bildirgec.org

tembelyarasa

11 yıl önce üye olmuş, 58 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

birbirinden harika 5 joomla eklentisi!

tembelyarasa | 11 November 2011 10:38

bu yazıda başarılı joomla eklentilerini inceleyeceğiz, joomla siteniz varsa
bakmanızı tavsiye ederim.

JhackGuard

SiteGround tarafından geliştirilmiş olan bu eklenti,
joomla web sitenizi hack saldırılarına karşı korur.
(xss tabanlı saldırılar vs) eklentiyi indirmek için
burayı tıklayabilirsiniz.

jPageTranslator

Joomla web sitenizi çeşitli dillere çevirmek mi
istiyorsunuz? o zaman bu eklenti tam size göre.
google çeviri hizmeti tabanlı bu eklentiyle
sitenizi kolayca diğer dillere çevirebilirsiniz.
eklentiyi indirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

jAddAnalytics

web sitenizle ilgili istatistikleri mi merak ediyorsunuz? ziyaretçilerinizin sitenizi ne sıklıkla ziyaret ettiğini bilmek en doğal hakkınız. bu eklenti google analytics kodunu tüm sayfalara ekleyerek sizin uğraşmanıza gerek bırakmıyor.
indirmek için tıklayınız.

2011’e iyi başlayan siteler

tembelyarasa | 20 January 2011 11:21

2011 yılı geldi hoş geldi. yeni yıl herkes için yeni umutlar, yeni heyecanlar demek, peki yeni yıl biz teknoloji severler için ne ifade ediyor? tabii ki yeni yeni icatlar , yeni yeni siteler vs. ben de 2011’e iyi başlamış web sitelerini inceleyeceğim. elbette tüm siteleri inceleyemedim, fakat bulduğum siteler fena sayılmaz. keyifli ve bilgilendirici olması dileğimle.

1)kickstarter

facebook alternatifleri

tembelyarasa | 14 January 2011 12:15

facebook… son zamanların en popüler sitesi oldu. sitenin ünü sanal alemle sınırlı kalmayıp haberlerde adı geçer oldu, dizilerde bahsedildi. facebook’un bu popülaritesi bir takım dezavantajlarıda beraberinde getirdi. bu dezavantajlar da facebook kullanıcılarını ya hesaplarını dondurmaya ya da facebook alternatifi sitelere yönlendirdi. ben de bu alternatif siteleri inceledim. keyifli ve bilgilendirici olması dileğimle.

1)brightkite

en yaratıcı flaş tasarımlar (spor)

tembelyarasa | 24 December 2010 09:38

spor sağlıklı yaşamın temel şartlarından biri. spor severler de her alanda spora ulaşmaktan büyük keyif alıyorlar.

Sporla ilgili web sitelerinin incelendiği bu bildiride bahsi geçen siteler sıradanlıktan oldukça uzak ve tasarımcılarının hayal güçlerini zorlayarak ortaya çıkardıkları siteler.
spordan veya flash tasarımlardan hoşlanıyorsanız bu siteler tam size göre.

1/jordan: history of flight

uçmanın tarihi konulu bu sitede gerçekten kendinizi uçuyor gibi hissetmeniz mümkün. tamam biraz abartmış olabilirim ama bu sitenin yaratıcılığını değiştirmiyor. ayakkabı tutkunlarının ve basketbol severlerin büyük ilgisini çekebilecek bir site.
2/skiselector elanskis

kayak sporundan, teknolojiden veya flash tasarımlardan hoşlanıyorsanız mutlaka bakmanız gereken site diyebilirim. sakın “skip intro” (introyu geç) demek gibi bir hata yapmayın. sitede sempatik bir adam sizlere kayak sporunu anlatıyor.

2010’un en iyi flash siteleri

tembelyarasa | 23 December 2010 09:46

2010 yılı bitti bitecek, yeni yıl hazırlıkları da başladı bile. “yeni yılda ne yapıyorsun?” klişesi de haliyle revaçta.. neyse konuyu fazla dağıtmayalım. bu yılın en iyi flash sitelerini incelemeye koyuldum ve ortaya bu yazı çıktı. bakalım bu yılın en yaratıcı, en kaliteli flash siteleri hangileriymiş?

1)Monoface

monoface her şeyden önce oldukça eğlenceli bir site. keyifli vakit geçirmek için birebir diyebilirim. tek olumsuz yanı ise loading (yükleniyor) kısmı biraz sıkıyor. kabaca, kendi yüzünüzü tekrar tasarlıyorsunuz diyebiliriz sitenin içeriği hakkında ip ucu vermek için. denemelisiniz anlatılmaz yaşanır.
2)waterlife

waterlife doğa severlerin oldukça hoşuna gidebilecek bir site. özellikle deniz yaşamını sevenlerin beğeneceğini umuyorum. “yükleniyor” kısmını da dalgalara benzetmişler ama biraz uzun tutmuşlar. onun dışında harika bir site. fotoğrafların içinde yüzüyorsunuz diyebilirim.
3)marc ecko

harika site haritaları

tembelyarasa | 22 December 2010 09:47

yaratıcılık önemli birşey hele web tasarımında olmazsa olmazlardan biri. bazı web tasarımcıları tasarımlarında yaratıcılıklarını konuşturuyorlar, iyi de yapıyorlar bu yaratıcılıkla sitenin rehberi sayılabilecek site haritaları tasarlanınca ortaya birbirinden kullanışlı ve eğlenceli tasarımlar ortaya çıkmış, ben de bu yazıda bu yaratıcı site haritalarını inceleyeceğim.

1)magnivate

magnivate bu konuda oldukça başarılı sitelerden biri. doğa severlerin hoşuna gidecek bir tasarım seçmişler ve doğal bir alanda sevimli binalar insan figürleri ve papirüs kağıtlarının üzerine yazıları yazarak güzel bir tasarıma imza atmışlar.

2)jk rowling

jk rowling, bilim kurgu alanında olduça başarılı işlere imza atan bir yazar. bunu web sitesinin harita bölümünde de görebiliyoruz. öncelikle web sitesi oldukça kaliteli ve özenilerek hazırlanmış. siteye girdiğinizde sizi masanın üstüne davet ediyor size ise karıştırmak kalıyor.

reklamlarınız tıklansın!

tembelyarasa | 21 December 2010 14:32

sitelere bannerlarımızı, türkçe’siyle reklamlarımızı yerleştiriyoruz. tıklanmak, hit kazanmak istiyoruz. peki bu reklamları nasıl daha tıklanabilir hale getirebiliriz?
bu yazıda bunu inceleyip aşamaları takip ederek daha tıklanabilir reklamlar tasarlayabilir, hitinizi arttırabileceksiniz.

1)kontrast’a önem vermek

yukarıdaki resme baktığımız zaman sağdaki resmin tıklanma olasılığının daha fazla olduğunu görebiliyoruz; bunun nedeni sağdaki resmin zeminle daha yüksek kontrasta (karşıtlık) sahip olması, banner’ınızı zeminle karşıt renkle tasarlamalısınız.

2)dosya boyutunu küçük tutmak

tasarladığınız banner’ın boyutlarını küçük tutmaya çalışmalısınız ki hemen yüklensin. hızlı açılan bannerlar daha yüksek tıklanma olasılığına sahiptir.
geç açılması sizin banner’ınızın tıklanabilirliğinin aleyhinde olacaktır.

en iyi çizgi film siteleri

tembelyarasa | 21 December 2010 09:44

bunlar ilginç kahramanlar. dostlarım kimisi uçar, kimisi süngerdir, kimi dünyayı kurtarır, kimisi kediden korkar.. peki bu kahramanlar kimler? tahmin ettiğiniz gibi çizgi film kahramanlarından bahsediyorum. bu kahramanları sanal alemde inceleyeceğiz. hepsinin kendisine ait sitesi var biz de sitelerini ziyaret edeceğiz.

1)Sünger bob

süngerbob oldukça şanslı bir çizgi film kahramanı. çünkü resmi web sitesi oldukça kaliteli. siteye girdiğiniz zaman kendinizi deniz altında hissediyorsunuz ve sizi hoş bir müzik karşılıyor. videolar oyunlar ve mağaza bölümü mevcut, minimalist bir anlayışla tasarlanmış site.

blogunuzu tanıtmanın en iyi 20 yolu

tembelyarasa | 20 December 2010 11:30

başarılı bir blog sahibi olmak istiyorsunuz ve bunun için çabalıyorsunuz güzel bir içerik hazırladınız hatta hiçbir yerden kopyala/yapıştır yapmadan tümünü siz hazırladınız bir de güzel sayaç yerleştirdiniz ama o da ne sayaç hiç artmıyor ziyaretçi sayınız beklediğiniz gibi değil ziyaretçi olmadığı için reklamlardan da para kazanamıyorsunuz bu duruma dur demenin zamanı geldi, blogunuzu tanıtabileceğiniz en iyi siteleri sizlerle paylaşacağım bahsettiğim sitelerde blogunuzu paylaşarak blogunuzu tanıtma yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

1)best of the web blog

2)bloggeries

3)eaton web blog

4)blogged