bildirgec.org

en iyi hakkında tüm yazılar

En iyi browser su anda hangisi?

cenkkorbo | 04 May 2011 10:43

Google Chrome

Rakiplerine göre çok yeni olmasına rağmen kullanıcı rahatlığı, hızı ve Sistem belleğini tüketmemesi açısından tarayıcıların zirvesine yerleşmeyi başarmış ve bir çok kişininde vazgeçilmezi olmuştur. Chrome için söylenecek tek şey hala kurup denemediyseniz büyük bir kayıp içerisindeniz.

Futbolun Fenomenlerinden Birisi ” George Best “

tekkita | 02 May 2011 09:54

Taa babamın gençliğinde futboloynamış, dünya futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmış birisidir.

İsmini o kadar fazla duyduktan sonra youtube ‘ yi açarak tüm videolarını tek tek izlediğim ve yok artık dediğim kişidir.

M.United formasını 17 yaşında giymiş, 1963 senesinden 1974 senesine kadar bu takım için ter dökmüştür. Sağ açıkta oynayan düzensiz yaşamıyla ün yapmıştır kendisi.

hangi antivirüs daha iyi 2011

0slck0 | 22 April 2011 20:07

artık bilgisayarlarımızın vazgeçilmez parçası olan antivirüsler ne kadar iyi? hangisi daha çok zararlı buluyor? bunları merak ediyorsanız işte
av-comparatives sitesi bizim için bu testi gerçekleştiren hatrı sayılır sitelerden biri. hatrı sayılır diyorum çünkü bir çok antivirüs programının sitesinde ödüller kısmında av-comparatives amblemini görebiliriz. bu detaylarını vereceğim test şubat 2011 e ait son testtir.

ilk olarak şunu belirtelim. test sonuçlarında verilen sertifikalara etki eden iki faktör var. bunlar:
1- tarama sonundaki bulma oranı
2- yanlış alarm sayısı (zararlı olmadığı halde zararlı gibi görme)

Türk yapımı en iyi 10 iPhone uygulaması

griim67 | 02 April 2011 12:14

1. iSlash >>

Defalarca tüm ülkelerde liste başını zorlayan bu oyunda amacınız ekrandaki puzzle’ı parmak hareketleriyle içindeki bıçakları ayırmadan ve onlara çarpmadan parçalara ayırarak hedef küçüklüğe ulaştırmak. Müptelası olacağınızın garantisini veriyorum.

App Store link

2. NTVMSNBC >>

En başarılı bulduğum haber uygulaması. En güncel haberleri, son dakika gelişmelerini, maç sonuçlarını ve ntv canlı yayınını takip edebileceğiniz son derece başarılı bir uygulama.

App Store link

2010 yılının en iyi antivirus panda cloud

cenkkorbo | 28 March 2011 17:52

2010 yılının en iyi antivirus programı karşınızda panda cloud antivirus, bilgisayarınıza kurduktan sonra hiçbir şekilde sizi ve bilgisayarınız yormayan bir güvenlik yazılımıdır. 2010 yılının en iyi antivirus programı olarak kabul edilen cloud otomatik olarak gerceklestirdigi updatelerle (güncelleme) sisteminizi sürekli yeni virus ve benzeri yazılımlara karşı korurken bir yandan da bunu size hissettirmeden yapiyor. bu sayede her seferinde program açıp içerisinden işlem yapmaktan size kurtardığı gibi çok kritik bir yazılım değilse size rahatsız etmeyi seçmiyor. programı kurduktan sonra sizden istediği aktivasyon kısmında ücretsiz olarak satın dedikten sonra aktivasyonunuzu ücretsiz olarak yapıp yazılımı kullanmaya başlıyorsunuz.
yazılım kendini kullanıcıya unuttur fakat sisteminizi her türlü tehlikeye karşı dünyanın en gelişmiş virus tespit etme sunucularından panda sunucularına bağlı olarak kendini sürekli olarak güncel tutar, basit ve kullanıcı dostu arayüzü ile bizlere kolay bir kullanım sağlayıp sisteminizi tehditlere karşı korur.
şuanda kendi sistemimde kullandığım kadarıyla diyebilirim ki, bilgisayarınızda ne yaparsanız yapın ister oyun oynayın, ister çalışın, sisteminizde hiç bir performans düşüklüğü farketmeyeceksiniz.

en iyi 10 medya oynatıcı

silver530 | 12 February 2011 11:33

bazı oynatıcılar destekledikleri format sayısının çokluğuyla, bazıları basit ve kullanışlı olmalarıyla, bazıları ise gelişmiş ayar seçeneklerinin olmasıyla ön plana çıkıyor. şimdi bu yazımızda en iyi olanlara bir göz atalım.

1 – GOM Player

en popüler oynatıcı denilebilir. ücretsizdir ve temel ses ve video codecleri beraberinde gelmektedir. bir kısmı bozuk olan dosyaların sağlam kısımlarını oynatabilir. indirilmekte olan dosyaların inmiş kısımlarını da oynatabilir.

GOM Player
GOM Player

2010’un En İyi Ücretsiz İkonları

admin | 29 December 2010 18:00

Yılbaşına günler kala ve 2010’u geride bırakırken her yıl olduğu gibi arkamızda bırakılan yılın özellikleri sıralamaya ve en iyiler listelerini yapmaya başlarız. Aşağıdaki yüzlerce ikonu sizin için derledik. 2010 yılının en iyi ücretsiz ikonları :

Nixus

Vector Social Media Icons

2010’un en iyi flash siteleri

tembelyarasa | 23 December 2010 09:46

2010 yılı bitti bitecek, yeni yıl hazırlıkları da başladı bile. “yeni yılda ne yapıyorsun?” klişesi de haliyle revaçta.. neyse konuyu fazla dağıtmayalım. bu yılın en iyi flash sitelerini incelemeye koyuldum ve ortaya bu yazı çıktı. bakalım bu yılın en yaratıcı, en kaliteli flash siteleri hangileriymiş?

1)Monoface

monoface her şeyden önce oldukça eğlenceli bir site. keyifli vakit geçirmek için birebir diyebilirim. tek olumsuz yanı ise loading (yükleniyor) kısmı biraz sıkıyor. kabaca, kendi yüzünüzü tekrar tasarlıyorsunuz diyebiliriz sitenin içeriği hakkında ip ucu vermek için. denemelisiniz anlatılmaz yaşanır.
2)waterlife

waterlife doğa severlerin oldukça hoşuna gidebilecek bir site. özellikle deniz yaşamını sevenlerin beğeneceğini umuyorum. “yükleniyor” kısmını da dalgalara benzetmişler ama biraz uzun tutmuşlar. onun dışında harika bir site. fotoğrafların içinde yüzüyorsunuz diyebilirim.
3)marc ecko

2010 yılının en iyi jQuery eklentileri

dextarus | 02 December 2010 16:41

Flash’ın belki de yavaş yavaş ölmesini sağlayan, Web sitelerinin vazgeçilmezleri jQuery eklentileri. Ve karşınızda 2010 yılının en iyi jQuery eklentileri.

Nivo Slider
Resimler arası geçişleri yumuşak ve etkileyici bir şekilde yapan bir resim göstericisi. 9 adet benzersiz resim geçiş efekti var ve ayrıca klavyeden de kontrol edilebiliyor.

Quicksand
Sitenizde bulunan öğeleri çeşitli animasyonlarla bir araya toplayan ve isteğe göre filtreleyen güzel bir eklenti.