bildirgec.org

script hakkında tüm yazılar

Proticaret

samaruksa | 17 October 2012 17:31

E-ticaret sistemleri her geçen gün daha da fazlalaşarak, alıcısının kafasını karıştırıyor. Son günlerde adını sıkça duyurumaya başlayan ve en önemlisi de ücretsiz olarak yayınlana yeni bir yazılım var. Adı proticaret. Bu yazılım bedava olarak veriliyor. Birçok bankanın sanal posu ve XML entegrasyon sisitemi de içerisinde olan proticaret alıcılarını bekliyor. Yazılım hakkında detaylı bilgiyi buradan alabileceğiniz gibi, yazılımı indirmek için buraya tıklamanız da yeterli olacaktır. ASP ve ASPX kodlama dili ile yazılan proticaret’i ücretisiz üye olarak yazılımı indirebilir ve kurabilirsiniz.

Ücretsiz İlan Verebileceğiniz Script İlan Sitesi

Bayraktar Network | 11 September 2012 17:21

Bütün web arkadaşlarıma beş kademeli bir projenin ilk kademesini tanıtmak istiyorum. İlk kademe script yazarları ve script alacak kişiler için.

Bildiğiniz üzere bir çok webmaster forum sitesinde bir çok script satılmaktadır. Bu durum, hem script yazarlarının müşteriye ulaşmasını hem de script alacakların arayışlarını zorlaştırıyor. Çünkü forum altyapısı sistemi nedeniyle iki üç gün sonra açılan başlık oldukça arka sayfalarda kalıyor.

Proje, sadece scriptlerin yayınlanacağı bir ilan sitesi. Bu siteyi, script alım ve satım alanında; diğer webmaster forumlarının önüne geçiren etken, kategorilendirilmiş olması. Yani scriptini arayan bir kişi kolayca istediğini bulabilmektedir.

Basit Php Yönetim Paneli

cenkko | 18 May 2011 18:08

Merhaba arkadaşlar bu ilk yazim inşallah yararlı olur sizin için. Konumuz php ile basit yönetim paneli. Size en basit yolla anlatacağım sorularınız olursa cevaplayabilirim.

index.php :

1
2
<a href="makaleekle.php">Yazı ekle</a><br/>
<a href="makaleduzenle.php">Yazı düzenle</a>

Değişik bir dil…Hintçe

bithikotsis | 13 April 2011 19:26

Quillpad aracı, yazarak çalışılabilen, ücretsiz olan, Hint dilini ele alan bir site.

Çeviriler yapabilir, Hintçe, Gujarati, Pencap, Marathi, Telugu, Tamil, Kannada, Malayalam, Bengali ve Nepalce yazabilirsiniz.

Mesela, eğer Hintçe yazın ‘aap kaise Hain’ ise, Quillpad Devanagari bir script doğrudan hemen dönüştürecektir.

emlakçılara özel satılık gelişmiş emlak sitesi yazılımı

emlakchi | 12 February 2011 13:55

merhaba sizlere çok güzel bir emlak scripti tanıtacağım.kendiminde bu meslekte olmam sebebi ile tüm emlakçılara hitap eden ve çok gelişmiş bir emlak scripti yazdım.hemen hemen tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurdum.sadeleşmiş ve glişmiş bir emlak sitesi yazılımıdır.sitemizi ziyaret etmek ve demo sayfalarını test etmek için bu adresi ziyaret etmenizi öneririm…
site adresi www.emlakci-sitesi.com
saygılarımla….

Yararlı Takvim Scriptleri

sequieros | 23 December 2010 15:14

takvimler günümüzde blog ve internet sitelerinin olmazsa olmazlarından. Peki bunları gerekli yapan nedir? Tabiki bu araçlar, bizlere randevularımızı, notlarımızı veya yaklaşan olayları haber verirler.

Burada sizler için en iyi takvim ve tarih seçici scriptleri bir araya toplamaya çalıştım. İşinize yaraması dileğiyle.

1. Ical-Like Calendar : bu mükemmel takvim iphone takvim uygulamasına çok benziyor ve çok hoş animayonlara sahip. Seçilen günün üzerinde fare imlecini oynattığınızda tüm ayrıntıları gösterebiliyor.

2. Moo Tools Date Picker : yapılandırılabilir Javascript takvimidir. Her formatta sorunsuz çalışır ve zaman seçimini destekler.

3. Full Calendar : Yine güzel bir jquery uygulamalı takvim.

4. JPint : Bu da web tabanlı iphone uygulaması.

Kendi URL kısaltma sisteminizi oluşturun

webator | 01 November 2010 12:15

İnternet üzerinde yolunuz muhakkak URL kısaltma servislerine düşmüştür.Sosyal ağlarda yaptığınız paylaşımlarda verdiğiniz bir URL adresi çok uzunsa veya URL yapısı çok dağınıksa ortaya sevimsiz bir görüntü çıkabilir.Dahası Twitter benzeri birçok mikro serviste karakter sınırlandırması olduğundan dolayı herhangi bir URL kısaltma servisi şart oluyor.Eğer siz de hazır servisleri kullanmaktan bıktıysanız veya “ben de yapsam” diyorsanız işte size harika scriptler :

miniurlz – url shortening script
belki de en sorunsuz ve hoş script bu.Miniurlz veritabanı gerektirmiyor;bunun yanında limitsiz url kısaltma,admin paneli desteği,istatistik kontrol edebilme gibi özellikleri ile kolaylıkla URL kısaltma sitesi oluşturup yönetebilme imkanı tanıyor.Bu scriptle yapılmış bir siteye buradan bakabilirsiniz.

miniurlz – url shortening script
miniurlz – url shortening script

Web Tasarımcıları için Faydalı 5 Araç

angelsdemos | 07 October 2010 12:36

Web tasarım işi oldukça uzun sürebilir. Bu yüzden yapılan birçok uygulama bulunmakta. Bu uygulamalar size zaman kazandırmakla beraber birçok açıdan da yardımcı oluyorlar. Aşağıdaki ücretsiz uygulamaları siz de kullanabilirsiniz.

Flowplayer

Web sitenizde bulunan videoları kullanışlı ve ücretsiz bir flash arayüz olan flowplayer ile yayınlayabilirsiniz. FLV, SWF, MP3, MP4, H.264 video, JPG, PNG gibi formatları destekliyor. ayrıca video içeriğine reklam yerleştirebilme, çalma listeleri oluşturabilme, tam ekran gibi birçok özelliği bulunmakta. Ücretsiz sürümünü kullandığınız takdirde sadece tam ekran modunda sağ alt köşede Flowplayer logosu olmasının dışında herhangi bir eksiği olmayan bu muhteşem arayüz, gpl lisansına sahip ve oldukça gelişmiş.

FancyBox

FancyBox, web sitenizde kullanabileceğiniz gelişmiş bir resim görüntüleme aracıdır. Web sitenizdeki resimleri tooltip şeklinde büyük veya orjinal halini ziyaretçilerinize gösteren bu uygulamayı isterseniz galeri şeklinde de kullanabilirsiniz. swf, iframe gibi desteğe de sahip olan uygulama, oldukça kolay bir kullanıma sahip.

Wordpress için yapılmış bir eklentisi de bulunmakta.

PHP ile belirlenen dakika kadar eski olan kayıtları otomatik silme…

admin | 17 August 2010 14:58

Merhabalar,

Sorumuz : Veritabanına bigirlmiş bir kayıt var ve biz bu kayıtın tarih ve saat bilgisine “07-07-2010” ve “12:00” şeklinde sahibiz. Peki bu kayıtlardan şu anki zamandan 15 dakika önce oluşturulmuş (eskimiş olanı) olanı nasıl otomatik olarak sildirebiliriz?

Amaç : Önceki girilmiş bir zaman ile şimdiki zamanın karşılaştırılarak aradaki farka göre işlem yaptırma.

Kod:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
<?php
//Cron Job
// İşlem iki aşama
// 1. Aşamda eski tarihli ve kullanılmayan anahtarları sil...
// 2. Aşamada kalan verilerden saat farkı 15 dakika olanları ve kullanılmayan anahtarları sil...
//require_once("conn.php"); DB Bağlantı şeysi...
$sql = "select anahtar_no,anahtar_tarih, anahtar_saat,anahtar_dk,anahtar_uye from anahtarlar where anahtar_kullan = 0 order by anahtar_no asc";
$query = mysql_query($sql);
while($sonuc = mysql_fetch_assoc($query)){
if($sonuc['anahtar_tarih'] < date("d-m-Y")){
//Anahtarları otomatik olarak sil....
$sql_sil = "delete from anahtarlar where anahtar_no = '".$sonuc['anahtar_no']."' and anahtar_kullan = 0";
mysql_query($sql_sil);
}
else {
$anahtar_saat = $sonuc['anahtar_saat'];
$anahtar_saat = strtotime($anahtar_saat);
$simdi = strtotime("now");
$saat_fark = $simdi - $anahtar_saat;
if($saat_fark > 900 ){
//Anahtarları otomatik olarak sil....
$sql_update = "update uyeler set uye_kontor = uye_kontor + '" .$sonuc['anahtar_dk']."' where uye_no = '".$sonuc['anahtar_uye']."'";
$sql_sil = "delete from anahtarlar where anahtar_no = '".$sonuc['anahtar_no']."' and anahtar_kullan = 0";
mysql_query($sql_update);
mysql_query($sql_sil);
}
}
}
?>