bildirgec.org

tatil hakkında tüm yazılar

TOPLUMSAL: Bugün Bayram Olduğum Yerde

r e n g a r e n k | 30 August 2012 09:50

TOPLUMSAL: Bugün Bayram Olduğum Yerde

Vakit arife gününü göstermekte,etrafta bir koşturmaca ..Bayram için geri sayım başlamış çoktan –yada tatil için mi işte her neyse- son bir gün ..Kimi elinde bir valiz çoktan tutmuş yolu,birçoğu günler öncesinden almış yolcu biletini tatil mekanına giden yolun..Kimisi hala bayram alışverişinde..

İki yer çıkıyor karşınıza ki ortalık ana-baba günü tabiri caizse.Biri otogar hiç şüphesiz,diğeri de mağazalar malum giyinmek lazım.Şöyle bir şort, kısa bir etek, parmakarası terlikler ,kapriler falan harika gidiyor malum “tatil bayramı”ndayızZira insanlar sıkılmış iş kurallarına uygun giyinmekten.Günümüzde neredeyse herkes çalışıyor,tek maaşla dönmüyor artık evler hani..Kimsenin de kimseyi göresi yok sanki,yorgunuz cümleten.Dinlenmek lazım fırsattan istifade.

Pascal’la Tombala

vic vega | 06 January 2012 09:54

Yılların tombalacısına karşı tombala oynamak her yiğidin harcı değil. Ama ödüller devasa, onu ne yapacağız?

Ödülleri biraz abartmış olabiliriz. İki kişilik Avrupa tatili gibi, bir yıllık KFC gibi, 500 TL’lik Teknosa hediye çeki gibi. Kusurumuza bakmazsınız artık.

Üstelik büyük yeteneklerle döktürmek filan da gerekmiyor. Oynadıkça puanlar birikiyor, biriktikçe kazandırıyor. Buyrunuz..

Atlasjet’le Tatile Uçak Bileti Kazan!

Hanimdudu | 17 August 2011 13:26

Havacılık sektörünün bilinen isimlerinden Atlasjet, Facebook sayfasını bir uygulama ile hayata geçiriyor. Uçuyoruz Atlasjet’le uygulamasına katılıp gitmek istediğiniz tatil yerini seçerek o yer için sloganınızı yazıyorsunuz. En iyi tatil sloganını yazanlar çift kişilik gidiş-dönüş uçak bileti kazanma şansını yakalıyor. Uygulama 23.08.2011 tarihine kadar geçerli.

En iyi sloganı yazarım herkesi de uçağıma toplarım diyorsanız buraya tıklayın.

Dişi Sinek

mavilikler | 10 June 2011 11:04

“Deniz olan bir yere gitmek istersin sanmıştım.”

Bir sitem mi saklıydı sesinde? Her zamanki anlayışlı koca ifadesini azıcık da olsa gölgeleyen o şey herneyse cansıkıcı bir şey olmalıydı.

Meltem kocasını iyi tanımanın verdiği sezgiyle sesteki bu çatlamanın daha büyük çatlamalara yol açabileceğini anladı ve en tatlı sesiyle “Hayatım, istersen gidebiliriz.” dedi.

Bikinili kızlar hayalinde resmi geçit yapsalar da o şimdi gerçek bir dünyanın tam ortasındaydı. Gerçek şeylerden söz etmeliydi öyleyse. Gölgelerle savaşmaya niyeti yoktu.

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

Beacool | 29 May 2011 13:01

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali...
İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali…

Eveet güneşin yüzümüze güldüğü günlerin içindeyiz yine. Her ne kadar gökyüzü bu aralar son veda göz yaşlarını akıtıyor olsa da sıcaklıklar artık iyice yükseldi. Haliyle bazılarımızın kaldırdığı bisikletlerini, patlamayan lastiklerini ve bisiklet şarj cihazlarını çıkarma dönemi de geri geldi…

Dünya’nın En Büyük ve En Eğlenceli Seyahat Gemisi – The Oasis Of The Seas

| 27 May 2011 11:28

The Oasis of the Seas (Denizlerin Vahası) dünyanın en büyük yolcu gemisidir. 2000’nin üzerinde mürettebatıyla hizmet veren gemi, 6200 kişilik yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. 225.000 ton ağırlığında ve dünyadaki diğer yolcu gemilerinden %40 daha büyüktür.

20 katlı bir bina yüksekliğinde olan, toplam 15 güvertesi bulunan ve Royal Carribben International’a ait olan gemi, Finlandiya’da inşa edildi. ilk seferini 2009 yılı Aralık ayında gerçekleştirdi.

Yunan adalarında tatil

chancenot | 25 May 2011 13:12

Bamtur kendine yakışır bir yarışma düzenlemiş. 29 Mayıs’a kadar sürecek olan yarışmada hergün en çok soruyu en kısa sürede cevaplayanların kazanma şansı artıyor. Ödül ise elbette ki tatil. Hem de çift kişilik 7 gece istediğin tarihlerde Alexander Von Humboldt gemisiyle ultra her şey dahil yunan adaları turu. Yarışmaya katılmak için linki tıklayın.

Mentos – Kim Gitsin?!

PureNewMedia | 02 May 2011 14:19

Kim Gitsin?!
22 Nisan – 1 Haziran 2011 tarihleri arasında Mentos Buddy Facebook fan sayfasında ‘Kim Gitsin?!’ oynanıyor! Siz de katılın, karşınıza çıkan arkadaşlarınız arasından tatile kim gitsin, kim gitmesin siz karar verin. Acımayın, eleyin! Gitsin dediklerinizi iyi seçin, onlar size puan kazandıracak. Ne kadar çok kişi için ‘Gitsin’ derseniz, o kadar tatile gitme şansı yakalarsınız.
Oyunun sonunda en çok puanı alan kişi istediği 6 arkadaşını da yanına alıp, 7 kişi, 7 gün 7 gece muhteşem bir mavi tura çıkıyor.
Oynamak sizden, eğlence bizden!
Mentos Facebook

Sarıkız…

admin | 29 March 2011 15:14

Bütün ihtişamıyla karşımda duruyordu, Sarıkızın yaşam yeri olan Kazdağı.Yolculuktan dönen baba, köylülerin kendisi ile konuşmak istemediğini görünce dünya güzeli sarı kızını emanet ettiği komşusuna neler olduğunu sorar. Komşusu kızının kötü yolda olduğunu söyler.Baba, bunun bir utanç olduğunu düşünerek kızını öldürmek ister(hiçbir zaman tasvip etmedim,etmem de) ancak kıyamaz ve yanına aldığı bir kaç kazla birlikte güzel kızını kazdağının şimdiki adıyla anılan “Sarıkız” tepesine götürür ve kızını kaderine terkeder. Zaman ilerledikçe Bayramiç tarafından gelen yolcular, kaybolduklarında yada darda kaldıklarında sarı bir kızın kendilerine yardım ettiğini söylerler.

Ruhumu tatile çıkardım

admin | 15 March 2011 06:30


Ruhumu tatile çıkardım bugün, dedim ki ona, sen çok hırpaladın kendini çok yıprattın ama dinlenmelisin artık. Dinlemek istemedi tabii ki beni, anlamak istemedi, kulaklarını tıkayıp kafasını sağa sola sallamaya başladı bir yandan da seni dinlemiyorum, dinlemiyorum, dinlemeyeceğim diye bağırıyordu. Çünkü içinde bir işkolik gizli, bir ben olmadan kimse yapamazlar sesi çınlıyor boş koridorlarında, ben olmazsam her şey yarım kalır. Belki de yarım kalan bir tek hayatımdır.

Hah şöyle! Bırak ben diye başlayan cümleler kurmayı bir köşeye. Hatırla geçmişini, mesela geçen senenin kasım ayını…hatırladın di mi yine böyle olmaz, ben olmazsam bir şeyler yarım kalır derken bir anda içinden bir ay kafa izni yapsam diye iç geçirmedin mi hani, hatta hatırlasana bir bahanem olsa da bir ay kimsecikler bana dokunmasa dediğin anı. Dua niyetine geçti belki de belki secret’ın sırrı gerçek oldu, belki pozitif düşünce gücü. Peeh! Palavra! Nasıl istediysen öyle oldu değil mi, sahiden bir süre kimsecikler sana dokunamadı…