bildirgec.org

kerimsarigul

11 yıl önce üye olmuş, 42 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Parfümlü Telefon F-022

kerimsarigul | 20 June 2011 16:15

Parfümlü Telefon F-022
Parfümlü Telefon F-022

Sanırım en ilginç tasarımlar, ürünler Çin’den geliyor. İşte ilginç çalışmalardan biri daha: parfümlü telefon!
Teknoloji markası Fujitsu ile parfüm ve mücevher firması Folli Follie tarafından geliştirilen ve gelecek hafta, 24 Haziran 2011’de, Çin telekominikasyon firması Beijing tarafından Çin genelindeki 1000 mağazaya gönderilecek olan telefon; F-022 olarak adlandırılmış

3 inçlik (480 x 854) ön ekran 2 karatlık altınla süslenmiş. Telefon parfüm için küçük bir de diske sahip. İçerisine istediğiniz parfümü doldurtabilirsiniz.

modBook = 2 tablet 1 klavye

kerimsarigul | 20 June 2011 12:41

modBook  = 2 tablet 1 klavye
modBook = 2 tablet 1 klavye

Kolombiyalı tasarımcı Juan Velez mobil bilgisayar modBook’u tanıttı. modBook’un en büyük özelliği çıkarılabilen 7 içnlik iki adet teblete sahip olması. Tasarımcı klavyeye dikkat çekiyor ve tabletlerden biri televizyona bağlandığında klavyenin kumanda görevi yapacağını belirtiyor.

Parçalar (iki tablet ve klavye) birleştirildiğinde kullanıcı tam bir dizüstü bilgisayar gibi üç boyutlu grafiklerle, videolarla, müziklerle uğraşabilir, çalışabilir.
Tek sorun ekranın ikiye bölünmüş olması. Özellikle film vb. seyrederken rahat olmayabilir ancak diğer bir çok çalışma için uygun olabileceği düşünülebilir. modBook Windows 7 kullanıyor.

35 Dolara Android Tablet Sakshat

kerimsarigul | 17 June 2011 19:03

35 Dolara Android Tablet Sakshat
35 Dolara Android Tablet Sakshat

Hint Bangalor Bilim Enstitüsü ve 4 Teknoloji Üniversitesinin ortaklaşa projelendirdiği çok ucuza mal olacak olan Tablet PC Sakshat’ın Haziran ayı sonunda piyasaya sürüleceği belirtildi. İlk partide 10 bin adet, ikinci partide ise 90 bin adet piyasaya sürülecek.
İkinci sürümde fiyatın 25 Dolar’a kadar düşebileceği belirtiliyor. Çok ucuza mal olacak olan bu tabletlerden Hindistan hükümeti öğrencilere de vermeyi planlıyor.

WordPress 3.2 RC1 Yayınlandı

kerimsarigul | 15 June 2011 13:45

WordPress 3.2 RC1 Yayınlandı
WordPress 3.2 RC1 Yayınlandı

WordPress 3.2 Release Candidate versiyonunun yayınlandığı duyuruldu. Release Candidate (RC1) beta versiyonundan sonra kararlı sürümden önce yayınlanan sürümdür. Bir süredir Beta olarak yayınlanan İçerik Yönetim Sistemi WordPress test aşamasını tamamlamış durumda. Ancak yine de bir sonraki versiyon çıkana kadar bu versiyonun test amacıyla kullanılması tavsiye edilmekte. Bir çok hatanın giderildiği ve prformansının artırıldığı bu versiyonu kullanıp sorunlarla karşılaşırsanız buradan bildirebilirsiniz.

WordPress 3.2 RC1 İndir

Güneş Enerjisi Panelli ZTE Solar X500

kerimsarigul | 15 June 2011 11:24

Güneş Enerjisi Panelli ZTE Solar X500
Güneş Enerjisi Panelli ZTE Solar X500

Yakın zamanda sizlere alternatif enerji kaynaklarını ve bunları kullanan bazı cihazları tanıtmıştım. Şimdi ise sizlere güneş enerjisi paneli sayesinde enerji kaynağını elde eden bir telefondan bahsedeceğiz.

zagg.com (mobil araçlar için şeffaf koruyucu film üreticisi) sitesinde yayınlanan bilgilere göre Çinli OEM firması güneş panelli, Android tabanlı akıllı bir telefon üzerinde çalışıyor. Cihaz ZTE Solar X500 olarak adlandırılmış.

Acer Chromebook

kerimsarigul | 14 June 2011 11:46

Acer Cromia Chromebook
Acer Cromia Chromebook

Daha önce sizlere “Google Windows’a meydan mı okuyor?” ve “ilk Chromebook Kogan’dan” yazılarımda chromebooklardan bahsetmiştim. Acer piyasaya süreceği Chromebook fiyatını sonunda açıkladı. Ürün farklı özelliklere göre farklı fiyatlara sahip.
Ürünün 380 ve 450 dolara piyasaya sürülecek.
Acer Cromia Chromebook (3G) : 450 Dolar
3G özelliğine ihtiyacınız yoksa : 380 Dolar

Acer Cromia Chromebook özelliklerine kısaca göz atalım:
Ekran: 11.6 inç
Çözünürlük: 1366 x 768
İşlemci: Çift çekirdek İntel
Ram: 2GB
Görüntü hızlandırıcı: Intel Graphics Media Accelerator 3150
Kamera: 1,3 megapixel HD kamera
Kart: SSD
Wi-Fi, 3G, 2 USB portu
Batarya: 6 saate kadar kullanım

Taşınabilir Yenilenebilir Enerji Kaynakları

kerimsarigul | 08 June 2011 15:09

Taşınabilir Yenilenebilir Enerji Kaynakları
Taşınabilir Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Pillinetwork sitelerinde tanıtmak için araştırdığım yeni teknolojilerin birçoğu alternatif enerji kaynakları ile ön plana çıkmakta. Daha önce zamazing.org okurlarına; NANO teknolojisini kullanan ve “dokundukça şarj olan bilgisayar Ecopad”i, güneş enerjisi panelli “bayan çantasını” tanıtmıştım. Benden başka da diğer arkadaşlar bu konularda birçok yenilikten bahsetti. Onlardan biri de “kimyasal şarj aleti” idi.
Şimdi ise sizlere taşınabilen yenilenebilir enerji kaynağı örneklerini kısa açıklamalarla ve resimlerle sunmak istiyorum.

Doğa Dostu Enerji Kaynakları
Doğa Dostu Enerji Kaynakları

10 başlık altında toplanan enerji kaynağı cihazlarının her biri farklı tasarımlara ve özelliklere sahip. Resimlerinden de anlaşılabileceği gibi hem tasarım olarak hem de işlevsel olarak göz dolduruyor. Yaşlılarımız genelde “Yanlış zamanda doğmuşuz.” Derler. Ben de diyorum ki; “Tam zamanında doğmuşum”. Yaşlanınca ne derim bilmiyorum!:)
Şimdi gelelim asıl konuya ve taşınabilir, yenilenebilir enerji kaynaklarını tek tek ele alalım.

Şarkı söylerken dans eden bayan robot – Android HRP-4C

kerimsarigul | 08 June 2011 12:18

Android HRP-4C - Dans ve şarkı, ikisi bir arada
Android HRP-4C – Dans ve şarkı, ikisi bir arada

Jisso Protec sergisinde AIST, Kawada Industries ve Kokoro firmalarının ortaklaşa geliştirdikleri HRP-4C isimli Bayan Android’i görücüye çıkardı. Hem şarkı söyleme hem de dans etme yeteneğine sahip olan robotu gören ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği görüldü. Bayan sesi sentezi için kullanılan Vocaloid yazılımı YAMAHA tarafından geliştirildi.

Beni Rulo Yap! – Katlanabilir Bilgisayar – Roll Me

kerimsarigul | 07 June 2011 17:20

Beni Rulo Yap! - Roll Me! - Katlanabilir Bilgisayar
Beni Rulo Yap! – Roll Me! – Katlanabilir Bilgisayar

Yetenekli tasarımcı Ömer Sagiv fütüristik* bir bilgisayar konsepti tasarladı. Roll Me ismini verdiği bu bilgisayar nano teknolojisi kullanılarak geliştirildi. Bu teknoloji sayesinde bilgisayar ekranı bir gazete gibi katlanabilme veya rulo şeklinde sarılabilme özelliğine sahip.

ilk Chromebook Kogan’dan

kerimsarigul | 07 June 2011 13:15

Kogan Agora - Google Chromebook
Kogan Agora – Google Chromebook

Daha önce sizlere Acer ve Samsung firmalarının Google ile anlaşmaya vardığını ve ilk Chromebook bilgisayarlarıüretmeye başladıkalrını, 15 HAziran’da piyasaya süreceklerini duyurmuştum. Avusturya Teknoloji firması Kogan Chrome işletim sistemi ile çalışacak ilk bilgisayarını üretme kararı aldı. 7 Haziran’dan önce (Acer ve Samsung’dan 10 gün önce:)) Avusturya ve İngiltere’de piyasaya sürme kararı aldı.