bildirgec.org

dbergerac

11 yıl önce üye olmuş, 51 yazı yazmış. 15 yorum yazmış.

online savaş -madeniyet-

dbergerac | 07 June 2010 18:21

web tabanlı online strateji, savaş, medeniyet geliştirme oyunu madeniyet

madeniyet.com
madeniyet.com

Madenleri kontrol edin, kaynaklarınızı iyi kullanın. Savaş alanı taktikleriyle rakibinizi şaşırtın.
Stratejik pozisyonları ele geçirip dünyanın yeniden şekillenmesinde rol alın.
Tüm bunları yaparken nükleer saldırılara karşı sığınaklarınızı sağlam tutmayı unutmayın!

oyun rehberi
forum ve kurallar için buraya
oyunla ilgili s.s.s
türkçe tasarlanmış bu güzel oyunda başarılar…

ücretsiz photoshop alternatifleri

dbergerac | 06 May 2010 15:58

adobe photoshop profesyonellerin kullandığı en klasik resim düzenleme aracı olarak gönüllerdeki yerini aldı. ancak photoshop’a alternatif bazı programlar da kendisini aratmayacak düzeyde olabiliyor. işte kullanımı kolay değme fotoshopçulara taş çıkarttıracak 14 ücretsiz program: (indirmek için başlıklara tıklayınız)

1- gimp
Gimp birçok farklı platformda (Linux, Mac, Windows, FreeBSD, Sun OpenSolaris) kullanılabilir. çok başarılı bir alternatif program. resmi sitesinde kullanım dersleri mevcut.

gimp
gimp

2- photoplus
profesyonel resim düzenleyiciler kadar bol seçeneğe sahip ve bir o kadar basit kullanımlı bir düzenleme programı. (sadece windows için) GIF uzantılı animasyonlar, layer uygulamaları, boyutlandırma, çeşitli fırça seçenekleri, üretici firma tarafından hazırlanmış birçok şablonlar bu programda mevcut.

photoplus
photoplus

3- image analyser
program diğer imaj editörlere ek olarak bir hayli imaj geliştirme özelliğine sahip. rütuş ayarları yapılabilir ayrıca kamera, tarayıcı ve yazıcı desteği mevcut.

image analyser
image analyser

4- paintstar
resimleriniz üzerinde 26 farklı işlem yapabileceğiniz bu programın türkçesi de mevcut. oldukça kapsamlı program 30 ayrı formatı destekliyor. tabiki ücretsiz.

paintstar
paintstar

5- helicon filter
dijital fotoğrafçılar için tam bir resim düzenleme ustasıdır. kolay ve sezgisel arayüzü, canlı önizleme özelliği yeni başlayanlara kolaylıklar sunuyor.

helicon filter
helicon filter

6- phantasmagoria
bir bilgisayar oyunundan adını alan program dijital fotğraflarınıza eklentiler yapmanıza metinler ve zengin efektler uygulamanıza olanak sağlıyor. düzenlenen resim flickr’a yükenebilir veya twitter güncellemesi olarak kullanılabilir.

phantasmagoria
phantasmagoria

7- artweaver
karakalem, renkli kalem, guaj gibi sanatsal etkinlikler için ideal bir program. layer bulunuyor ve fotoğraflarda çeşitli efekt uygulamaları yapılabiliyor.

artwiever
artwiever

8- active pixels
resim boyutlarını optimize etme, birçok araç ile şeffaf resimlerle çalışabilme özelliğinin yanında animasyon oluşturma özelliğine de sahip ücretsiz bir program.

active pixels
active pixels

daha fazlası burada
fotoğraflarınızda imaj çalışmalarında kaynak olabilecek diğer bildirimlere göz atmak için;
kaynak-1
kaynak-2
kaynak-3

SGK hak sahipliği kontrolü

dbergerac | 15 January 2010 12:12

15 ocak 2010’dan itibaren devlet memurları SGK’ya devredildi. memurların bakmakla yükümlü olduğu aile bireyleri konusunda herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz. eksiklik bulunuyorsa memurlar, gerekli düzeltmeyi kurumlarına bilgi vererek yapabilirler.

microsoft boku

dbergerac | 11 December 2009 18:00

microsoft araştırma ekibi yeni bir programlama dili geliştirmiş.

boku
boku

kendinize özgü oyunlar oluşturmanız için geliştirilen “boku”, xbox oyun konsolu için geliştirilmiş. yazılım yetişkinlerden çok çocuklara hitaben hazırlansa da görmeye değer. bu sayde yeni oyunlar tasarlayıp oynayabileceksiniz. kullanıcı arayüzü ikon temelli ve ayarlanabilir yapıda.

kasım ayında kullanıcının beğenisine sunulan yazılım boku’yu uygulamada nasıl çalıştığını buradan izleyebilirsiniz.
yazılarım

eğlenceli foto-imaj editör -online araçlar-

dbergerac | 09 December 2009 17:15

fotoğraflarınızla eğlenceli dizaynlar ve fotomontaj yapabileceğiniz hazır şablonlu web sitelerini daha önceki yazımızda vermiştik ve çok beğenildi.
bunun yanında bilgisayarına ücretsiz ve kullanışlı programları indirerek resimlerine imaj vermek isteyenlere buradan hatırlatma yapmak yerinde olur.
Fotoğraflarınızı online olarak düzenleyip, eğlenceli çalışmalar çıkarabileceğiniz siteleri tanıtalım:

1- writeonit.org
basit kullanışlı olan bu sitede resimlerinizle yapılabilecek 4 işlem mevcut: fotomontaj, kart tasarımı, dergi kapakları ve mevcut resimler üzerine yüz ekleyip paylaşabilme özelliği.

www.writeonit.org
www.writeonit.org

2- 72photos
birkaç dakika sürecek kayıt işleminden sonra resimlerinizi yeniden boyutlandırabilir, çeşitli efektler uygulayabilir, düzenleme yapabilirsiniz.

cepten dosya paylaşım sitelerini kullan…

dbergerac | 10 September 2009 10:43

cep telefonunuz ile rapidshare, mediafire, plunder, 4shared gibi sitelerden dosya indirmenizi sağlayan kullanışlı bir program tanıtalım:
*mobirapid d-loader :
program indirme esnasında ara verme, telefon kapansa bile açıldığında tekrar devam edebilme özelliklerine sahip yazılıp telefonunuzda indirme keyfini güzel arayüz grafikleriyle destekliyor.

mobirapid d-loader
mobirapid d-loader

Tüm CLDC 1.0 ve MIDP 2.0 cep telefonu nokia n73, nokia n70, nokia 6300, nokia 6500, nokia n82, nokia 6682, nokia 6600, nokia 6630, nokia 5310, nokia 3310, sony ericsson K800 marka cep telefonlarında bu programı kullanmak mümkün.

olmazsa olmaz programlar

dbergerac | 16 July 2009 18:00

her bilgisayarda olması gereken artık klasikleşmiş programlar vardır. bilgisayarınızı kurduğunuzda ilk olarak bunları yüklemeniz önerilir. Önerdiğimiz programları sıralayalım :
winamp 5.52
taşınabilir müzik oynatıcılarını da destekleyebilen müzik ve mp3 denince ilk akla gelen medya programı. ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

winamp
winamp

turing translator
ingilizce-türkçe, türkçe-ingilizce çeviri programı. sesli çeviri, hikaye çevirisi, sözlük özellikleri var tam sürümü ücretsiz bir program. ingilizceyi daha iyi kavramınızı sağlayacak etkinliklere sahip.

en iyi 10 antivirüs güvenlik programları

dbergerac | 25 June 2009 17:06

Antivirüs ve güvenlik programlarına ihtiyaç duyanlar için en iyi 10 programı listeleyelim.

avast! Virus Cleaner 1.0.209.3
oldukça sağlam bir virüs veri tabanına sahip ücretsiz bir program. oluşturduğunuz güvenlik duvarı ile sisteminizi zararlılardan koruyabilirsiniz.

avast
avast

ABI Secure Pro
programın deneme sürüdür. tam sürümü için ücret gereklidir. (29.99$)

abi secure pro
abi secure pro

A-squared Anti-Spam [RC1]
e-mailleriniz yoluyla bulaşabilecek tehditleri önler. oldukça güçlü bir program.

asquared
asquared

Kerio Personal Firewall 4.2.1.896 Final
ağ bağlantıları sızmalarını tespit eden internet ve güvenlik duvarı. ücretsiz program.

kerio personel firewall
kerio personel firewall

Trojan Guarder 5.46
basit ve kullanışlı bir program. trojenleri sizin onayınız gerekmeden yokeder.

trojen guarder
trojen guarder

6F-Prot Antivirüs 3.16f
son derece kaliteli ve güçlü bir program. buradan deneme sürümünü indirebilirsiniz. 175000 virüsü tanıma ve silme kapasitesine sahip.

f-prot
f-prot

avg antivirüs free edition ücretsiz olarak ev kullanıcıları için tasarlanmış son sürümünü bulabileceğiniz kullanışlı bir anti virüs programı.

avg anti-virüs
avg anti-virüs

avira antivir personelmalware,trojen, arkakapı, gerçek zamanlı virüs takibi koruma yöntemleridir. bilinen ve henüz bilinmeyen birçok tehlikeye karşı ücretsiz olarak korunabilirsiniz.

Avira antivir
Avira antivir

trojen guarder 5.46

facebook adınıza url veriyor..

dbergerac | 16 June 2009 23:20

facebook 13 hazirandan itibaren başlattığı sistemle artık kullanıcılar kendi belirleyebileceği bir takma adla url adresi alabilecekler.
kullanacağınız ismin sizden önce başka bir kullanıcı tarafından alınmaması için erken davranmakta fayda var.

facebook url kullanıcı adı ekleme
facebook url kullanıcı adı ekleme

facebook.com/kullanıcıadı şeklinde bir url’ye sahip olup bunu çevrenizle ve diğer insanlarla paylaşabileceğiniz sistem ticari amaçlarla isimlerin sahiplenilmesi durumunda bazı sıkıntılara yol açabileceği görüşü yaygın.
Şu anda aktif olan sistemden kullanıcı adınızı almak için facebook’a giriş yaptıktan sonra buradaki adrese girmeniz yeterli.