bildirgec.org

xururuca

12 yıl önce üye olmuş, 87 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Google’lı hayat

xururuca | 24 December 2010 15:39

Google, geliştirdiği teknolojiler ile neler yapılabildiğinin gösterilmesi adına hazırladığı sayfada teknoloji cesurlarını ağırlıyor!
Ağız dolusu şekerleme ile voice search denemesi yapan ufaklıklar,google earth manzaralı paraşütçüler,google translate ile hint mutfağından yemek siparişi veren kafadarlar ve daha nice teknofarklı video…
Not:Site şu an için 18 yaş ve üzeri,Amerikan vatandaşlarının video eklemesine olanak tanısa da eklenen videoları tüm dünya üzerinden izleyip oylayabilmeniz mümkün!

doyasıya fotoğraf 2

xururuca | 23 February 2010 13:07

Roeselien Raimond'a ait bir çalışma
Roeselien Raimond’a ait bir çalışma

2photo.ru:Fotoğraf müdavimlerinin aşina olduğu,
meraklılarının ise acilen göz atması gerektiğini düşündüğüm birbirinden harika fotoğraf çalışmalarına websahipliği yapan rus menşeili fotoğraf sitesi.
web2.0 ile yoğurulup,tasarımını yenileyerek takipçilerinin karşısına yeni ingilizce yüzüyle çıkan site de 3d,hdr,
siyah/beyaz,fantastik,portre,spor,macro/micro,
reklam gibi konu başlıkları altında toplanmış yüzlerce fotoğraf meraklılarını bekliyor.yeni tasarımıyla videolar başlığı da eklenen siteye,dilerseniz üye olarak puanlama da yapabilirsiniz. eski hali daha güzeldi,yatay sitelere alışamadım diyenleri de böyle alalım.
not:sitedeki erotik içerikli bazı fotoğraflar ziyaretçileri rahatsız edebilir.

peter callesen'e ait bir çalışma
peter callesen’e ait bir çalışma

Tasarım aşkına!

xururuca | 02 November 2009 14:41

Tasarıma gönül verenlerin ilgisini çekebilecek doku ve desen kaynakları:
Pattern-mania: 2008 yılında hizmete giren sitede nokta ve çizgilerden oluşandan, geometrik ve çiçek deseniyle onlarca dekoratif doku sizleri bekliyor.

Grsites: desenlerin renklere ve motiflere göre sınıflandırıldığı site, şu an itibarıyla 5740 kesintisiz dokuya websahipliği yapıyor.
Zentextures: Dokuların kağıt, ahşap, metal, pas ve renk sınıflarına göre ayrıştırıldığı sitede 77 sayfalık bir arşiv tasarımcılarla buluşmayı bekliyor.

Lovetextures: 233 adet yüksek çözünürlükte ücretsiz doku.

Imageabstraction: 10 kategoride 339 doku. Size sadece karar vermek düşüyor!

Yüksek kaliteli ücretsiz fontlar

xururuca | 01 October 2009 17:09

Sözlük anlamı yazı karakteri demek olan font,tasarımın vazgeçilmez bir parçası.Kimi zaman gazete sayfaları,reklam panoları,tabelalar ile günlük hayatımıza dahil olan,kimi zaman ise bir şirketin kimliğini yansıtan fontlar belirleyiciliklerini karakterleriyle vurguluyor.
ve işte birbirinden karizmatik font kaynağı iki site:
Burada tasarım ile uğraşanların işlerini kolaylaştıracak,kategorilere ayrılmış 30 font listelenmiş.

karabine
karabine
gerontobis
geronto bis

Burada ise tasarımcılar için listelenmiş 9 ücretsiz font mevcut.

zag font
Zag Font

not:Sitelerdeki bazı fontlar ticari olarak kullanılmaması için lisanslanmıştır,kullanmadan önce lisans izinlerini kontrol ediniz.

Web kaşiflerine duyuru!

xururuca | 30 September 2009 15:51

BibliOdyssey;tarihten sanata,tıptan mimariye,haritalardan el yazmalarına uzanan zengin içeriğiyle görsel bir şölene websahipliği yapan güzide bir site.ağustos ayında en iyiler adıyla yayınladığı 1000.başlığına ulaşan site hatırı sayılır izleyici kitlesine rağmen amatör ruhunu ve site sahibinin kimliğini-yazar pk mahlasıyla yazıyor– koruyarak blog tadında büyümeye devam ediyor.Müdavimleri tarafından yer imlerine eklenen site görsel sanatlarla ilgilenen arşiv kurtlarını bekliyor!

hat sanatı
hat sanatı
Macrocercus ararauna
Macrocercus ararauna
Japon peri masalı
Japon peri masalı

Desen (pattern) siteleri 2

xururuca | 10 January 2009 15:17

Web tasarımcılarının işlerini kolaylaştıracak pattern(desen) sitelerine devam:

AppendixSquared: Paris Dolores ve Christina Pham adlı iki grafik tasarımcı hanımefendinin hazırladığı sitede yok yok! Desenler, fırça ve fotoğraf setleri,fontlar,avatarlar, dokular, duvar kağıtları ve dersler sizleri bekliyor.
Barracuda Backgrounds:Karmaşadan uzak tasarımıyla size istediğinizi sunan sitede kağıt, taş, ahşap, fotoğraf, metin, kabartma konu başlıkları altında arka planlar ve desenler bulunuyor.
Hybrid Genesis:Henüz az sayıda fakat oldukça güzel desenlere web sahipliği yapan sitede fırça setleri ve dokular da mevcut.
DinPattern:Bildirgeçte daha önce de bildirdiğim bu site, farklı desen kaynaklarıyla kendinden bir kez daha söz ettiriyor.
Huge Magazine:Az sayıda, sıra dışı desenlerin adresi!

Doku ve desen kaynakları

xururuca | 26 October 2008 12:29

Tasarımcıların işlerini kolaylaştırırken, özgünlüklerine katkıda bulunabilecek texture (doku) ve pattern (desen) kaynakları:
texturise:
Beton, kağıt, bitki, plastik, pas, boya, ahşap, taş-kaya, atık başlıkları altında 80 doku örneği.

texturise.com
texturise.com

Doyasıya fotoğraf…

xururuca | 23 September 2008 05:12

Pixdaus:hayatın her anından fotoğraflar sunan devasa bir arşiv. Şu an itibari ile 1546 sayfada 35000’i aşkın fotoğrafa websahipliği yapan site, kullanıcılarının katılımıyla her geçen gün büyümeye devam ediyor. 2 farklı zemin seçeneğiyle fotoğrafların keyfine varırken, dilerseniz oylama da yapabilirsiniz.
uyarı:sitedeki erotik içerikli bazı fotoğraflar ziyaretçileri rahatsız edebilir.

pixdaus.com'dan bir fotoğraf
pixdaus.com’dan bir fotoğraf

Tasarımcılar için fotoğraf siteleri

xururuca | 12 September 2008 14:28

5 yıl önce 4 kafadar tarafından grafik tasarımcılarının birbirleriyle rahat ve ücretsiz bir şekilde resim paylaşabilmeleri için açılan photocase, beta yayınında olmasına rağmen an itibarı ile 325.539 kullanıcısı ve 126.239 fotoğraf ile oldukça güzel bir kaynak site.

3.726.225 imaj, 916.860 kullanıcı ve 45.125 fotoğrafçı ile hazır ve nazır bulunan dreamstime, 7 farklı dil seçeneği sunarak kullanıcılarının işini kolaylaştırıyor.

El emeği göz nuru pattern!

xururuca | 15 August 2008 22:22

Patterncooler bir online arka plan servisi.Rengi,
deseni,boyutu,yönü sitedeki örneklerden de yararlanarak tasarlayabileceğiniz,anında arka plan olarak uygulayıp,dilerseniz kendi bilgisayarınızda dilerseniz sitede saklayabileceğiniz güzel bir uygulama.Şu an için 13056 pattern örneğine web sahipliği yapan site sizin tasarımlarınızla büyümeyi bekliyor!