bildirgec.org

runnaal

11 yıl önce üye olmuş, 227 yazı yazmış. 33 yorum yazmış.

Paranormal Activity 2

runnaal | 03 October 2010 12:29

paranormal activity 2
paranormal activity 2

Paranormal Activity, ilk filmi duymayan kalmadı birileri -ben dahil- çok korkunç buldu, birileri beğenmedi, birileri gelmiş geçmiş en iyi korku filmi olarak gösterdi. Ama herkes bir şekilde ilk film hakkında konuştu. Bildiğiniz gibi ilk film bağımsız olarak çekilmişti. Ve hatta bazı ülkere girmesi için özel istek gelmesi gerekti.

Ve bu başarıdan sonra beklenildiği gibi 2. film geliyor. Dread Centrl web sitesi filmi okuyucularına “Yılın en çok beklenen korku filmi. Sinirlerinizi kontrol etmekte zorlanacaksınız, uykusuz gecelere hazır olun.” başlığıyla duyurdu. Film Saw serisi gibi bir duruma geldi ve ikinici film profesyoneller tarafından çekilmeye başlandı. İlk fragmanla da gün yüzüne çıktı. Filmin yazarı ve yaratıcısı Oran Peli, 2. filminde işin sadece yazar kısmında. Yönetmen koltuğunda Tod Williams oturuyor. Şu an için ABD gösterim tarihi 22 ekim 2010 olarak gözüküyor. Diğer ülkeler için bi açıklama yok.

Millennium Serisi: Ejderha Dövmeli Kız

runnaal | 02 October 2010 11:29

Millennium serisini okuyanlar, bu üçlemenin hepsinin filmi olduğundan haberi vardır. Haberi olmayanlar için The Girl with the Dragon Tattoo(Ejderha Döveli Kız), The Girl Who Played with Fire(Ateşle Oynayan Kız), The Girl Who Kicked the Hornet’s Nest. Üç filmde Danimarka yapımı ve üçünde oynayan oyuncular aynı. Lisbeth Salender rolünde Noomi Rapace, Mikael Blomkvist rolünde Michael Nyqvist oynuyor.Sadece ilk filmi izledim, kitabı okuyanlar filmde ki o ayrıntıları bulamazlar ama gene de fena film olmamış.

Millennium serisinin ilk filmi olan Ejderha dövmeli kız Amerikada tekrar çekiliyor. Yönetmen koltuğunda Fight Club, The Curious Case of Benjamin Button ve Se7en filmlerinden tanığımız David Fincher var. Başrol oyuncuları ise;Lisbeth Salender rolünde A Nightmare on Elm Street tekrar çekimde oynayan Rooney Mara, Mikael Blomkvist rolünde Yeni 007 Daniel Craig oynuycakmış.Kadro dikkate alındığı zaman güzel film olur gibi duruyor. Vizyona giriş tarihi olarak ABD için 21 Aralık 2011 olduğu söyleniyor.

Goo.gl Link Kısaltma

runnaal | 01 October 2010 10:23

Daha önceden bu servis için 2009’un aralık ayından duyuru yapılmıştı ve Google Toolbar ve FeedBurner’la birlikte kullanılabileceği burdan duyurulmuştu. Aynı zamanda gelecekte direkt kullanılacak site adınında goo.gl olduğu söylenmişti. Google bu uygulamasınıda Google Blog‘dan kullanıcılarının hizmetinde olduğunu duyurdu.

Skype Ve Facebook Ortaklığı

runnaal | 29 September 2010 21:15

Herkes bu anlaşmanın Google Voice ile yapılacağını düşünürken. Facebook Sesli Sohbet eklentisini Skype ile gerçekleştirmeye karar vermiş.

Kaynaklara göre Facebook ve Skype, Sesli sohbet ve Facebook SMS eklentilerini içeren geniş kapsamlı bir ortaklığın altına imza atmışlar.

Skype 5.0 Beta sürümü Facebook bağlantılı olarak bir kaç hafta içinde satışa sunuluyor. Bu yapılan anlaşma iki şirket için de karlı gözüküyor. Gma l’in sohbet yetenekleri ve Google Talk‘ın sesli ve görüntülü sohbet yetenekleri olduğu düşünülürse Facebook’un bu eklentiyi yapması şart olmuştu. Aynı zamanda Skype içinde Facebook’dan gelecek olan 500+ milyon kullancı ile kullanım tabanını genişletebilecek. kaynak

Top 10; bedava online video çevirme sitesi

runnaal | 23 September 2010 15:26

Eğer pc, iphone, mac, ipod ve herhangi bir mobil cihazdan videoları seyretmekte zorluk yaşıyorsanız size anında yardımcı olacak 10 tane birbirinden güzel video çevirme sitesi üstelik hepside bedavaya yapıyor bu işi. Bu işlemi yapmakta çok basit, yapmanız gereken sadece dönüştürmek istediğiniz videonun url’sini kopyalamak gerisini onlar hallediyor.şimdi siteleri tanıyalım…

2Conv

2conv, online video çevirme işini hızlı ve ücretsiz yapan sitelerden birisi. İphone için çevirme yapabilirsiniz ve aynı zamanda bunları indirebilirsiniz. İsterseniz videonuzu dönüştürerek istediğiniz bir siteye yükleyebilirsiniz.

Zamzar

Zamzar, en iyi dönüştürücü sitelerden birisi. Video’nun yanında belgeler, resimler ve e-kitaplarıda çevirerek bu özelliğini kanıtlıyor.

Flickr: 5 Milyar Fotoğraf

runnaal | 22 September 2010 23:56

Flickr büyük bir kilometre taşını geride bıraktı. En popüler fotoğraf paylaşma sitelerinden olan site, kullanıcıları tarafından 5 milyarıncı fotoğrafın yüklendiğini açıkladı.

Vancoucer’da bulunan Woodward(üstte) adlı bir bir binanın fotoğrafı yeoaaron isimli kullanıcı tarafından ekleyerek Flickr’ın 5.000.000.000 fotoğrafını siteye yüklemiş oldu.şirket daha öncede 3 milyar ve 4 milyar sayısına ulaştıklarını duyurmuştu ve saymaya devam ettiklerini gösterdiler.

Yeni Yahoo Mail

runnaal | 19 September 2010 12:16

Mail pazarında yeniden söz sahibi olmak isteyen Yahoo, yeni Yahoo Mail’ini duyurdu. Bu yenilik Gmail ve Hotmail‘e rakip olmayı düşünüyor.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasaya sürülecek yeni Yahoo Mail Beta, temiz ve kullanışlı arayüzüyle kullanıcısı etkilemeyi düşünüyor. E-Postaları daha hızlı indirmek için altyapıyı yeniden düzenlediklini söylüyorlar. Ortaya çıkan yeni arayüz Gmail arayüzünü andırıyor.

Hasan Sabbah ve Suikast Timi

runnaal | 18 September 2010 14:43

Zamanın tarih yazıcıları yaşadıkları çağ için “Bu dünyayı Nizam-ül Mülk yönetti, Ömer Hayyam yorumladı ve Hasan Sabbah korku saldı” olarak anlatırlar. Ben bu başlık altında, dönemlerine damgalarını vurmuş adamlardan Hasan Sabbah ve Fedailerini anlatmaya çalışaçağım…

İlk olarak Hasan Sabbah‘ı tanıyalım. Bu isimle ilk karşılaşmamı lisedeki tarih derslerinde oldu. Onu, o zamanlar İran bölgesinde Selçukluların başına musallat olan bir Şii lider olarak tanıdım. Bu isim her zaman bana sempatik geldi, bir de orası var. Neyse…

Hasan Sabbah kimine göre -yandaşlarına- çok büyük bir önder, kimilerine göre ise kötülüklerin kralıydı. Ama gerçek olan birşey varsa o da yaşadığı döneme damgasını vurmuş bir şahsiyetti. Hasan Sabbah’ın yapmak istediği, bulunduğu yerden tüm dünyaya korku salmak ve yönetmekti. Bunu yapmak için de kendisine körü körüne bağlı adamların olması gerektiğini düşünüyordu. Bu adamları elde etmek için ise inanılmaz bir plan yapmıştı.

Bir Milyar Soruya Cevap Verildi

runnaal | 15 September 2010 09:38

Formspring, büyük bir dönüm noktasını bu hafta sonu geçtiği bildirildi. Tam Bir Milyar soruya cevap verildi.

Formspring, son 9 ayda popülerliğini iyice arttırdı. Bir şirket temsilcisi, sitenin şu anda 16.500.000 kullanıcısı – 14.000.000 iki ay önce -, dakikada yaklaşık 9.000 cevap verildiği günlük zirvenin ise 5.000.000 olduğunu söyledi.

Bu sıçramanın sebebi olarak, yeni bir site olması ve büyük platformlara ayak uydurması gösteriliyor. İPhone eklentisinin yanında, Twitter, Facebook, Tumblr, Blogger, MySpace ve WordPress gibi büyük paylaşım siteleri bu büyümeye yardımcı oldular.

kaynak

photoshop

runnaal | 14 September 2010 16:43

Adobe Photoshop mükemmel bir araç, resimlere parlama eklemek ve onları bu görüntünün güzelliğini artırmak bazı hoş efektlerin vermemize yarıyor. Bir Photoshop’ta yaygın olarak kullanılan etkilerinin çoğunlukla yaratıcılık hissi, teknoloji, sihir ve fantezi oluşturmak için kullanılan ışık etkisidir.

Bu postada 35 tane Photoshop Işıf efekti dersi mevcut ve bu konu bittiğinde ışık efektlerinin en iyi hangi şekilde verileceğini en ince ayrıntısına kadar öğrenebileceksiniz…

1. Adrenalin Dolu Araba Kovalama Sahnesi

Bu sahneyi oluşturmak için bir çok teknik kullanacağız patlamalar,silah ve ateş ile kovalamaca sahnesinde araba hazırlanmış olacak.