Sevgili hafif takipçileri önceki yazımda bahsetmiş olduğum ekonların sosyal hayatları ile ilgili bazı detayları sizlerle paylaşmak istedim.

Ekonlar
Ekonlar

Efendim bu ekonlarsportmen yaratıklardır. Okyanus kıyısında yaşadıkları içinde en iyi yaptıkları spor sörftür. Ancak şunu bilmekte fayda var ki;Ekonların sörf tutkusu insanlara en çok zarar veren etkinliklerindendir.Evet sörf hemde dalga sörfü. dalga sörfü bildiğiniz üzere dev ve sürekli dalgalar ile yapılır.Çoğu Ergen-Ekonbu dalgaları çok sever. Çünkü bu dalgalar çok büyük dalgalar oldukları için kıyıda ne olduğunu bile bilmeyen ne kadar akıllı dinamik atılımcı ve düşünen insan varsa bunları içine alır. Çoğu bu dalgalardan akılları ve bilgileri sayesinde kurtulurlar. Kurtulan insanlar ayrıca lider özellikleri taşıyan yetenekli ve güçlü insanlardır.

Okyanus Dalgası
Okyanus Dalgası

Şimdi biraz dalgaları inceleyelim. Efendim dalgalar çok çeşitlilik gösterir.Uzun dalgalar, Kısa dalgalar, Kalın dalgalar, İnce dalgalar ve Eğik dalgalar (Türkçemizin gözünü seveyim, Tabi bu çok farklı ırkı anlatırken bazı anlatım bozukluklarına neden oluyor olabilir.) olarak sınıflandırabiliriz.Doğal olarak oluşan bu dalgalar sörf için gerekli altyapıyı hazırlarlar. Ama dalga oluşmayan havalarda ekonlar tarafından sanal dalgalar oluşturulur. Bunları oluşturmak ekonlar için çok kolaydır. Azıcık yalan dolanla bunları yaratıverirler. Zaten bu tür işleri çok kolay yaptıkları için böyle bir yapı kurmak onlara göre çok kolay bir olaydır.

Sanal dalgalar ve verdikleri zararlar.
Sanal dalgalar ve verdikleri zararlar.

Bu sanal dalgalar insanlar için çok daha zararlıdır. Çünkü sanal bir dalgadan kurtulmak normal dalgadan kurtulmaktan çok daha zordur.Aslında normal dalgalar çok güzel işler için kullanılabilir mesela temiz enerjiüretimi için.İnsanlar için bu kadar yararlı olabilecek dalgaların kötü amaçlar için kullanılması sanal dalga ve sanal gündem yaratılması geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilir.İşte bu sanal dalgalar çok canımızı yakar içimizi kavurur. Ne tesis bırakır ne insan. Lüften elinizden geldiğince bu sanal dalgaları engellemeye çalışalım.Ekononların yaşamları ile ilgili ayrıntılı yazılarımıza devam edeceğiz.Dalgasız günler sizlerin olsun.