bildirgec.org

şifre öğrenme hakkında tüm yazılar

Şifrenizi mi unuttunuz? Hiç problem değil – 2

dili | 04 November 2009 14:46

Şifrem kayıp!
Şifrem kayıp!

İlk yazıma kaldığım yerden devam ediyorum. tekrar edecek olursak; tanıtacağımız programların hepsi ücretsiz, taşınabilir ve 200 kb’ın altındadır.

Mail PassView v1.52

Mail PassView
Mail PassView

Gönül bağı kurulan programlardan biri. Bu bildiriye başlamama vesile olmuş programdır.

Outlook Express, Microsoft Outlook 2000 (sadece POP3 ve SMTP hesapları için), Microsoft Outlook 2002/2003/2007 (POP3, IMAP, HTTP ve SMTP hesaplarını gösterir), Windows Mail, Windows Live Mail, IncrediMail, Eudora, Netscape 6. ve 7. sürümleri (ana parola ile korunmuşsa kurtaramaz), Mozilla Thunderbird (ana parola ile korunmuşsa kurtaramaz), Group Mail Free,
Yahoo! Mail (Yahoo! messenger programında kayıtlıysa eğer kurtarabilir.), Hotmail/MSN mail (MSN/Windows/Live Messenger programlarında kayıtlıysa eğer kurtarabilir.), Gmail (eğer herhangi bir google uygulamasında hesap kayıtlıysa, misal: Google Desktop ya da Google Talk gibi) programlarımızdan e-posta şifrelerlerimizi kurtarabiliriz.

Şifrenizi mi unuttunuz? Hiç problem değil ki

dili | 03 November 2009 14:57

şifrem neydi?
şifrem neydi?

Kablosuz internete, mail hesaplarımıza, sevdiğimiz sitelere, anında mesajlaşma yazılımlarımıza, ftp’lerimize bağlanırken şifrelerimizi kullanırız. Bize kolaylık olsun diye bu şifreleri kaydederiz. Uzun süre elimizle girmediğimiz bu hesapların şifrelerini otomatiğe bağlarız. bu bizim için çok büyük bir kolaylık iken, başka bilgisayarlarda bu programları kullanacağımız zaman, sorarız kendimize “şifremiz neydi acaba?” diye.

En basiti evimize, ofisimize gelen kişi, kablosuz internet şifresini sorduğu zaman, neydi acaba diye düşünmek ve şifrenin yazılı olduğu kağıdı aramak, bir bilene sormak gibi durumlara düşmeden bu şifreyi çabucak bulabiliriz.

Akbank müşterilerinin dikkatine!

Phys | 19 December 2008 11:28

Akbank‘ta hesabım olmamasına rağmen “Hesap kartınızı doğrulayınız” başlıklı bir eposta alıyorum. Muhtemelen kısa süre içerisinde sizlerinde eposta hesaplarınızda yerini alacaktır. Bunun yeni bir kredi kartı dolandırıcılığı olduğunu düşünüyorum.

Epostayı açtığımda karşılaştığım içerik aşağıdadır.

Sahte doğrulama mesajı
Sahte doğrulama mesajı

Nasıl bir durumla karşılaşacağınızı merak ediyorsanız epostada bulunan bağlantıya tıklaya bilirsiniz.

Karşınıza gelen sayfa aşağıdaki resimde göründüğü gibi olacaktır.

Kablosuz Ağ şifresini unutanlara.

| 10 April 2008 22:19

Nirsoft firmasının yeni (2008) ücretsiz minik yazılımı WirelessKeyView , Windows’un “Wireless Zero Configuration” servisi ile sakladığı WPE ve WPA şifrelerine ulaşmanızı sağlıyor. Eğer router şifrenizi de unuttu iseniz , kablosuz ağ şifrenizi öğrenmek için en hızlı yöntem bu.

şifrenizi mi unuttunuz; kırın 2

voyage | 20 August 2007 22:33