bildirgec.org

tekkita

11 yıl önce üye olmuş, 7 yazı yazmış. 3 yorum yazmış.

Sporda Şiddet!

tekkita | 08 May 2011 21:37

Stresin toplumsal bir sorun olduğu günümüzde, insanlar biraz rahatlamak için kendilerini spor müsabakalarına veriyor. Ancak bu haklarını bazı insanlar bencilce diğer insanların elinden alıyor!

Sporda şiddet üzerine yasa bile konuldu. İnsanları bu bile durduramadı. İnsanlar 90 dakika bağırıp çağırmak, takımına destek olmak ve stres atmak için tüm gününü feda ediyor. Ancak bazı kişiler buna izin vermiyor ve sonuç olarak maç iptal oluyor.

İnternet Özgürlüğümüz ? !

tekkita | 05 May 2011 10:32

Türkiye’ de internette özgürlük mü yoksa özgürlüklerin kısıtlandığı mı , tam olarak anlayamadığım bir yasa 22 Ağustos’ta yürürlüğe girecek.

Yasaya göre, kullanıcılara 4 tane internet filtresi sunulacak ve bunlardan bir tanesi seçilmek zorunda bırakılacak. Bu filtreler ” aile, yurtiçi, çocuk ve standart paket ” olarak sunulacak.

Bunların arasında tüm sitelere izin veren paket ” standart paket ” olacak ancak, bu bile engellenmiş sitelere girmemize izin vermeyecek. Eğer ki engellenmiş sitelere girmeye çalışırsak da yasaları çiğnemiş olacağız.

Ahh Zaman Yürekliymişsin !

tekkita | 04 May 2011 14:09

Ahh zaman içinde kayboluyorum, bıraktım kendimi yollarına, sen gidiyorsun ben izliyorum.

Zaman , 2 senemi yollarında yatarak geçirdim, 1- 1,5 senemi emekleyerek, 3 senemi konuşmaya çabalayarak geçirdim. Oldumu sana 6 sene.
Aldın en güzel yıllarımı binlerce kitap başında, sayamadım, kayboldu gitti hızlıca.

Zaman, dediler ki senin için soyuttur. Dokunamazsın, hissedemezsin.

En İyi Çeviri Siteleri

tekkita | 02 May 2011 17:06

İnternetin dünyada ve Türkiye ‘ de oldukça yaygınlaşmasından sonra bazı kitapların yerini, internet aleminde ki siteler ve dosyalar aldı.

Bunlardan biride sözlükler. Eskiden İngilizce – Türkçe sözlükler kullanırken , bunların yerini artık siteler aldı.

Futbolun Fenomenlerinden Birisi ” George Best “

tekkita | 02 May 2011 09:54

Taa babamın gençliğinde futboloynamış, dünya futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmış birisidir.

İsmini o kadar fazla duyduktan sonra youtube ‘ yi açarak tüm videolarını tek tek izlediğim ve yok artık dediğim kişidir.

M.United formasını 17 yaşında giymiş, 1963 senesinden 1974 senesine kadar bu takım için ter dökmüştür. Sağ açıkta oynayan düzensiz yaşamıyla ün yapmıştır kendisi.

Dünya’ nın Başına Gelenler

tekkita | 01 May 2011 14:42

Dünya da Gerçekleşen Bazı Olaylar Dünya önceden tek bir kıta ” Gondwana ” ve tek bir okyanus ” tetis ” den oluşan bir bütünden ibaretti.

Zamanla dünyanın içinde oluşan durdurak bilmeyen faaliyetlerden dolayı dünya parçalandı parçalandı parçalandı… ve bugüne geldi. O kadar fazla oluşum gerçirdi ki dünya, başına gelmeyen kalmadı. Meteor çarpmaları, sayısız güneş tutulması, büyük buzul çağları bir çok okyanusun oluşumu ve kaybolması, bir çok kıtanın oluşumu ve kaybolması.