

Geçmişte olmayan bir mücadele örneğidir Kurtuluş savaşımız..
Savaştan önce Deniyor ki; Biz bu savaşı kazanırsak dedelerinize verilen topraklar ve işgal edilmiş topraklar size tekrar bırakılacak. Ama bu hiçde öyle olmamıştır.
Şavaşa katkı yapan büyük ülkeler ABD- İngiltere her daim savaşa girmeden önce kesinlikle içeriye sızacak adamları tespit eder ve onlar üzerinden kamuoyu oluştururlar. Kurtuluş savaşı öncesinde ABD mandacılığını kabul etmemiz gerekir diyen nice aydınlar vardı hatırlarsanız tarihimizden.
Yönetim çok parçalı bir dönemde olduğundan asayiş bozulmuş , kimin ne yaptığı belli olmayan bir durumdayken ortalığın karıştırılması kadar doğal birşey yoktur.
Halk gitgide yoksullaşmış ve halk ayaklanmaları için bu özellikleri başkaları tarafından kullanılır hale getirilmiştir. Aslında onları kullananlar fakirlik olmasın diy değil, bu vatan bölünsün diye uğraştıkları için sorun çıkıyor.
Yani bütün yukarıda saydığım sebebler bir yerde varsa zaten orada can güvenliğinden bahsetmek imkansızdır. Yani iç kışkırtmalar var. dışardan da destekleniyor ayrıca sonuç alınırsa mükafatlandırma var. Üstelik devletin başı dağınık ve kaos halinde, Halk elinde avucunda ne varsa kendisinden çok vatanı için harcıycak ama yok ki fakirlik içinde kalan halk her yöne çekilebilir, Ve benim can güvenliğim yok diyenlerde çeteleşip ortaya çıkınca ; Sonuçta savaş yoksa bile bu haldeyken muhakkak bir bölünme vardır ve olacaktır. Zaten kurtuluş savaşına götüren sebeblerde bundan ibarettir.

DÜNYANIN EN BÜYÜK FOTOĞRAFI YAYINLANDI!!!

eyupcan199 | 24 November 2010 19:24

Bizler daha megapiksellerle uğraşırken 80 gigapiksellik dünyanın en büyük fotoğrafı yayınlandı.Fotoğrafçı Jeffrey Martin tarafından Londra’daki Centre Point binasından çekilerek birleştirilen 7.886 fotoğraftan oluşan bu devasa eser 400mm lensli dijital bir SLR kamera ve 6 çekirdekli , 192 gb ram’e sahip bir bilgisayarın yardımıyla gerçekleştirildi.bu devasa fotoğrafa ulaşmak için:http://www.360cities.net/london-photo-en.html

wild target

schizophrenia13 | 21 October 2010 15:26

wild target
wild target

pierre salvadori’nin cible émouvante isimli filminden yola çıkarak lucinda coxon’ın senaryosunu yazdığı wild target, ingiliz suç ve mizah filmlerinden hoşlananların ilgisini çekecek bir yapım{fragman}.

victor maynard @wild target
victor maynard @wild target

jonathan lynn‘in yönetmenliğini yaptığı filmde başrollerde bill nighy,
emily blunt ve rupert grint yeralmış.
nesilden nesile aktarılan suikastçiliği devam ettirmesi için annesinden baskı gören, ingiltere’nin en pahalı kiralık katili victor maynard’ın, aldığı son işi batırmasıyla başlayan film, kleptoman rose ve araba yıkayarak hayatını sokaklarda sürdüren tony’nin hayatına girmesiyle başına gelenleri anlatıyor.

Medal Of Honor Piyasaya Sürüldü

ewrenjfm | 18 October 2010 13:13

Bilindiği Üzere, Medal Of Honor‘un Bu versiyonu büyük tartışmalara yol açmıştı, ve piyasaya sürülüp sürülmemesine kadar bir çok düşünce dolanmaktaydı… Hatta İngiltere Savunma bakanı bu oyunun yayınlanmaması için bir çok bildiride bulundu.

Oyun Taliban’ın İngiliz Ve Amerika askerlerine karşı düzenlediği eylemleri konu almaktadır.

Ve iki gün önce bunların aksine EA oyunu piyasaya sürdü. EA gamesin haddini aştıgını düşünen ABD ve İngiliz piyasasında bu oyunun askeri üslerde oynanması ise hala yasak…

İngiltere’de Dil Okulları Hakkında

blogmuhtari | 13 October 2010 16:23

Şüphesiz, çevrenizde çeşitli nedenlerden dolayı
ingilizce öğrenmek ve ingilterede dil eğitimi almayı düşünen insanlarla karşılaşmışsınızdır yada onlardan biride olabilirsiniz.İngilterede dil okulları hakkında kendi
blog sayfamda birkaç yazı yazmıştım.Buradan bakabilirsiniz yada blogmuhtari ismiyle internetten araştırabilirsiniz.
Bu yazımda bu dilokullarının faydalı olup olmadıklarına değinmek istiyorum.İngilterede,
öğrenci statüsünde bulunan,sadece türkiyeden giden binlerce tc vatandaşı var.Heryıl bu sayı giderek artıyor.Peki neden bu kadar insan ingiltereyi tercih ediyor?Birincisi tabiki ingilizcenin anavatanı.İkincisi birçok insanın kabul ettiği bir görüş olan öğrenmek istediğin dili konuşulduğu
ülkede öğrenmek diyebiliriz.Hayatının 2 yılını londrada geçirmiş biri olarak sizlerle deneyimlerimi paylaşmak,küçükte olsa ingiltereye
gitmeyi düşünen arkadaşlara bir fikir vermesi açısından bu yazıyı yazıyorum.İngiltere yaşanması gereken bir deneyim.Fırsatı ve imkanı olan arkadaşlara gitmelerini tavsiye ediyorum ama herkese değil.Özellikle yaptıkları iş gereği ingilizcelerini geliştirmek isteyen arkadaşlara söyleyecek sözüm yok.Onlar için bu bir zaruret
fakat macera arayan arkadaşlara eğer ekonomik durumları iyi değilse tavsiye etmiyorum.Çünkü
ingilterede yaşam koşulları yabancılar için git gide zorlaşıyor.Mevcut ingiltere hükümetide avrupa birliği dışından gelen yabancılara karşı bir politika izliyor.Eğer londrada yaşıyorsanız,ekonomık gücünüzde yoksa kelimenin tam anlamıyla sürünürsünüz.Birçok şirket iş başvurularında iyi bir ingilizce istiyor.Bunun haricinde eğer şansınızda varsa türk işverenlerin yanında çalışırsınız tabi buna şans denirse…Çünkü birçoğu sizi köle gibi çalıştırıp en düşük haftalığı verir.Bu konu hakkında internet sitelerinde çok sayıda kaynak bulabilirsiniz. İngiltere’de hayat kesinlikle kolay değil.Birçok kişi şartlara ayak uyduramayıp geri dönüyor.Dil öğrenmeye gelince;eğer kaliteli ve türklerin az olduğu bir okul bulursanız ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.Londra’da birçok dilokulunda çok sayıda türk var.Bu yüzden seçiminizi iyi yapın.Aracı kurumların birçoğu size okulları öve öve bitiremezler.Onların derdi sadece para kazanmak.Eğer tanıdığınız varsa seçiminizi yapmadan önce iyi bir araştırma yapın.Hayal kırıklığına uğramayın.
İsteyen arkadaşlara okulda tavsiye edebilirim fakat reklama girdiği için buraya yazmıyorum.Umarım anlattıklarımın size bir faydası olmuştur.

dünya kupası’nda oynayamayan futbolcular

SakarPilot | 22 September 2010 17:16

fifa dünya kupası; futbolun oscar töreni veya wimbledon turnuvası gibidir. her ülkenin ve futbolcunun katılmak istediği dünyanın en büyük organizasyonlarındandır.
11 temmuz 2010 tarihinde, ispanya‘nın hollanda‘yı uzatma dakikalarında bulduğu golle 1-0 yenmesiyle 19. fifa dünya kupası sahibini buldu. şimdi gözler 4 yıl sonrasına, 2014’de brezilya‘da düzenlenecek 20. dünya kupasına çevrildi.
başarılı bir oyuncu veya yönetmen olup da hiçbir zaman oscar ödülü alamayan sanatçılar olduğu gibi (örneğin charlie chaplin, john travolta, tom cruise), başarılı bir futbolcu olmasına rağmen hiçbir dünya kupasında oynamayan futbolcular var. örnek mi? sondan başa doğru gidiyoruz.
10- Jari Litmanen
20 şubat 1971’de lahti/finlandiya‘da doğdu

finlandiya’nın dünya futboluna kazandırdığı en önemli yeteneklerden biridir. finlandiya futbol federasyonu tarafından son yarım yüzyıldaki en önemli finlandiyalı futbolcu seçildi. en ünlü 100 finlandiyalı listesinde ise 42. sırada yer alıyor. en iyi 100 liverpool futbolcusu listesine de seçilmiştir. finlandiya milli futbol takımının en çok milli olan (135) ve en çok gol atan (31) futbolcusudur.
kariyerine 1987 yılında reipas lahti klubünde başladı.1990 yılına kadar bu klüpte kaldı. 1991’de hjk helsinki, 1992’de mypa, 1992-1999 yılları arasında ajax, 1999-2001 yılları arasında barcelona, 2001-2002 yılları arasında liverpool, 2002-2004 yıllarında ajax, 2004’de fc lahti, 2005’de hansa rostock, 2005-2007 yılları arasında malmö,2008’de fulham takımlarında oynadıktan sonra yine 2008’de fc lahti takımına transfer oldu.
kaderin bir oyunu olarak finlandiya‘nın bugüne kadar fifa dünya kupasına katılamaması nedeni ile bu ünlü futbolcu hiçbir dünya kupasında forma giyemedi.

Balıklar

olur mu ki | 28 July 2010 09:26

Suda yaşayan, hafızaları ile ilgili olarak müstehzi tebessümlere maruz kalan varlıklardır. Kimimize huzuru, kimimize mangal üzerindeki nefis kokuyu ve sonrasındaki lezzeti sunan bu canlılar; 1950-1975 yılları arasında neredeyse İzlanda, İngiltere, İspanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Danimarka ve Fed. Almanya vatandaşlarına bir savaş sunacaklardı.
Sorun 1944 yılında bağımsızlığını kazanan İzlanda’nın üç millik hükümranlık sınırlarını beğenmeyip 1950 yılında dört mile çıkarmasıyla başladı. Ancak İzlanda’ya bu da yeterli gelmedi ve 1958 yılında hükümranlık alanını on iki mile çıkardı. İngiltere bu duruma sessiz kalmadı. Nota vererek bu durumu protesto etti. O yıllarda bu olay basında “cod wars” ismiyle yer aldı. İspanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Danimarka ve Fed. Almanya bu sürtüşmede her ne kadar başlangıçta İngiltere’nin yanında yer alsalar da sonrasında kendi hükümranlık alanlarını on iki mile çıkardılar. Bu durum karşısında İngiltere bölgeye savaş gemilerini sevk etmek zorunda kaldı.
1972 yılında İzlanda’nın hükümranlık alanını elli mile çıkardığını duyurmasıyla gerginlik daha da tırmandı. İngiltere’nin bölgeye gönderdiği römorkörlere İzlanda sahil güvenliğinin ateş açmasıyla İngiliz savaş gemilerinin bölgeye gelmesi bir oldu.
Son olarak İzlanda’nın 1975 yılında hükümranlık alanını iki yüz mile çıkardığını duyurmasıyla İngiltere , Fed. Almanya, İzlanda arasında bir kez daha savaş patlak verdi.
Bu durum olaylara taraf olmayan diğer bazı ülkelerin denizlerdeki ilgi alanlarını iki yüz mile çıkardıklarını duyurmaları ile soğudu. İzlanda bugün denizlerdeki hükümranlık alanını iki yüz mil olarak kabul ettirmiş durumdadır.

Kaleciye aldırma, penaltıyı kaçırma

desmondhume | 11 June 2010 16:31

Malumunuz üzere Dünya Kupası başlıyor. Eleme turlarında penaltılara kalan maçlarda heyecan doruğa çıkacak ve bazı takımlar ülkelerine dönmek zorunda kalacaklar. Peki penaltılarda başarının sırrı ne? Doğal olarak pek çok faktör penaltı başarısını etkilemekte. Penaltı konusunda dertli olan İngilizler işin psikolojik boyutunu araştırmışlar ve şu sonuca varmışlar. Penaltı atışı sırasında kalede kaleci yokmuş gibi düşünmek penaltı başarısını arttırıyor.

Exeter Üniversitesinden Greg Wood penaltı atışları üzerine yaptığı psikolojik araştırmada kaleciyi yok saymanın stresi azalttığını ve golü yapmak en iyi yolun hangisi olduğunu bulmayı kolaylaştırdığını belirtmiş.