Taa babamın gençliğinde futboloynamış, dünya futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmış birisidir.

İsmini o kadar fazla duyduktan sonra youtube ‘ yi açarak tüm videolarını tek tek izlediğim ve yok artık dediğim kişidir.M.United formasını 17 yaşında giymiş, 1963 senesinden 1974 senesine kadar bu takım için ter dökmüştür. Sağ açıkta oynayan düzensiz yaşamıyla ün yapmıştır kendisi.

“Bu düzensiz hayatınızı hiç bırakmicak mısınız?” sorusuna cevabı ise oldukça ilginçtir. “İçkiyi ve kadınları bıraktım , hayatımda geçirdiğim en kötü 20 dakikaydı 🙂 ” cevabıyla oldukça şaşırtmıştı.Babama dünyanın en iyi 3 oyuncusunu sorduğumda Maradona ‘ dan sonra en iyisiydi cevabını almışımdır. Babam küçükken köyde yaşadığından ingilizceyle aralarıda yokmuş bu yüzden Corç Best diye okuyamazlarmış onun yerine ” Gevur Gebest 😀 ” derlermiş.Bir tv kanalında George Best‘ in hayatını yakalamıştım. 1965 ve 1967 ‘ de ingiltere kupasını almıştır ve takımının en iyisi olarak göze batmış bir oyuncuymuş kendisi. Bundan sonra 1968 yılında Şampiyonlar Ligi kupasını alarak, futbol dünyasına adını altın harflerle yazdırmıştır.

Yine bir muhabirin sorusuna oldukça ilginç bir yanıt vermiştir.- Muhabir : Maçtan en erken kaç dakika önce sex yaptınız ?- George Best : Bir kere devre arasında yapmıştım!Bu cevabıyla da medyayı oldukça meşgul eden biri haline gelmiş.27 yaşında, antremanlara gelmemekten ve oldukça fazla alkol tüketiminden dolayı Man. Unitedtakımından gönderilmiştir. Bundan sonra oldukça fazla takım değiştirmiştir. Bunlardan bazıları; Fulham,Cork Celtics, Los Angeles Aztecs,Bournemouth ‘dur.37 yaşında futbola veda etmiştir.25 Kasım 2005’te ise bu hayata tamamen gözlerini yummuştur.Pele‘ ye göre dünyanın en iyi oyuncusuymuş, Maradona‘nın idolüm dediği adamdır.