bildirgec.org

fotoğraf albümü hakkında tüm yazılar

Facebook’unuz Artık Daha Havalı

admin | 09 January 2011 18:49

Sizlere facebookumuzu güzelleştirmek ve arkadaşlarınızı etileye bilmek için kullanabileceğiniz 2 yöntemi tanıtacağım.

  • ilk yöntemimiz facebook profilinizi havalı hale getirmek için kullanabileceğiniz profil görünümü.
facebook profil
facebook profil

Bu yöntemde dik olarak kullanacağınız bir profil resminin yanına adınızın etiketlendiği resimleri getirerek ilginç görünümler elde edebilirsiniz.

Bu yöntemin uygulama aşamaları ve photoshop dosyasını buradan edinebilirsiniz.

Fotoğrafların hikayelerini Photo Album Story Teller’dan dinleyin

sCoRPionTR | 25 September 2010 15:06

Her ne kadar dijital çağa geçmiş olsak da herkesin evinde eski albümler vardır. Birçok kişi fotoğraflara monitörden bakmak yerine basılı haline bakmayı tercih eder. Böyle düşünenlerin sayısı bir hayli fazla olduğundan da klasik albümler daha uzun süre yaşayacak gibi görünüyor. Albümlerdeki fotoğrafların hikayelerini o fotoğrafların sahiplerinden dinlemenin tadı ise bir başkadır. Photo Album Story Teller fotoğrafların hikayelerini nesiller boyunca sahiplerinden dinlemenize imkan sağlayacak bir gadget.

Hangi Ünlüye Benziyorsunuz?

domiNick | 31 August 2009 17:32

Karşılaştığım bu ilginç siteyi sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim. Ünlü benzerlerinizi bulma.

MyHeritage.com

Gelişmiş yüz tanıma teknolojisini kişisel fotoğraflara ve aile geçmişlerine uygulayan dünyanın ilk servislerinden üstelik ücretsiz; yapmanız gereken tek şey siteye gitmek ve üye olmak. Daha sonra yüzünüzün ön planda olduğu karşıya doğru bakan bir fotoğrafınızı sisteme yüklüyorsunuz.Ardından da hangi ünlülere benzediğiniz ortaya çıkıyor. Sistem bazen sapıtıp çok alakasız resimler ortaya koyabiliyor. Yine de denemeye değer 😛

ücretsiz 10 resim düzenleme programı

dbergerac | 09 March 2009 19:08

Dijital fotoğraflar hayatımıza girdikten sonra bilgisayarımızdaki fotoğrafları düzenlemek, arşivlemek bir sorun haline geldi. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve fotoğraflarınızla güzel işler çıkarabilmeniz için çok kullanılan ücretsiz programları öneriyorum :

google picasa
Fotoğraflarını yönet, düzenle, sahip olduğunu unuttuğun fotoğrafları bul. film, kolaj, slayt yap ve paylaş..

google picasa
google picasa 5.8 mb

cam2pc
resim yükleme, medya organizasyonu, resim düzenleme ve yakalama özelliği, görüntü tarayıcı eklentisi ile birkaç tıkla resimlerinizi istediğiniz şekle getirin.

cam2pc (4618kb)
cam2pc (4618kb)

digibookshelf
sanal kitaplık arayüzünü kullanarak sanal albümler oluşturabilir, görüntülerinize ses ve metin ekleyebilirsiniz.

digibookself (13.9 mb)
digibookself (13.9 mb)

hırçın: relleno de mono

Recep Vatansever | 21 January 2009 21:03

çeviri:
bu henüz sadece bir uygulama ve fotoğraf. dizaynda illüstrasyondan şili kazanmak önemli değil. sizce efektler nasıldır? belki biraz “ilginç” ama çok sevimli.

haber kartpostalları:

mikrobiyolog’dan makro fotoğraflar

Anne Kaz | 26 November 2008 11:15

Makro çekimler görmediklerimizi görmemizi ya da farkında olmadağımız güzellikleri fak etmemizi sağlıyor.Benim gibi böcek severler her minik yaratıkta mucizeler görürken bir diğeri su damlalarının içinde kaybolabiliyor..LordV’nin web sitesi de içerisinde gördüğüm en güzel makro çekimleri bulunduruyor, zira kendisi de mikrobiyologmuş. pek bi hoş yüzlerce fotoğraf kendi bahçesi, kendi hayvanları kendi, fotoğrafları..ve galerisi.