Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından Sony, kompakt kamera ürünlerine dünyanın ilk 3D kayıt yapabilme özelliğine sahip cep kamerası Bloggie MHS-FS3 modelini ekledi.

Sony‘den yapılan açıklamada, 3D görüntüleme teknolojisini sunan ultra taşınabilir mini kamera 5.1 megapiksel çözünürlüğünde Exmor ™ CMOS sensör, 1920 x 1080 HD MP4 video kaydı yapabilmektedir. Ayrıca çift Carl Zeiss lens özelliği sayesinde 5 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf ve 2 megapiksel çözünürlüğünde de 3D fotoğraf kaydı yapabiliyor.

2.7 inç büyüklüğünde 3D LCD ekrana sahip olan kamera, kullanıcılara 3D görüntüleri kendi ekranı üzerinde gözlüksüz olarak izleme olanağı sunmaktadır. Cihazın 8 gb dahili hafıza, LED aydınlatma, USB girişi özelliği ile Facebook, YouTube, Flickr, Picasa, ve diğer favori sosyal ağlara yükleme yapabilme özelliğinin yanı sıra 3D destekli HDMI çıkışı, çift stereo hoparlör ve bilgisayar paylaşım bağlantısı gibi ek özelliklere de sahiptir.

Sony 3D Bloggie MHS-FS3, Nisan 2011’de yurtdışında 250 $’lık fiyat etiketi ile satışa sunulacaktır. Cihaz ile ilgili video’ya buradan ulaşabilirsiniz.