bildirgec.org

powerslave

6 yıl önce üye olmuş, 29 yazı yazmış. 6 yorum yazmış.

iwatch: apple rolex’e rakip mi oluyor?

powerslave | 22 Eylül 2010 18:33

steve jobs’un “i” ürünleri içinde kol saati gibi bir fikri var mı bilmiyorum ancak cin fikirli bir Wired editörü iPod Nano’sunu kol saatini çevirmiş. Nasıl mı?

1. Bileklik kısmı ayrılabilen ucuz bir saat alınır.

2. Ucuz saatin bileklik kısmı sökülür.

3. iPod Nano’nun klipsi aralanarak arasından bileklik geçirilir.

4. iPod Nano saatiniz hazır. Güle güle kullanın.

Wiimote ile “Azınlık Rapor”u oynamak

powerslave | 30 Aralık 2007 12:25

Film aslında ortalama bir bilim kurgu filmiydi ancak filmde öylesine bir buluş vardı ki ben dahil birçok insanın hayallerini süsleyen birçok muhteşem oyuncak tasarımı vardı. Ah ulan ah, bu güzelim teknolojiler ne zaman biz geeklerin evine girecek diyorduk ki Amerika’dan biri olayı çözmüş: Johnny Chung Lee isimli bir Amerikalı Wiimote ile Azınlık Raporu’ndaki parmaklarla yönetilen ekranı televizyonda kullanmayı başarmış.

MSN Messenger listemi Outlook’a atabilir miyim?

powerslave | 28 Haziran 2007 13:16

uzun zamandır bütün msn listemi son halini oldukça beğendiğim yahoo messenger’a alma derdindeyim ancak bunun için listemdeki bütün e-postaları outlook’a ordan da yahoo messenger’a almam lazım. msn listemi dosya olarak dışarı çıkarttım ancak outlook’un okuyacağı bir hale nasıl getirebilirim? şimdiden teşekkürler

Bloglar arasında ilk savaş başlıyor!! Liberallerin sonu geldi mi yoksa? Amaney!

powerslave | 28 Kasım 2006 09:17

Az önce takip ettiğim bloglar içinde kalitesi her geçen gün artan ve köşe yazarları tarafından bile takdirle karşılanan Ekonomi Türk’te gördüm ve nasıl güleceğime karar veremedim gece gece. 2 arkadaş kafa kafaya vermişler ve bakmışlar ülke elektronik sermayenin elinde vermişler gazı, almışlar gazı; Atatürkçü düşünce adı altında ne kadar liberal görüşlü blog varsa onlara yağdırmışlar. Ha siz solcusunuz ve liberalizme, küreselleşmeye, komprador burjuvaziye karşınız hatta yetmiyor Erke Dönergecini de mi destekliyorsunuz? İşte o zaman gerçek bir dost ilan ediliyorsunuz hatta daha da güzeli siteler ayrılırken dost ve düşman olarak ayrılmışlar o da yetmemiş liberal bloglara sataşılmış tek tek. Demokrasilerde çare tükenmiyor eyvallah, da bağnazlık da niye bu kadar artıyor ben bunu anlamıyorum? Türk blogosferin baba yazarları (Derin Sular, Mustafa Akyol ve Dolmakalem yanında sert tavrıyla farklı bir yeri olan Murat Karun) düşmanlıkla suçlanıyor. Bu adamlar eğlence mi arıyor yoksa gerçekten dünyada böyle insanlar yaşıyor mu? Kendilerine buradan yıldızlı pekiyi veriyor, demokrasi bağnazlığında çığır açtıkları için kendilerine Erke Döner’de kendilerine tam porsiyon iskender ısmarlıyorum, yoğurtlu mu yersiniz yoğurtsuz mu?

Yüzsüzlüğün röportajı olur mu?

powerslave | 05 Ağustos 2006 01:25

Oluyormuş, buyrun. Röportajdan bir kaç kritik noktadan alıntı yapayım:

Q: There is a perception that if President Bush rang you and told you to stop that you would respond. Are the Americans and yourselves completely eye to eye on the way things are progressing?

…It’s not just the President, it’s the United States of America. And you know what, it’s far beyond even an issue of an immediate interest, it is a commonality of values. It is precisely that which has been emphasised by Tony Blair, which is why I think there is such a deep friendship between America and Great Britain and between these three countries.
We all share the same commitment to the basic values of democracy, of equality, of tolerance and that we are ready to fight for these principles.