takvimler günümüzde blog ve internet sitelerinin olmazsa olmazlarından. Peki bunları gerekli yapan nedir? Tabiki bu araçlar, bizlere randevularımızı, notlarımızı veya yaklaşan olayları haber verirler.Burada sizler için en iyi takvim ve tarih seçici scriptleri bir araya toplamaya çalıştım. İşinize yaraması dileğiyle.1. Ical-Like Calendar : bu mükemmel takvim iphone takvim uygulamasına çok benziyor ve çok hoş animayonlara sahip. Seçilen günün üzerinde fare imlecini oynattığınızda tüm ayrıntıları gösterebiliyor.

2. Moo Tools Date Picker : yapılandırılabilir Javascript takvimidir. Her formatta sorunsuz çalışır ve zaman seçimini destekler.

3. Full Calendar : Yine güzel bir jquery uygulamalı takvim.

4. JPint : Bu da web tabanlı iphone uygulaması.

5. JCalendar : JCalendar 3 şekilde kullanılabilen dinamik jquery uygulamalı bir takvimdir.

6. Date Picker : bildiğimiz klasik takvimlerden.

7. JQuery Week Calendar : bir başka büyük boy takvim.

8. JMonth Calendar : Yaklaşan olaylar uygulamasını destekleyen bir takvim. Fare imleci ile tarihin üzerine gelindiğinde detayları gösterir. ayrıca üzerindeki link ile bağlantı alındığı sayfaya yönlendirilebilir.

9. Simple Jquery Date Picker : Kullanması çok kolay bir takvim daha.

10. Calendar : bu uygulamada birden çok takvim seçilebiliyor. Geçen günlerin üzerini karalamaya meraklıysanız bu takvim tam size göre.

11. Vista-Like Ajax Calendar Bu takvim de windows vistanın web tabanlı olanı.

12. JQuery Interactive Date Range Picker : tarih seçimi için özel olarak tasarlanmış dinamik menüsü olan bir takvim.

13. Unobtrusive Javascript Date-Picker Widget : Yine müthiş bir takvim daha. Aylar ve yıllar arasında geçiş yapılabilir.

Kaynak