bildirgec.org

servis sağlayıcı hakkında tüm yazılar

8 mbps hızından tam randuman alıyormusunuz

alpmut | 17 August 2010 15:59

Türk Telekomon geçen sene mayıs ayında kullanıma sunduğu 8 Mbps hızındaki genişbant internet paketi Türkiye’deki epey kişinin aklını çelmiş durumda.(Benimkinede çeldi).

8 Mbps
8 Mbts

16 yılda bu pakete geçenlerin sayısı yaklaşık 3.6 milyona çıktı.Böylece ADSL kullanıcılarının %55 8 Mbps internet paketi kullanıyor.
Türk Telekom daha geniş kitlelere,daha yüksek hız ve daha yüksek erişim olanağı ile sunmayı hedefleyen Türk Telekom 8 Mbps paketini İnternet Servis Sağlayıcıları aracılığı ile çeşitli tarife seçenekleri ile pazara sunuyor.
Bu arada geçeniniz varmı tam randuman alınıyormu?

turkcell’den uygulama dükkanı

freeradical | 09 August 2010 11:33

turkcell’in ülkemizin lider servis sağlayıcısı olarak, ünvanının hakkını verip vermediği tartışılır. keza benim fikrime göre çekim kalitesi dışında çok fazla farklılık yaratmayı başarmış değil.

neyseki çoktan yapılması gereken bir harekette bulundu nihayet. temmuz ayından itibaren 500’ün üzerinde uygulama bulunan sitesini yayına açtı.

servis sağlayıcılar ve alternatifler

username | 26 October 2008 14:14

arkadaslar merhaba benim sormak istediğim soru internet servis sağlayıcıları üzerine. malum birçoğumuz TTNET kullanıyor bağlantı için ama alternatiflere hergun yenileri ekleniyor. Benim bağlantım hergün daha da yavaşlıyor ve o kadar para verdiğim halde her sayfayı açmak için beklemek beni deli ediyor. Soruma gelince diğer servis sağlayıcılar hakkında ne düşünüyorsunuz, hizmet kaliteleri ve bağlantı hızları nasıl ya da fark edermi. Bu konuda düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Zahmetsiz Cep Telefonu

zabun | 16 July 2008 14:40

Adını daha çok ürettiği portakal renkli tükenmez kalemler ve kullan-at traş bıçaklardan bildiğimiz BIC, kendisi gibi turuncu delisi, mobil telefon operatörü Orange ve telefon üreticisi Alcatel ile kafa kafaya verip, “BIC Phone” ismiyle bir telefon tasarlamışlar. Telefon herşeyiyle hazır ambalajlı bir halde, hemen her yerden (hava alanı, büfe, market, mesire yeri gibi) alabilinecekmiş. Telefon, pakete şarj edilerek yerleştirilmiş ve içine 60 dakika (telefona ödediğiniz ücrete dahil) konuşma imkanı tanıyan sim kart eklenmiş. Tabi daha sonra karta kontör alınabiliyor ve bataryası şarj edilebiliyor. SMS ve FM radyo özelliklerine sahip telefonda kamera bulunmuyor. Bedel olarak 49€ uygun bulunmuş. Bu fiyata daha iyi telefonlar almak tabiki mümkün, lakin böyle cihazların bazen acilen lazım olduğu durumlar olabiliyor. [PDF]

webmasterim.com // webhosterim.com

bluesband | 29 November 2006 11:57

Bu sıralarda web hosting firmalarını baya bi araştırır oldum.Özellikle de maddi sıkıntılarla boğuştuğum şu dönemlerde en uygununu bulmak tabiki en öncelkli şart aynı zamanda.Amatör olarak site yaptığım dönemlerden de bildiğim bir site vardı.Buradanda bakabileceğiniz gibi pek çok ücretsiz servisi var.Ama bu servislerin yanında tabi ufak bir text reklamı da kabullenmeniz gerekiyor.Ancak yeni başlattığı uygulama ile hosting alanlara bu uygulamalarda reklamsız geliyor.Buradan ulaşacağınız site ile eğer hosting arıyorsanız ve özelliklede ucuz yada taksitle bu işi yapmak istiyorsanız sanırım gayet uygun bi yol olacaktır.Aylık 2$ dan başlayan taksit imkanları var.Ama ödemeleri 3 aylık olarak alıyorlar.Bir gözatın derim.Bir de uygun hosting firmaları içinde burası gözüme çarptı.Ama sizin daha farklı talepleriniz varsa burada bir araştırma yapabilirsiniz.

Internet’i kurtar!

dinoege | 22 November 2006 18:35

Internet ile igili sorunlar sadece bizde değil Amerika’da bile varmış. Ancak orada daha çok internetin özgürleştirilmesi ile ilgili çalışmalar var. Bu sitede herkesin özgürce konuşabilmesi ve bütün sitelere erişimin aynı hızda olması amaçlı bir koalisyon oluşturuyorlar. Çünkü büyük şirketlerin web sitelerine erişimin daha hızlı ve kaliteli olduğuna inanıyorlar. Network Neutrality adında bir kavramı savunuyorlar. Yani internetin özgür ve açık olması anlamında bir kavram. AT&T, Verizon gibi büyük kablo şirketlerinin çifte standart uyguladığını düşünüyorlar ve hangi sitenin hızlı hangisinin yavaş olduğuna karar verdiğini belirtiyorlar. Bu bağlamda da buna karşı bir oluşum başlatmış durumdalar.

İnternet Servis Sağlayıcısı Nedir?

MaGnA | 02 September 2002 23:20

Bayılarak takip ettiğim ve biriktirdiğim Martin Mystère’in Türkiye’de Maceraperest Çizgiler tarafından yayınlanan en son serüveni olan “Canavar”da, sayfa 64’te bir “İnternet Nedir” geyiği var. Tercüme sonucu mudur yoksa orjinal hikaye yazarının tesbitleri midir, bilmiyorum…

Polis: … Bir de İnternet servis sağlayıcısı bulunuyormuş…

Komiser: Uh… Bir ne? Anlayacağım dilde anlat. Biz yaşlılar böyle konulara yabancıyız. Bildiğimizi varsayarak anlaşılmaz terimler kullanma.

Polis: Şey, bir “servis sağlayıcısı”nı dünyanın dört bir yanıyla bağlantı halindeki bir istasyon olarak düşünebilirsiniz… Evlerdeki bilgisayarları birbirine bağlıyor. Bu “İstasyon”da bilgisayarlar, “site”ler aracılığıyla birbirine bağlanıyor. Bilgisayar sahipleri, iletişim kurmak istediğinde e-posta göndermeyi tercih ediyor…