bildirgec.org

saç dökülmesi hakkında tüm yazılar

Saçımıza zarar veren unsur

veci | 15 June 2011 23:10

defalarca kez kuaföre gitmenizin zararlarını nasıl geriye alabilirsiniz?
”yapabileceğiniz iki şey var, birincisi saçınızın kırılgan ve zarar görmüş kısımlarını kesmeniz ve sil baştan başlamanızdır. ayrıca daha önceden uyguladığınız saçınıza zarar veren alışkanlıklarınızdan uzak durmalısınız. eğer saçınızın mat ve kuru olduğunu düşünüyorsanız stilize etme işleminize saçınızı geri kazanana dek son verin.” saç bakım ve saç temizliği için kullandığınız ürünlerin doğal, kaliteli etken maddeler içerdiğine emin olun. bu sayede saçlarınız daha canlı, daha sağlıklı ve dökülmeye karşı daha güçlü olacaktır.

saç
saç

Cosval ve Migliorin

veci | 29 June 2010 22:41

Uzun yıllar dahilen ve haricen kullanılan bitkisel sağlık desteği ve saç sağlığı ürünleri ile İspanya,İsviçre,Portekiz,İtalya,Rusya,Avusturya,Fransa,Tayvan,Kore,Dubai ve Almanya gibi bir çok ülkede etkisi,kalitesi ve güvenilirliği ile kullanıcılarının beğenisini ve memnuniyetini kazanan cosval ve migliorin ürünleri ada pharma tarafından Türkiye pazarına verilecektir.Birçok avrupa ülkesinde pazar lideri konumunda olan bu iki marka bir çok soruna Türkiye dede destek olmayı hedefliyor.

Cosval;Varis,enerji ihtiyacı,bağırsak florası düzenleyici,zayıflama,uykusuzluk,prostat,kabızlık,prostat,bağışıklık sistemi,ağrı,ödem,vitamin eksikliği,ödem,dolaşım bozukluğu,şişkinlik,kolesterol,vitamin eksikliği,unutkanlık,idrar yolları enfeksiyonları,yara,egzama gibi sorunlara bitkisel destek ürün yelpazesi ile satılmakta,çiğneme tablet,kapsül,losyon ve jel formunda ürünleri bulunmaktadır.

Polikistik Over Sendromu (PKOS)

scapegoat35 | 13 May 2010 10:37

son yıllarda kadınların sıklıkla karşılaştığı bir sağlık problemi olan polikistik over sendromu yumurtalıkta birden fazla kist oluşması durumu olarak bilinir. bu hastalığın bazı belirtileri başta adet düzensizliği, saç dökülmesi, tüylenme, kilo alma olarak gösterilebilir. pkos hastalarının şeker hastalığına yakalanma riski de yüksektir. insülin direnci olarak baş gösteren bu durum hastanın kilo vermesini zorlaştırır.

kimi uzmanlar, doktor kontrolü, sağlıklı beslenme ve spor üçlüsünün bu hastalığın tedavisinde önemli bir yeri olduğunu ve biri olmadan diğerlerinin uygulanmasının zor olduğunu belirtmektedirler.

haziran yaklaşırken haberler

nazokiraze | 06 May 2010 11:38

Marmok Uluslararası Gourmet Riders festivali11-13 Haziran tarihleri arasında ilk kez yapılacak. İçeriğinde elma yeme, yoğurt içinde altın bulma, yemek yapma yarışması gibi yemek etkinlikleri barındıracak olan festivalde ayrıca barmenler arası ve çiftler arası dans yarışması da olacak.

Haziran ayı gelince enginar, taze patates, bamya, kiraz ve dut yiyebileceğiz.

26. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali 25-27 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

bıttım sabunu

nazokiraze | 03 May 2010 16:15

İsmi Arapça’dan gelen Siirt’in meşhur Bıttım sabunu (botan sabunu) menengiç bitkisinden yapılır, bu bitkinin yöre halkına göre adı bıttımdır.Menengiç yani bıttım aşılanmamış fıstığa denir ve sabun yapımında yağı ve yeşil kabuğu kullanılır.

Saç dökülmelerine,kepeğe,baştaki yaralara ,kırılmalara birebir olduğuna inanılan Bıttım sabunu ilk etapta saçlarda sertlik oluştursa da daha sonra saçın zamanla alışmasıyla veya sonrasında saç kremi kullanılması ile normale dönüyor.Bu sabun yapımında kullanılan yabani fıstıktan kahve üretimi de yapılmaktadır. Bıttım sabunlarında kesinlikle doğallık dışı katkı maddesi yer almadığı belirtiliyor ve ciltte de kullanılması öneriliyor. Sabunun yan etkisi yokmuş.

Bioxcin kepeğe karşı etkili şampuan

veci | 19 May 2009 09:08

saç dökülmesi problemi için üretilen bioxcin markalı ürün skalasına şimdi yenisi eklendi; bioxcin kepeğe karşı etkili.bioxcin şampuanın bu yeni formu hem saç dökülmesine hemde kepek problemine çözüm oluyor. eczane raflarında yerini alan ürün en az diğer formları kadar ilgi göreceğe benziyor.

KELİN İLACI

delihayat | 21 March 2008 11:09

Saç dökülmelerine çare olduğunu iddia eden ürünlere rağbet çoktur. Bu ürün de onlardan bir tanesi. “X5 HairLaser” isimli bu zamazingoyu haftada üç gün 15’er dakika saçınıza uyguladığınzda yaydığı ışığın derdinize derman olacağı iddia ediliyor.

kepek nedir?

kartsatispazarlama | 11 November 2007 09:42

Kepeğin Latince adı Pityriasis capitistir. Bu durum aslında seboreik egzemanın inflamatuar olmayan hafif bir formudur.

Normalde insan derisi kendini yenilediğinden deri yüzeyinde bulunan ölü hücreler altta oluşan yeni hücreler tarafından atılır.

Kepek probleminde bu süreç aşırı hızlanmıştır ve çok sayıda hücre atılımı olduğundan, bu hücreler kümeler oluşturarak gözle görülebilir hal alabilirler.

Özellikle kepek problemi koyu renkli kıyafetler giyildiğinde belirgin hale gelir. Ayrıca saçta kaşıntı da bulunabilir.