yakın zamanda hizmete soktuğu lively adlı sanal dünyada kendileri için oda oluşturan kullanıcıların bu odaları seks odasına çevirmiş olması nedeniyle “”google”” epey sinirli!””lively””‘de kullanıcılar odalar oluşturup bu odalara poster ve objeler konubiliyor. fakat bazı kullanıcılar bu hizmeti kötüye kullanabiliyor. kötüye kullanma öyle bir noktaya gelmişki bazı odalar cinsel obje ve pornografik içerikli posterlerle dolmuş, seksle ilgili sohbetlerin yapıldığı chat odlarına dönmüş durumda.
google yaptığı açıklama göre bu tür odaları farkettiği anda kullanıcılarının hesaplarını süresiz olarak sileceğini bildiriyor.google’ın bu durumdan rahatsızlığı o kadar ileri gitmiş olmalı ki lively’in topluluk kuralları sayfasına bu konuyla ilgili bir açıklama yapmak zorunda kalmış. işte google’ın yaptığı açıklama:

“We’ve received complaints about recently created ‘sex rooms’ in Lively, and we take these complaints seriously,” Google said on its Lively group. “Our community standards prohibit sexually explicit images and rooms intended for sexual activity, even if virtual. When we become aware of ‘sex rooms’ that violate or Terms of Service, we’ll work to remove them.”

kaynak: cnet news