Ufo Ev, Tayvan’da bulunan ürkütücü görünüme sahip bir yapı. İçinde yabancı biri olmadığı (uzaylı) onaylandı. Böyle bir ev aynı zamanda Çin’de inşa edildi. Tayland devlet projelerinin bir parçası olan bu Ufo evlere, hayalet bir kasaba haline geleceği düşünülerek devam edilmedi.

Burada yaşayan büyük bir peri masalı hayranı varmış gibi görünüyor. Ayakkabı Evler, Amerika’nın Pennsylvania eyaletinde bulunmakta ve ayakkabı şeklinin altı hariç her tarafı dizayn edilmiş.

Amerika’nın Texas eyaletinde inşa edilen bu Oyuk Ev, görülmemiş bir kazanın sonucunda ortaya çıkmış bir sanat tasarımına benzemektedir.

Canada’nın Vancouver şehrindeki bu Kerpiç Ev; saf kil, kum, saman ve su’dan yapılmış olması şaşırtıcıdır.

Kubbe Ev, Amerika’nın Florida şehrindeki eşsiz kubbe mimarisiyle tasarlanmış güzel bir ev.

Hollanda’nın Rotterdam şehrinde bulunan Küp evler, geometrik bir küp şeklinde tasarlanmış ev koleksiyonlarıdır. Buradaki göze çarpan şey bu evlerin nasıl dengede durduğudur.

Yamuk Eğri Ev; Polonya’nın Sopot şehrindeki ev, 2004 yılında popüler bir alışveriş merkezi olarak inşa edildi. Polonya’nın önemli bir turistik merkezidir.

Portekiz’deki Taş Ev, doğal parçaların en iyi kullanım örneklerinden biridir. Şu ana kadar gördüğümüz nadir bir evdir. Fakat evde gerçekten oturulabilir.

Çaydanlık Ev, Amerika’nın Texas eyaletindeki bu ev yalnız bir kettle’a benzemiyor aynı zamanda bir ev olarak da kullanılabilir.Kaynak