bildirgec.org

can hakkında tüm yazılar

Kendi Kendinizin Katili Olmayın!!

admin | 21 March 2011 11:52

Aşk Nedir bileniniz var mı? Çoğu kişi aşık olduğunu söyler ama aşkın ne olduğunu dahi bilmez. Bu bilmediğin bir şeyi yemek gbi birşeydir. Bence aşk başlamadan kaybedilen bir şavaştır bir şairin dediği gbi. Neden mi? Çocukluğunuzdan bu yana bir düşünün kaç kere aşık oldunuz veya aşık olduğunuzu sandınız belki 10 belki 20 belki daha fazla.. Peki kaç tanesini sürdürebildiniz? Hiç bi tanesini 😉 Bazen bırakan siz oldunuz bazen karşı taraf ama sonuçta ortada biten bi olay var bu olay aşk mı değil mi onu bilemezsiniz. Ancak bazılarımız bu aşk sandıkları olayı hayatları pahasına sürdürürler ve istediklerini alamadıkları zaman da tek çare sandıkları intihara teşebbüs ederler. Sizce bu doğru mu? Tabi ki değil; ama o kişiyle empati kurmaya çalışın her nekadar zor olsa da bi deneyin ve bunun onlarca yanlış olmadığını düşüneceksiniz.

Abes..

admin | 19 March 2011 14:43

“Benim mafyayla arkadaşlıklarım oldu,dostlarım var kardeşlerim var! Amma asla ve asla öyle eroincilerle falan filan ilişkim olmaz arkadaş! Evet haliylen vuran kıran biriyimdir, insana bişey olsun istemem, kadınlarımı da zaman zaman incittim ama aslında çok yufka yürekliyimdir..”

Bu sözleri Tatlıses 2000 yılında bir tv programında Ali Kırca’ya söylemiş..
Adam, hem tok sözlü hem hoyrat.
Nükte düşkünü mü? diye düşünüyorum.
Mikrofonundan olağanüstü bir ses yükselirken diğer yandan beylik yargıları ile insanı çileden çıkaran bir yavan, yaban..

Su kaynadığında haberiniz olsun

sCoRPionTR | 14 September 2010 22:19

Günümüzün yoğun düynasında yemek için veya başka bir iş için su kaynatırken genelde başında durup kaynayıp kaynamadığına bakacak zaman yoktur. Su kaynamaya bırakılır ve diğer işlere bakılır. Bazen su kaynar ve buharlaşa buharlaşa azalır bazen de kaynamadan alınır. Ama artık su kaynadı mı derdi Boil Buoy sayesinde bitiyor.

GİTMEK

il mare | 02 August 2010 21:14

Büyük sandıklarını küçülterek,kendini büyütmektir gitmek
Büyük sandıklarını küçülterek,kendini büyütmektir gitmek

melodi

Maziden kalma hazımsızlıkların, fesatlıkların, erdemsizliğe dair ne varsa rengi soluk bayatlamış hissiyatların kulaklarımın zarlarına çarptığı bir öğle vaktindeyim.Alnım, durduğum yerde salgıladığım ter damlacıklarını, kapılarını aralayıp tüm vücuduma buyur ediyor, bunalıyorum,sıkılıyorum,yazmak istiyorum,olmuyor.
Ben yazınca ılık rüzgarlar eserdi ensemden taraf;
Arka arkaya dizilmiş söğüt ağaçları şarkılar söylerdi kulaklarıma;
Nadasa bırakılmış topraklar yalnızlıklarından dert yanarlardı toprağa hasret ruhuma,
Ben dinlerdim oturup onları üstüme saldıkları kokularını içime içime çekerek,
Kokladıkça severdim yalnızlıkları,dert yanmaları dinlemeyi,
Çıplak ayakla bir yaylanın kutsal bir noktasına ayak basarak sanki, kendi bayrağımı dikerdim tepede bir yere,
Avaz avaz bağırırdım özgürlük diye kollarımı iki yana açıp etrafımda dönerek.
Yazınca ben,uçar giderdim işte, her harf kurtuluşum olurdu, tutunup üstlerine ayaklarımı sallandırırdım,şöyle bir bakardım aşağıya, minyatür bir ben görürdüm orada,gülerdim sonra,büyümeye doğru kapardım gözlerimi,dinlemeye koyulurdum söğütlerin şarkılarını, toprakların yalnızlıklarını,toprakların kokularını…

Canınızmı Sıkıldı? Yapabileceğiniz 10 saçma şey..

oby94 | 28 December 2009 13:54

Sizinde benim gibi canınızmı sıkılıyor?İşte size yapabileceğiniz birbirinden saçma 10 şey.

1.Uyumak
2.Kitap okumak
3.Gazeteye işemek
4.Bir klasörün ismini cron olarak değiştirmeye çalışmak
5.Bilgisyarı açıp kapatmak
6.Komşunun ziline basıp kaçmak 😀
7.Dirseğini yalamaya çalışmak
8.Gece 12’ye kadar tuvallete oturmak
9.Karpuz kesmek
10.Bu yazıyı okumak.

Çok saçma oldu biliyorum 😉

can sıkıntısında ne yapacağını bilemeyenlere…

ledriw | 25 December 2009 16:55

domood yılbaşı logosu
domood yılbaşı logosu

Domood.com “can sıkıntısında ne yapacağını bilemeyenlere…” sloganıyla yola çıkmış basit ve sade bir site. Amacı canı sıkıntısını gideren önerilerde bulunmak. Sitede “mood” olarak adlandırılan öneriler bulunuyor. Sitenin açıklamasına göre; “mood: canın sıkılındığında aklına gelen şey oluyor” . Site ayrıca her ay en güzel moodlara 20-50 lira arası para vereceğini söylüyor. Erdil yaşaroğlu gibi büyük karikatüristlerin de destek verdiği siteden bir kaç mood örneği;
“Kadir gecesinde inş. bugün kimsenin duası kabul olmaz diye dua et islam alemini kısır döngüye sok. (mert41)”
“kalorifer peteğinde piyano çalma antremanı yap (du bakiim)”
“annenizin telefonun açılış notuna “kullanmadan önce çalkalayın” yazın telefonu kapatın annenize verin.sonra şamatayı seyredin. (massama)”
Girmenizi tavsiye ederim gayet eğlenceli bir site.

Sevmek Düşmeden Uçmayı Bilenlerin Marifeti

kahvekokusu | 30 October 2009 09:41

Kendi yağmurunda ıslanır şehir
Yüzüm kendi yağmurunda yıkanır..
Her aşk kendine büyüktür
Ve her ayrılık kendi yalnızlığını tanır…

Gel..desen, yalınayak
Kızgın sahralardan, harlı yollardan geçerek gelirdim sana…
Gel! Desen
Düşmekten korkmadan,
Kırık kanatlarımla, uçarak gelirdim sana…
Yüreğimde bin kamyon yükü sevda
Uykusuz gecelerimi nevbetlere devredip
Yıldızlardan sızan bir ziya gibi
İcabet ederdim çağrına
Oysa ne “gel” dedin ne de geldin.
Ey hüznümü umuduna çözdüğüm sevda!
Kaybetmek bulanlara mahsustur
Ben seni hiç bulmadım ki….

kule 2

nazokiraze | 07 October 2009 13:17

beyazıt kulesi 1749 yılında ahşap olarak yapıldıgında 85 metre idi.Kule önce cibali sonra yeniçeri ayaklanması yangınlarında yandı. 1828 de tekrar inşa edildi.o dönem yangınlar bu kuleden izlenirdi.

istanbul üniversitesi kampüsü içinde yer alan kule meteorolojik amaçla da kullanılmıştır. (beyazıt kulesi restore ediliyor)

giotto çan kulesi italya floransa’da floransa katedrali’nin bir parçasıdır.84 metre yüksekligindeki kule kabartmalarla dekore edilmiştir.

Kare şeklinde inşa edilen çan kulesi 14 metre genişligindedir, 1982 yılında Unesco listesine alınmıştır.Kulenin içindeki heykel koleksiyonu bir hayli zengin, Floransa’nın en ünlü sanatçılarının çeşitli eserleri burada yer alır.

Çocuk – 2/2

pilli pati | 18 June 2009 11:12

Küçükken geceleri parmağımı tutmadan uyuyamadığın zamanlardan anlamalıydım; bir destek, bir dayanak gibi bu hayatta arkadaşsız ayakta durmanın senin için hayli zor olabileceğini. Arkadaşının yanından seni alırlarken sen vücudundaki kırıkları hissedip dikkatli olmalarını söylerken bile akabinde onu soruyordun. O muhtemelen bu dünyaya vedasını etmişti. Sorduğunda “İyi” dediler sana. Üzerinde uzandığın sedyeyi onun tarafından geçirmediler. “İyi” dediler. Biliyorum çocuk, iyi etmediler.

TUĞBA AYDIN’I FARKEDİN

sedaak | 15 June 2009 23:44

TUĞBA AYDIN
İnternette Can Bulmaya Geldim şarkısı ile tanıdık onu. Sonra Açık Sarı albümü geçti elime. 10 şarkı yer alıyor ve hepsini Tuğba Aydın kendisi yazmış. Bu dönemde isimsiz bir şarkıcının tutması çok zor hele de arkasında büyük plak şirketleri yoksa. Ama radyo veya tv de dinlediğimiz pek çok sanatçıdan! çok daha iyi bir sese sahip. Ve ayrıca akademisyen bu sebeple saygımı da kazandı. Yolun açık olsun Tuğba Aydın.
buyrun sitesi için;
www.tugbaaydin.com.tr