turkcell’in ülkemizin lider servis sağlayıcısı olarak, ünvanının hakkını verip vermediği tartışılır. keza benim fikrime göre çekim kalitesi dışında çok fazla farklılık yaratmayı başarmış değil.neyseki çoktan yapılması gereken bir harekette bulundu nihayet. temmuz ayından itibaren 500’ün üzerinde uygulama bulunan sitesini yayına açtı.

siteye www.turkcelluygulamalar.com, ya da wap sitesi wap.turkcelluygulamalar.comüzerinden ulaşılabiliyor.(sanırım klonlardan az da olsa kurtulmak için, www.uygulamadukkani.com,www.uygulamapazari.com ve bunların wap adreslerini de kullanıma koymuşlar)ayrıca, Java destekli cihaz sahipleri, INDIR yazıp 2222 ‘ye SMS atarak Turkcell Uygulamalar ‘ı gelen link aracılığıyla ücretsiz cep telefonlarına indirebiliyor.

kullanıcılar turkcell uygulamalar’dan cep telefonuna uygulama indirirken data bağlantısı için ücret ödemiyor.(en azından şimdilik)ilk izlenimlerim; elbette hiç yoktan yapılmış iyi bir hareket, mobil dünyaya ilgi duyan ama internette eli ağır insanların daha kestirmeden ulaşabileceği bir adres olabilir. ama içerde çok hatrı sayılır yazılımlar gördüğümü söyleyemem,bir çoğunun deneme versiyonu ve ücretli olması da iştahları azaltabilir.umulur ki daha da gelişip, bolca yararlanılabilecek bir yol izler.