bildirgec.org

hayalgücü hakkında tüm yazılar

EA nın yeni oyunu CREATE’nin demosu çıktı.

eyupcan199 | 19 November 2010 18:30

oyundan bir kare
oyundan bir kare

EA nın geliştirdiği yeni oyunu CREATE nin demosunu yayınladı. hayal gücünüzün egemen olduğu oyunda karşınıza çıkan bulmacaları içinizden geldiği şekilde çözebiliyorsunuz. oldukça eğlenceli olan oyun her yaştan oyuncuya hitap ediyor.
Eğer oyunu denemek isterseniz demosu işte şurada

İlle de yazacağım seni..

CAMADAM | 15 June 2010 09:46

Daha önce herşey başkaydı..
Bambaşkaydı..
Sen benim hastalıklı beynimde yaşayan, hayalgücümden beslenen, hastalıklı bir fikirdin sadece..
Ne zaman başladı bilmiyorum.. Sahi, ne zaman kafamda tam olarak oluştun? Ve ne zaman yazmaya karar verdim seni?..
Çok uzun süre önce olmasa gerek.. Belki bir ay.. Belki iki ay..Ama insan ömrü için kısacık olan bu süreç içinde, neredeyse benden bir parça oldun..
Neredeyse ikinci kişiliğim..
Senin varlığını daha somut kılmak için, sana bir isim verdim.. Neden senin somut bir varlık olmanı istiyorsam!..
Kimbilir, belki kendime bile itiraf edemediğim yalnızlığımı seninle gidermeye çalışıyordum.. Kimbilir, belki etrafta beni anlayacak birilerini bulamadığım için sana sığınıyordum..
“Benim yerimde o olsaydı” diye başlayan soru cümleleri kuruyordum kendi kendime.. “Benim yerimde o olsaydı şurayı nasıl bulurdu?” “Benim yerimde o olsaydı şu olaya ne tepki verirdi?” “Benim yerimde o olsaydı şu adamla nasıl konuşurdu..” vesaire, vesaire, vesaire..

Marijuana Yapraklı Kravat

admin | 04 March 2009 10:18

Başlık aklıma geldiğinde keşke olsa böyle bir şey diye hayal etmekten alıkoyamadım kendimi. Şöyle çok sıkıldığımız, çok bunaldığımız anlarda bi yaprağını çekip sarsak, tokasındaki hazneden kağıdı çıksa. Ne güzel olurdu bir düşünsenize.
Daha sonra kravatı suladıkça zamanla yeni yapraklar çıksa üstünde. Siz kravatınıza ne kadar iyi bakarsanız o da o kadar güzel ürün verse size.

Hayal dünyasına adım attıkça; sıradışı ama nedendir bilmem, çocukluğumdan beri “öcü diye bir şey yoktur.”, “filmlerdeki karakterler senaryodur, bilgisayar animasyonudur, gerçekte yoktur.” gibi realiteye ait unsurlara bir türlü inanasım gelmiyor. Bu daha sonra ayrıntılarla değinmek istediğim bir konu, çünkü kendim hakkındaki bazı “kritik” sorulara yanıt bulabilmiş değilim.

Bir defterden daha fazlası

xururuca | 15 May 2008 13:26

Kelime anlamı “kirpi derisi” olan moleskine, aşinası olanlar için bir defterden çok daha fazlasını ifade ediyor. Uğruna methiyeler düzülen,bir moda ikonundan çok, arzu nesnesi haline gelmiş bu büyülü defteri kullananlar arasında kimler yok ki? Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Ernest Hemingway,… Kim bilir bu kadar popüler olmasının nedeni belki ünlü kullanıcılarının etkisi belki de hayal gücünü kamçılamasıdır. Belki de tüm bu söylenenler lovemark’dan (marka tutkunluğu) ibaret!

Bildiriyi hazırlayana kadar hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmadığım moleskine’nin resmi sitesi, aşıklarına ve onların sanatlarına adanmış oldukça güzel bir site, wikipedia sayfası, flickr grubunun sayfası,düşünenler için akıl defteri, sosyomat’ta moleskine seviyorum diyenler ve son olarak ekşisözlük’te moleskine.

Yanlamasına Oda

ecrivain | 07 August 2007 09:56

Eğer bu adamların nasıl olup da örümcek adam gibi duvarda durabildiklerini anlamadıysanız, hemen söyleyelim: örümcek adam değiller tabii ama biraz ‘kaçık’ 🙂 oldukları kesin.

Bu arkadaşlar düşüncelerini özgür bırakmış ve fotoğrafta görüldüğü gibi yanlamasına bir oda tasarlamışlar. Zamandan ve biraz da masraftan kaçmayıp yukarıda görüldüğü gibi bir oda yaratmışlar. Bu odada eşyalar duvarlara asılı olarak duruyor ve dolayısıyla ‘normal’ algımızı bir hayli zorluyor.

Bir kadın çizeceksin :p

mucumito | 21 May 2007 14:45

benim çalışmam...
benim çalışmam…

Picasso olmak ister misiniz? Bunun için buradaki linke girmeniz yeterli…Açılan sayfada play butonuna basarak çizim sayfasına ulaşabilirsiniz.Daha sonra yapmanız gereken sadece istediğiniz yüz,göz,burun vs. mouse ile tutup yanda duran kağıda atmak.Ayrıca aşağı satırdan renk,boyut,yön gibi ayarları yaparak resminizde kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz.Son olarak signuture kısmınıza sizi tanımlayacak birşeyler yazarak çalışmanızı save kısmından kaydedebilirsiniz…Haydi kolay gelsin 🙂

not: Galeri kısmından diğer çalışmalara da gözatabilirsiniz 🙂