bildirgec.org

futbol hakkında tüm yazılar

Allianz’la önce Münih, sonra 9 farklı ülkede Futbol Turuna!

Dodit | 17 February 2012 12:38

Allianz Türkiye Futbol severleri biraraya topluyor. Allianz Türkiye’nin Facebook sayfasında düzenlenen Allianz Futbol Akademisi” isimli organizasyonda önce futbol bilgisi, arkasından da sanal futbol oynama yeteneği konuşturuluyor. Yarışma’nın son ayağında futbol basınının önemli isimlerinden Okay Karacan’la futbol muhabirliğiyle ilgili bir workshop düzenleniyor.

Farklı etaplardan oluşan yarışmada Allianz’ın resmi sponsordu olduğu Bayern Münih’in lisanslı ürünlerini kazanmak mümkün. Büyük ödülü ise Allianz Türkiye’yi Münih’te yapılacak dünya futbol turu seçmelerinde temsil etmek.

Sporda Şiddet!

tekkita | 08 May 2011 21:37

Stresin toplumsal bir sorun olduğu günümüzde, insanlar biraz rahatlamak için kendilerini spor müsabakalarına veriyor. Ancak bu haklarını bazı insanlar bencilce diğer insanların elinden alıyor!

Sporda şiddet üzerine yasa bile konuldu. İnsanları bu bile durduramadı. İnsanlar 90 dakika bağırıp çağırmak, takımına destek olmak ve stres atmak için tüm gününü feda ediyor. Ancak bazı kişiler buna izin vermiyor ve sonuç olarak maç iptal oluyor.

Yerinde duramayan gençlerin festivali FiesTTa!

bluelake | 05 May 2011 17:22

Festival’de neler var?
TTallstars: Büyük Turnuva Başlıyor! Basketbol benim için aşk diyorsan işte sana fırsat, TTallstars Basketbol Turnuvası. Takımını oluştur, hemen başvur!
Ödüller:
-Türkiye birincisine NBA All Star maç bileti ve Amerika seyahati
-Türkiye ikincisine Londra’da dil eğitimi
-Kampüs birincilerine Türkiye’de dil eğitimi
-Kampüs ikincilerine DVD Player, sözlük ve İngilizce eğitim seti
Futbol: Avea Uni Football Challenge’da kazanan takım Barcelona’ya gidiyor!
Konser: Mirkelam ile yerinde duramayacaksın!
Karaoke: Kendine ve sesine güveniyorsan yarışmaya katıl. Kazanan dünyanın en iyi müzik festivali olarak kabul edilen Sziget Müzik Festivali için Budapeşte’ya uçuyor!
CampusCam: Sabah okurları festivalin en iyi fotoğrafını seçiyor. Yarışma birincisine Apple iPad, kampüs birincisine Canon’un en yeni dijital fotoğraf makinesi!
Daha fazla bilgi için tık tık!
Twitter’dan takip etmek için şuraya tık tık!
Festival videoları için buraya tık tık!

Futbolun Fenomenlerinden Birisi ” George Best “

tekkita | 02 May 2011 09:54

Taa babamın gençliğinde futboloynamış, dünya futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmış birisidir.

İsmini o kadar fazla duyduktan sonra youtube ‘ yi açarak tüm videolarını tek tek izlediğim ve yok artık dediğim kişidir.

M.United formasını 17 yaşında giymiş, 1963 senesinden 1974 senesine kadar bu takım için ter dökmüştür. Sağ açıkta oynayan düzensiz yaşamıyla ün yapmıştır kendisi.

Bend It Like Beckham (2002)

calemityjane | 11 April 2011 11:21

Başrollerinde Parminder Nagra, “Pride And Prejudice” (Aşk ve Gurur) ile akademi ödüllerine aday gösterilen Keira Knightley ve altın küre ödüllü, şimdilerde ise “The Tudors” dizisinden tanıyacağımız Jonathan Rhys Meyers’ın oynadığı film, Türkçeye “Hayatımın Çalımı Beckham” olarak çevrilmiştir.

Yönetmenliğini Kenya doğumlu, Hint asıllı İngiliz yönetmen, senarist ve yapımcı olan Gurinder Chadha yapmıştır.

Senaryosunu ise; Gurinder Chadha, Paul Mayeda Berges, Guljit Bindra yazmıştır.

Ailesi ile birlikte İngiltere’de yaşayan 18 yaşındaki Hintli bir kızın (Jess), ailesinin baskılarına karşın futbol tutkusunu gerçekleştirmesini anlatıyor.

Sporda Komik Anlar.

bithikotsis | 06 April 2011 12:54

Dünyanın her köşesinden, gerek futbol maçlarından, gerekse basketbol maçlarından, gerekse buz hokeyi salonlarından bazen çok ince mesajlar veren, bazen güldüren, bazen şaşırtan, bazen de kahkahalar attıran enstantaneleri yakalamışlar.

Bugün ne yapsam diye düşünenler..

ferfote | 12 March 2011 21:37

Evet başlıkta da okuduğunuz gibi “bugün ne yapsam acaba?” sorusunu kendinize sormadan önce Şehir Kedisine sormanız yeterli.İstanbul içinde olan bütün mekanlardan ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Örneğin arama yapacağınız mekanla ilgili bir çok özelliği (klima, canlı müzik, kredi kartı, otopark, teras, alkol) kendiniz belirleyebilirsiniz.

Sinemadan tutun doğumgününe kadar,maçtan tutun tiyatroya kadar bir çok etkinliğide burada bulabilirsiniz.

Websitesi en iyi tanitma yolu nedir?

Temel53 | 14 December 2010 09:29

Iyi günler ben yeni bir Website olusturdum.
www.futbol-forum.com
Acaba bu siteyi en iyi nasil tanita bilirim.
Tabiki ücretsiz.

Selamlar
Almanyadan