The Oasis of the Seas (Denizlerin Vahası) dünyanın en büyük yolcu gemisidir. 2000’nin üzerinde mürettebatıyla hizmet veren gemi, 6200 kişilik yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. 225.000 ton ağırlığında ve dünyadaki diğer yolcu gemilerinden %40 daha büyüktür.

20 katlı bir bina yüksekliğinde olan, toplam 15 güvertesi bulunan ve Royal Carribben International’a ait olan gemi, Finlandiya’da inşa edildi. ilk seferini 2009 yılı Aralık ayında gerçekleştirdi.

The Oasis of the Seas seyahat gemisi, bir turistin hayal edebileceği hemen hemen her şeye sahiptir. En büyük cazibesi, dev açık hava tiyatrosudur. Aynı zamanda 750 kişi kapasiteli yüzme havuzu ve eğlence merkezleriyle dikkat çekmektedir.

Yolcular, taşınabilir barların ve güvertelerin arasında seyahat edebilmekte, 24 farklı restorantta yemek yiyip bir şeyler içebilmenin yanı sıra egzotik bitkiler ve yemyeşil ağaçlarla kaplı parkta gezebilmektedirler.

Gemide herkesin yapabileceği bir şeyler vardır. Sportif aktiviteler arayanlar için; küçük bir golf ve basketbol sahası, buz pateni alanı ve sanal kayalıklardan oluşan tırmanma alanı gibi etkinlikler gemide bulunmaktadır.

Ebeveynler, geminin mağazalarında alışveriş yapmaya gidecekleri zaman, küçük çocuklarını çocuk bakıcılarına bırakabilir.

The Oasis of the Seas seyahat gemisinin en iyi ve en son teknolojiye sahip olması onu denizlerdeki en modern gemilerden biri haline getirir. Her şeyin otomatik olması ve bilgisayarlarla çalışmasından dolayı gemi kaptanları manevra yapmanın çok kolay olduğunu belirtirler.

Gemi sahipleri, The Oasis of the Seas seyahat gemisinin onlara çok fazla para kazandıracağını ummaktadır. Geminin maliyeti, 1.5 milyar doların üzerindedir. 9 günlük seyahatin fiyatı yaklaşık 1.700 euro’dur.The Oasis of the Seas seyahat gemisinde yolculuğun maliyeti ucuz değildir. Fakat dünyanın en büyük ve en eğlenceli seyahat gemisinde tatil yapmak çok değerli bir şey olmalıdır.Yararlanılan Kaynaklar :Kaynak-1Kaynak-2