bildirgec.org

seyahat hakkında tüm yazılar

Mil Kartınız var mı?

sunakaya | 31 October 2011 14:00

tam olarak tarihi bilinmeyen, armen firman’ın yaptığı paraşüt uçuşları, çin’de bir efsane olarak anlatılan insan taşıyan uçurtma hikayeleri, insanoğlunun uzun mesafeleri kuş misali uçarak kısaltmak istediği gerçeğini işaret ediyor olabilir. 1899’da gerçekleştirilen pittsburgh ve pennslyvania uçuşuyla havayolu ulaşımı, bugünlere gelmenin başlangıç düdüğünü çalmış oldu.

Dünya’nın En Büyük ve En Eğlenceli Seyahat Gemisi – The Oasis Of The Seas

| 27 May 2011 11:28

The Oasis of the Seas (Denizlerin Vahası) dünyanın en büyük yolcu gemisidir. 2000’nin üzerinde mürettebatıyla hizmet veren gemi, 6200 kişilik yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. 225.000 ton ağırlığında ve dünyadaki diğer yolcu gemilerinden %40 daha büyüktür.

20 katlı bir bina yüksekliğinde olan, toplam 15 güvertesi bulunan ve Royal Carribben International’a ait olan gemi, Finlandiya’da inşa edildi. ilk seferini 2009 yılı Aralık ayında gerçekleştirdi.

BEN SENİM, SEN DE BENSİN

admin | 26 March 2011 07:30

Seyahat etmek en büyük hobim. Yolculuk yormaz beni. Parası ve imkanı olup da yerinde oturan adamlara hayret ediyorum. Kalk Dünyayı gör, mübarek adam!

Geziler benim için en eğlenceli aktivitedir. En büyük hayalim de Dünya turu. Henüz birkaç ülke ile sınırlı kalan bu hayalimi gerçekleştirenleri Aylık Coğrafya ve Keşif Dergisi Atlas’tan hayranlıkla takip ediyorum.

Atlas’ın bu ayki kapak konusu Işıklar adası İzlanda. Kutuplar ve kutuplara yakın ülkeler en çok merak ettiğim bölgelerin başında geliyor.

Ye Dua Et Sev

admin | 08 March 2011 12:13

En son “Ye, Dua Et, Sev” isimli filmi izledim. Başroller, Julia Roberts, James Franco, Javier Bardem, Billy Crudup, Richard Jenkins tarafından paylaşılıyordu. Film, yazar Elizabeth Gilbert’ın kendi yaşadıklarından yola çıkarak yazdığı aynı isimli kitabından uyarlanmış.

Julia Roberts’ın oynadığı filmleri ve onun oyuculuğunu seviyorum. Filmde gerçekten hissediyormuş gibi oynuyor. Çok samimi bir ifadesi var. Vücut dili, bakışları hepsini çok iyi kullanmış. Sempatik bir kadın. Başarılı bir oyuncu.

Mango’dan Barselona Seyahati

motodelisi | 28 October 2010 10:46

Mango Türkiye, Mango’nun Global Facebook sayfasında ‘Türkiye‘ sekmesinde geliştirdiği uygulamada 6 görünümden birine en yaratıcı yorumu yazan bir kişiye çift kişilik Barselona seyahati kazandırıyor!

Kazananın Mango tanıtım departmanının üyelerinden oluşan jüri tarafından belirleneceği yarışmaya 5 – 31 Ekim tarihlerinde katılınabilecek.

Katılım için

İndirimler ve kampanylar burada

misterial | 15 October 2010 11:40

Bilindiği gibi vaktimizin çoğunu bilgisayarımızın başında,internetteki yenilikleri,haberleri takip ederek geçiriyoruz.Ben de bu takiplerim sırasında,sizlerinde çok faydalanacağını düşündüğüm bir internet sitesiyle karşılaştım. Hem hediye kazandıran, hem indirim haberlerini sunan hem de markaların kampanyalarından bahseden çok faydalı bir site burası.
….”fırsatvitrini” adını taşıyan bu site alışveriş dünyasının bir çok indirim ve kampayalarından sizleri haberdar ediyor. Haftasonu indirimleri,markaların tanıtım yarışmaları,güncel kampanyalar gibi bir sürü bildiri ayağınıza geliyor. alışveriş-gıda, bilgisayar-elektronik, giyim-ayakkabı ve turizm-seyahat gibi farklı branşlardan istediğinize tıklayıp,bilgi alabiliyor ve o branşla ilgili tüm indirimlerden haberdar olabiliyorsunuz. Televizyon reklamlarının yetişemediği tüm reklamlar bu sitede! mutlaka bir göz atın derim.

Tripp-ee; süper yol arkadaşı

shane | 10 October 2010 17:11

Tatil ya da iş amaçlı olması fark etmez; bir seyahate çıkarken bavul hazırlamak her zaman zordur. Her an bir şeyler unutulabilir, bu kaygı ile gereğinden fazla şey alıp bavul şişirilebilir, uzun listeler hazırlanıp sonra bunların elenmesi gerekebilir. Tripp-ee, hayatı bu anlamda çok kolaylaştıran leziz bir ürün. Mintpass tarafından tasarlanan bu harika alet, günlük yaşamın içine girmiş pek çok şeyi bünyesinde birleştirmiş.

Kaybedecek Zaman Yok

fenster | 24 September 2010 10:15

Superonline’nın düzenlemiş olduğu ve “kaybedecek zaman yok” sloganıyla yola çıkmış bir internet çekilişiyle karşılaştım. Ödül ise bir hayli büyük, kazanan talihli New York’a seyahate yollanıyor. Kampanyanın maksadı Superonline’nın yeni tarifelerini tanıtmak amacıyla insanların siteye ziyaretini sağlamak olsa da ödül Superonline’a geçmeyi düşünmeyen insanlara da çıkabilir ki burasını beğendim. Hizmet satın aldığınızda:

(29-TL, 39-TL, 49-TL için 1 çekiliş hakkı, 59-TL, 69-TL için 2 çekiliş hakkı, 89-TL, 99-TL için 3 çekiliş hakkı, 199-TL için 6 çekiliş hakkı,)

Gökçeada

kahramancayirli | 15 September 2010 09:39

Gökçeada gerçekten çok güzel. Oraya motorla gittiğimiz vakit çektiğim fotoğraflar bunlar … Dilerim beğenirsiniz. Seyahat etmek, hele ki motorsikletle gezmek, yeni yerlere gitmek gibisi var mı?