bildirgec.org

sanal hakkında tüm yazılar

Oyunlar gerçek oluyor!

Beacool | 05 November 2012 16:11

OYUNLAR GERÇEK OLUYOR!

ScentScape

Oyun sektöründe bir şeyler kökten değişiyor bu kesin. Birileri artık oyunları gerçekten yaşamamızı istiyor. Sanal dünyanın gerçeğe dönüşme yolculuğu Wii ile başlarken bu değişim move ve kinect ile devam ediyor. 3d görüntülerin gözlüksüz hale gelmesi ile de daha bir yaşanır olacak. Tabii bunların yanında duyurulmuş ama satışa sunulmamış birçok gelişim de var. Ama çok yakında sanal dünyalar için çok büyük bir değişimin daha satılmaya başlanacağını söylesem?..

nedir bu sanal alemdeki furya…

zarifce | 04 May 2011 21:06

Geçenlerde bir arkadaşım ile sohbet ediyorduk, laf arasında bana “dostum nedir bu sanal alemdeki seks furyası” diye bir soru yöneltti.Ben de dilimin döndüğünce kendisine bildiklerimi söyledim şöyle ki;
“Dostum, bence çok sıkıntılı bir konuya temas ettin, inan evde internet kullanmaktan korkar oldum ne kadar kötü yazılımları engellemeye çalışsam da başaramayacağım diye korkarım.İnsan karşı iki cinsin güreşmesinden yada yatak dansından zevk alabilir, kendinde yada partnerinde bir eksiklik vardır veyahut hiç görmemiştir merakından o furyaya kapılıp dimağına zarar verir.

Sanal Tuzak – Nijerya Mesajı

royalbaris | 28 March 2011 15:34

Birgün e-mail adresinizde başka bir ülkeden birilerinin sizin hesabınıza oldukça yüklü miktarda para aktarma isteğiyle karşılaşırsanız ne yaparsınız? İnanmazsınız öyle mi? Peki bu kişiler resmi görevli, asker veya iş adamı oldukları iddia ediyorlar ve o ülkenin iç sorunları nedeniyle yüklü miktarda parayı yurt dışına çıkaramadıklarını söylüyorlar, bunun karşılığında ise sizden sadece cüzzi bir miktar olan bir vergiyi ödemenizi istiyorlarsa?

DAEMON TOOLS

| 20 February 2011 13:13

Arkadaşlar deamon tools’u size anlatıcam deamon tools kaydedilmiş iso,bin,mdf, vs. diğer popüler disk imaj dosyalarını oluşturduğunuz sanal sürücüleri üzerinden açıp bilgisayarınızda takılı olmayan cd/dvd dibi medyaları bilgisayarınıza takılıymış gibi kullanmanıza yardımcı olan bir sanal sürücü oluşturma programı dır proglar ile bilgisayarınızfa 4 taneye kadar sanal disk oluştura bilir ve bu diskleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz hafızasına aldığı dilgileri sorunsuz çalıştıran bu program ile artık iso,bin,gibi sanal disk üzerinde kullanılmaya hazır kalıp dosyalarını rahallıkla açabilirsiniz buyrun

Oracle VM Virtual Box and Virtualization

thomasguven | 15 September 2010 12:32

ORACLE VM  VirtualBox1
ORACLE VM VirtualBox1

Avantajları:

  • Ücretsiz,*Linux, Windows ve OS X üzerinde oldukça hızlı bir performansla çalışıyor.

Dezavantajları:

  • Evsahibi ve misafir bilgisayar masaüstüleri arasında sürükle bırak özelliği yok.
  • Ana makinaya bağlı printerler için otomatik destek yok.
  • “Shared” klasörlerin kurulması karmaşık.

detaylar:

Oracle7’in VM Virtual Box’u güçlü, ücretsiz ve açık kaynak bir virtualization çubuğu. Ancak makinanızda çalışmasını sağlamak için bazı ufak tefek tamir işlerine ihtiyacınız var. Ama bunlar gözünüzü korkutmasın.

ORACLE VM  VirtualBox11
ORACLE VM VirtualBox11

Oracle VM Virtual Box aynı zamanda günümüzün en avantajlı masaüstü tabanlı sanallaştırma yardımcısı ve en gelişmiş açık kaynak virtualization yazılımı.

Google klavyeli oldu

mcdmrt | 16 April 2010 10:35

Arama devi Google Sanal klavye
google’ın yenilikleri bitmiyor. Şimdi de arama çubuğunun ara ile ortasına sanal klavye koymuş.

hassas arama terimleri, birçok latin olmayan script tabanlı dillerin kullanımı için daha çok bu yeniliği getirmiş.
google

google sanal klavye

Artık google da arama yaparken enter tuşu ağır sert darbelere maruz kalmayacak. Alt+Ctrl tuşu ilede @ işareti gibi özel karakterlerde normal klavye yardımı olmadan yazılabilcek.

İşimize yararmı yaramazmı bilemiyecem ama, benim şuan işime yaramakta…

Takılabilir medya merkezi ITG-Vidix

Beacool | 08 April 2010 09:43

Boyutları ve hafifliği ile ön planda
Boyutları ve hafifliği ile ön planda

Monitörlerin ya da 3d tvlerin filan bence en büyük sorunları git gide daha da büyümeleri büyümelerinin yanında bize de getirdiği fazladan elektrik tüketimi, gözlük takma zorunluluğu gibi külfetler. Hep neden sanal gözlüklerin geliştirilmeyip de bu aletlere bu kadar yatırım yapılıyor diye düşünürken güzel bir habere rastladım…

Gözümüzün önünde 50
Gözümüzün önünde 50″

Gözlük gibi göze takılan ITG-Vidix adlı bu ürün daha evvelde piyasaya çıkmış diğer modellerden çok daha gelişmiş özellikler sunuyor. Composite giriş sayesinde hemen hemen bilindik her ürüne bağlanabilirken microsd yuvası kablosuz yapısı hafif oluşu ve üzerinde bulunan ses çıkışlarıyla rakiplerinden daha büyük rahatlık sağladığı aşikar.

ShadowUser Pro (Sanal Korumanız)

MahalliYazar | 22 February 2010 15:52

İnternette bilindiği üzere yüzlerce anti spam, antivirüs vs benzeri koruyucular ön planda ama ne kadar sıklıkta güvenilir ya da nette rahat ve güvenli bir şekilde sörf yapabilmemiz için gözü kapalı nette gezinti için iyi bir korumamı?

Shadow user Pro
Shadow user Pro

Neyse sözü uzatmadan Shadow user Pro‘nun icraatlarını korumalıkta ki titizliğinden bahsedeceğim.Program aşinaları sistemi hertürlü riske karşı elinde kalkanıyla soğuk hava güllesiyle spamlara,virüslere karşı savaş açıyor.Yeni evli çiftlerin balayına gitmeden önceki durumlarını korur gibi:=).Söz konusu yazıyı okuduktan sonra kahraman bellediğiniz Diğer sistem koruyucu programları muhtemelen Sizi hayal kırıklığına uğratacaktır:=)

Shadow user Pro
Shadow user Pro

Shadow user Proyazılımını bilgisayarımıza kurduğumuzda kullanmakta olduğumuz sistemin bir kopyasını alarak sanal bir ikinci sistem oluşturuyor.

İzmir i 360 derece gez

aximamekan360 | 21 February 2010 15:31

Türkiye nin incisi İzmir ili nin 5000 değişik açıdan fotorafları çekilip sanal turu hazırlandı. İzmir Valiliğinin çalışması olan ve ikinci adımda da mekan bloglarına yer verilecek bu projede zmir ili ile ilgili tüm haberler ve etkinlikler yer alacak . Türkiye de bir kent için hazırlanmış en büyük portal özelliğine de sahip bir çalışma ….

http://www.mekan360.com/
http://izmirfx.mekan360.com/