Akbank‘ta hesabım olmamasına rağmen “Hesap kartınızı doğrulayınız” başlıklı bir eposta alıyorum. Muhtemelen kısa süre içerisinde sizlerinde eposta hesaplarınızda yerini alacaktır. Bunun yeni bir kredi kartı dolandırıcılığı olduğunu düşünüyorum.Epostayı açtığımda karşılaştığım içerik aşağıdadır.

Sahte doğrulama mesajı
Sahte doğrulama mesajı

Nasıl bir durumla karşılaşacağınızı merak ediyorsanız epostada bulunan bağlantıya tıklaya bilirsiniz.Karşınıza gelen sayfa aşağıdaki resimde göründüğü gibi olacaktır.

Sahte doğrulama sayfası
Sahte doğrulama sayfası

Bir banka neden başka bir web adresi altında bu doğrulamayı gerçekleştirsin. Aynı doğrulama penceresine tarayıcınızın adres satırına akbank.com yazdığınızda ulaşamıyorsunuz.Basit ve amatör bir şekilde hazırlanmış bu dolandırıcılık yöntemi bana e posta şifresi çalmak için hazırlanmış sahte hotmail mesajlarını hatırlattı. Bu siteyi takip eden pek çok arkadaş bu mesaja kanmayacaktır. ( Ki zaten bankalar ” Size internetten hiç bir şekilde doğrulama, şifre yenileme vs.. gibi mesajlar göndermeyeceğiz uyarılarını yapmaktadır ).Bu mesajı dikkate almayınız!!!
Bu konu ile ilgili Akbank’a bilgilendirme mesajı gönderdim. Umarım dikkate alıp müşterileirini bu konu ile ilgili bilgilenidirmişlerdir.İlk mesajda doğrulama işlemi için http://www.yme-its.co.cc/ ( Sahte doğrulama işlemi artık bu adreste çalışmıyor ) adresine yönlendiriliyordu.Yeni eposta mesajında ise http://www.kariabuilders.com/sitesine yönlendiriliyorsunuz.Size gönderilecek olan “Hesap kartınızı doğrulayınız” başlıklı eposta mesajını dikkate almayınız!!!