bildirgec.org

geceyazankedi

11 yıl önce üye olmuş, 59 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Kumanda Ayağa Düştü: Football TV Remote

geceyazankedi | 23 March 2010 10:02

“Nasıl bir işinize yarayacak ve çok kullanışlı mı acaba?” diye sorgulayabilirsiniz elbet ama futbol sektörünün neler satın aldırttığını az çok hepimiz görüyor bu işin piyasasını da farkedebiliyoruz.

Bu alet ise futbol topu şeklinde bir uzaktan kumanda çok dayanıklı, tekmelemeniz bile mümkün (abartmamak gereklidir ama bence) 7.8 metrelik alıcı imkanı var ve hemen hemen tüm televizyonlara uyumlu bir yapısı var. 20$‘a satın alanlar elbet olacaktır.

Devlerin Savaşında 1GHZ’lik Dev: HTC Desire

geceyazankedi | 21 March 2010 17:43

Akıllı telefonların ilk çıkışının üzerinden çok zaman geçti, moda oldular bir ara silinip gittiler ama şimdi piyasanın en büyük devler savaşını yaptıkları zamanları yaşıyoruz. iPhone, HTC, Samsung gibi modellerin yanında Nokia yarışı bırakmamak için çırpınıyor. Ancak tüm bu olanları geride bırakmayı iddia eden tasarımsa tasarım, özellikse özellik diyen HTC Desire geliyor. Ancak HTC’nin kavgası Google Nexus One üzerinden yürümekte, en büyük rakibi olarak kabul ettiği bu cihaz ciddi anlamda tanıtılan modellerin en iyisi.

Matematik Eşliğinde Çıldırmaya Hazır Olun: Twist Alarm Clock

geceyazankedi | 20 March 2010 17:47

Sabahları uyanmak konusunda böylesini görmediniz. Twist Alarm Clock ile çıldırmaya hazır olun.

Daha önce kendini fırlatan alarm saatleri, uyanmadığınızı anlayınca yine çalan saatler gördük ama bu seferki o güzelim uykulu halinizde sizi matematik işlemleri yapmak zorunda bırakıyor. Öyle zor bir işlem değil elbette ama uykulu halde bunu yapmak hem can sıkıcı hem de uyandırıcı olabilir.

Cihazın üstünde 2 tane lcd ekran bulunuyor saati ve dakikayı göstermesi için.

Hareketleri Lambanız Hissetsin

geceyazankedi | 19 March 2010 12:03

İnsanlık kontrol etme isteğiyle donatılmış olmalı. Ve yine aynı şekilde her şeyin otomatik çalışmasını dilediğimiz bir modernizasyona doğru yol alıyoruz.

Eğer siz de gecenin bir yarısı eve girerken anahtar deliğini bulma çabasını sarfedenlerdenseniz ya da sadece değişik fikirler eşliğinde bir güvenlik sağlamak bunu da 1.5 metreye kadar uzayan bir esneklikte yapmak istiyorsanız bu adaptör tam size göre.

Akıllı Kamera: Arcerfish Solo

geceyazankedi | 18 March 2010 16:04

Bugüne kadarki tüm kameralar düşünmekten öte olanı gösteren aletlerden ibarettiler. Bulundukları mekandan görüneni çekerler ve sadece hareketleri algılayabilecek kadar akıllı olabilirlerdi.

Bu ip kamera ise yepyeni deneysel fonksiyonlarla karşımızda. Günlük yapılan işleri izliyor tanımlıyor ve belli bir süreden sonra olağan olmayan hareket ve sesleri hiçbir şekilde bilgisayara ihtiyaç duymadan e-posta ya da sms yoluyla size gönderebiliyor. Ürünü amazon.com‘dan sipariş verebiliyorsunuz.

Geri Dönüşümden iPod Dock: Boombox’lar tekrar bizimle

geceyazankedi | 18 March 2010 09:56

Geri dönüşüm giderek artan öneme sahip oluyor peki bu zamana kadar hiç bunun satıldığını görmüş müydük, yumurta kapları dışında?

İşte bu ürün bunların ilkleri ve fiyatı da bu kaliteye ve orjinaliteye gayet uygun. Eski meyve suyu, cips gibi kutulardan kesilerek ve de bükülerek yapılan yarı-otomatik işlenmiş bu cihaz, iPod, iPhone ve bir çok müzik aletine uygun biçimde tasarlanmış bir dock. Kaliteli hoparlörlerle ve taşınması mümkün olan eski boomboxları hatırlatan yapısıyla 18$‘dan alıcılarını bekliyor.

iPod’unuzu Taşımak İçin Yeni Bir Alternatif

geceyazankedi | 15 March 2010 10:06

Şirketler her defasına sizi iPod’unuzu taşımak adına yeni çözümler için yarışıyor. Bilekte, belde, kemerinizde… Bu zamana kadar birçok çeşitlemeler sunan şirketler bu sefer ilginç ama giyilebilir bir tasarım yaratmışlar.

Size sadece taşımayı değil ses kontrolü ve parçalar arası geçiş imkanı sunan düğmeleri de içinde barındıran bu aksesuar kulaklığık ve mikrofon gibi parçaları da içinde barındırıyor. 84$’a buradan edinmeniz mümkün.