İlhan İrem ‘i aklıma getirdi bugün teyzemin kızı kendisi onun hayranıdır. Bense İlhan İremi çocuklugumda hiç bir kategoriye koyamazdım. Neydi, ne tarzdı kestiremezdim. Kendine has bir adamdı. Açıkçası şarkılarından da haz almazdım.Zaten sevenlerin sevdigi sevmeyenlerin ise nefret ettiği bir adam gibi geliyor bana. Bazı kaynaklarda akıl hastalarına sakinleşsin diye İlhan İrem şakıları dinletildigi yazar.Geçen yaz Rumeli Hisarı konserine ”karanlığın mucizesiyle tek yürek olup yeniden doğmaya hazır mısınız? bizim tanrımız yobaz değil. dinle laikliği devlet işlerine alet ettirmez. bu şarkı şehitlerimize ve 17 ağustos’ta depremde vefat eden vatandaşlarımıza gelsin.” cümleleriyle damgasını vurmuştur. Demekki gayet duyarlıdır kendileri.

Ben hiç mana çıkaramadım yıllardır İlhan İrem şarkılarından. Zaten epey bir zamandır da dinlemiyorum. Sesi sakinleştirici de gelmiyor ya ben anormalim ya biz kendisiyle ayrı dünyaların insanıyız. Yine de kendisine ve sevenlerine, sanatına saygı duymaktan geri kalmam.Biraz bakınana kadar onu hep o koca güneş gözlükleriyle ve uzun saçlarıyla görmeye alıştıgım için öyle bile dogabilmiş oldugunu düşünüyordum. Neyse ki bu fotograflarını da bulma şansına eriştim.

Bundan kelli sevgili İlhan İrem gözümde normal bir insandır. Yıllarca uzun saç, degişik tarzı ve gözlüklerinden ötürü onu insanüstü bir varlık yerine koyan ben bundan sonra saygıyla egiliyorum. Ayyyyyyy onun resmi sitesi mi bilmiyorum ama onun ismini taşıyan siteye girdim virüs varmış kaçtım:)

Burdan kendisini sevgiyle anıyoruz. Hayranlarına selam olsun.