bildirgec.org

java hakkında tüm yazılar

Ücretsiz İlan Verebileceğiniz Script İlan Sitesi

Bayraktar Network | 11 September 2012 17:21

Bütün web arkadaşlarıma beş kademeli bir projenin ilk kademesini tanıtmak istiyorum. İlk kademe script yazarları ve script alacak kişiler için.

Bildiğiniz üzere bir çok webmaster forum sitesinde bir çok script satılmaktadır. Bu durum, hem script yazarlarının müşteriye ulaşmasını hem de script alacakların arayışlarını zorlaştırıyor. Çünkü forum altyapısı sistemi nedeniyle iki üç gün sonra açılan başlık oldukça arka sayfalarda kalıyor.

Proje, sadece scriptlerin yayınlanacağı bir ilan sitesi. Bu siteyi, script alım ve satım alanında; diğer webmaster forumlarının önüne geçiren etken, kategorilendirilmiş olması. Yani scriptini arayan bir kişi kolayca istediğini bulabilmektedir.

JAVA ile Yönetilebilir Grafik Nesneleri Oluşturma – Bölüm 1

gorenbayan | 03 July 2011 11:04

Hem masaüstü hem de web tabanlı uygulamalar geliştirirken, zaman zaman eldeki verilerin görselleştirilmesi yani resim olarak ifade edilmesi ve bu resimler üzerinden de düzenlenebilir olması ihtiyacı ile karşılaşılır. Bu yazıda JAVA bileşenleri ve Graphics sınıfı kullanarak etkileşimli veri görselleştirme konusuna bir giriş yapacağız. Başlangıç olarak basit çizim nesnelerinin yerleştirilebildiği ve bu nesnelerin klavye ve fare aracılığıyla yönetilebildiği bir ekran tasarlayalım.

Öncelikli olarak bu tip uygulamalarda etkileşim için daha sonra rahatça eklemeler yapabilmek için mümkün olduğunca genel bir çerçeve çizerek sınıfları genişletilebilir hazırlamamızda fayda var. Tüm çizim nesnelerini ifade edebilecek bir ata (parent) sınıf yazarak başlayalım.

Excel’de Eğersay Fonksiyonunun Kullanımı

gezer33 | 01 May 2011 16:29

Bu yazımda sizlere eğersay fonksiyonun neden ve nasıl kullanıldığını anlatacağım.
Önce eğersay fonksiyonunu neden kullandığımızdan bahsedelim.
Diyelim ki excel ile yapılmış büyük bir tablo var. Bu tabloda belki 100 lerce öğrenci ve bu öğrencilerin çeşitli derslerden aldıkları notlar var ve mesela siz kaç tane öğrencinin belirli bir dersten belirli bir notu aldığını öğrenmek istiyorsunuz. Mesela öğrencilerden kaç tanesi tarih dersinden 60 üzeri aldı gibi. Tutup tek tek elle saymak ıstemediğinize göre ne yapmalıyız?
Tabiki eğersay fonksiyonunu kullanacağız.

Örnek tablo

Javada Access Veritabanına Bağlantı

ariftartan | 22 April 2011 19:01

İyi günler arkadaslar bu makalede java ile access veri tabanına nasıl baglanacamızı anlatacam umarım faydalı olur…
Öncelikle Denetim masasından ODBC veri kaynaklarına ulasarak javaya baglanmak için yeni bir kullanıcı DNS acıyorum

Daha sonra burdan ekle butonuna gelip bizim için yeni bir veri kaynagı olusturmasını istiyorum

Web siteniz için inanılmaz bir eklenti.

ferfote | 18 March 2011 18:27

Wow Slider olarak adlandırılan bu program sayesinde,iki satır dahi kod yazmadan, animasyon ve biçimlendirme gibi birçok özelliği ayarladıktan sonra fotoğraflarınızı slayt olarak web sitenize doğrudan ekleyebilirsiniz.Bu programı diğerlerinden farklı kılan, bu işi gerçekten kaliteli bir görsellikle icra etmesi.

-Wow Slider-
-Wow Slider-

youtube ile web tasarım ve programlama öğrenmek

biodiscover | 14 March 2011 17:14

Youtube’da hemen hemen her konuya yönelik o kadar çok video var ki, say say bitmez desek yeridir. bu yazımızda sizlere youtube ile web tasarımı ve programlamayı öğrenebileceğiniz video kaynaklarını paylaşacağım.

1. thenewboston

Birçok web tasarımı ve programlama dilleriyle ilgili öğretici videoları bulunduran kullanıcımızın bu yönüyle Yotube’da çok etkin olduğunu görüyoruz. CSS, Java, PHP, 3Ds Max, Photoshop, Python ve dahasını Youtube’daki sayfasında bulabilirsiniz. (ve dahasını da.)

Kullanışlı Html5 video oynatıcı: SublimeVideo

angelsdemos | 12 October 2010 09:44

Html5’in yeniliklerinden biri olan web sayfasında herhangi bir eklenti gerektirmeksizin video oynatabilme özelliğini kullanarak geliştirilmiş SublimeVideo, video oynatıcılarda isteyebileceğiniz tüm özelliklere sahip olan, özelleştirilebilir bir html5 video oynatıcısıdır.

Tüm tarayıcılarda kullanabileceğiniz ayrıca iPhones, iPads ve Android yüklü telefonlarda da kullanılabilecek olan bu muhteşem html5 video player oldukça kullanışlıdır.

Ses kontrolü, tam ekran modu, zaman ve ters zaman göstergesi, boyutlandırma, şık efektler gibi birçok özelliği bulunan bu html5 video oynatıcıda arayabileceğiniz tüm özellikler bulunmakta. Ekstra olarak sayfada tooltip olarak küçük bir pencere olarak video oynatıcıyı açma, videoları galeri şeklinde sıralama gibi özelliklerde bulunuyor.

Minecraft

darkhorn | 08 October 2010 10:14

Öyle bir oyun ki her 3 saniyede bir satılan, geşitiricisine saate yaklaşık 24 000 TL kazandıran bir oyun. Geliştiricilerine demiyorum çünkü sadece bir tane geliştiricisi var; Notch (gerçek adıyla Markus Persson), geçen sene geliştirmeye başladığı oyun şu an yurdışında çok ilgi görüyor, öyle ki Reddit’te sayfası bile var, zaten bu yılki patlamayı Reddit sayesinde yaptı. Oyun şu ana kadar yaklaşık 350 000 kişi tarafından satın alındı, ve şu anki ücreti 9,95 €. İşin ilginç tarafıysa oyun henüz alpha aşamasında bile olmaması. Bu arada, oyun tamamlandığında fiyatı 20 € olacak. Böylesine kısa bir sürede 3,8 milyon $ kar yapan Notch’un hesabına bir süreliğine elkonmuş.

Özgür Web Teknolojileri 2010 Programı Yayınlandı

dfisek | 04 October 2010 15:00

15-16 Ekim tarihlerinde düzenlediği Özgür Web Teknolojileri Günleri 2010‘un etkinlik programı web sitesinden duyuruldu.

3 paralel salonda yapılacak etkinlikte Java, PHP, Python, Ruby, Erlang dillerinde çeşitli çatılar kullanarak web uygulamaları geliştirilmesine ilişkin birçok oturum bulunuyor. Wordpress ve Drupal içerik yönetim sistemleri, kullanılabilirlik, web güvenliği, kurumsal uygulama örnekleri diğer ilgi çekici başlıklar arasında.

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2010
Özgür Web Teknolojileri Günleri 2010

Bildirgeç’in de aralarında bulunduğu Pilli sitelerini de temsilen Cumartesi günü saat 16:00’daki oturumda Aybars Badur “Put.io:Online Dosya Saklama Yeniden Tasarlandı” sunumunu yapacak, Pilli’de kullanılan özgür yazılım teknolojilerinden de bahsedecek.