Dijital fotoğraflar hayatımıza girdikten sonra bilgisayarımızdaki fotoğrafları düzenlemek, arşivlemek bir sorun haline geldi. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve fotoğraflarınızla güzel işler çıkarabilmeniz için çok kullanılan ücretsiz programları öneriyorum :google picasaFotoğraflarını yönet, düzenle, sahip olduğunu unuttuğun fotoğrafları bul. film, kolaj, slayt yap ve paylaş..

google picasa
google picasa 5.8 mb

cam2pcresim yükleme, medya organizasyonu, resim düzenleme ve yakalama özelliği, görüntü tarayıcı eklentisi ile birkaç tıkla resimlerinizi istediğiniz şekle getirin.

cam2pc (4618kb)
cam2pc (4618kb)

digibookshelfsanal kitaplık arayüzünü kullanarak sanal albümler oluşturabilir, görüntülerinize ses ve metin ekleyebilirsiniz.

digibookself (13.9 mb)
digibookself (13.9 mb)

irfanwiewTürkçe sürümü de bulunan çok fazla özelliğe sahip ücretsiz bir program. photoshop filtre destekli, dönüştürme özelliğine sahip her türlü grafik işlerinizde fayda sağlayacak profesyonel bir düzenleyici.

irfanwiew (1.1 mb)
irfanwiew (1.1 mb)

faststone image wiewerhızlı, kullanıcı dostu, istikrarlı görüntü tarayıcı, çevirici ve editörüdür. boyutlandırma, kırpma ve renk ayarlamaları, e-posta resim görüntüleme, yönetim, karşılaştırma, kırmızı göz kaldırma, yer özellikleri gibi fonksiyonları mevcut.

faststone (4.1 mb)
faststone (4.1 mb)

xnwiewerhızlı bir çoklu format grafik tarayıcı, izleyici ve dönüştürücüsüdür. 400’den fazla dosya biçimlerini okuyabilir.

xnwiewer (4.9 mb)
xnwiewer (4.9 mb)

ve diğer başarılı resim organizatörleri :album burger

albumburger
albumburger

studio line foto basic 3

studio line foto basic3 (57mb)
studio line foto basic3 (57mb)

preclick gold photo organizer

preclick gold (2.8 mb)
preclick gold (2.8 mb)

pictomio

pictomio (6.2 mb)
pictomio (6.2 mb)