bildirgec.org

Phys

11 yıl önce üye olmuş, 11 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Google üyesi benim üyemde olabilir mi?

Phys | 21 September 2009 10:37

Google, yahoo, hotmail gibi servislere üye olan kullanıcılar benim sitemi kullanmak istediklerinde, isterlerse google, yahoo ve hotmail hesapları ile benim siteme giriş yapmalarını sağlaya bilecek bir uygulama mümkün müdür? Kullanıcıların siteme üye olmak gibi bir zahmetten kurtarmak ve işleri hızlandırmak adına böyle bişey yapmak istiyorum.

Örnek: kullanıcının google hesabına zaten giriş yapmışsa benim siteme geldiğinde yorum yazma yazı ekleme gibi kullanıcılara sunduğum özellikleri kullana bilsin. Google hesabına giriş yapmadan gelincede siteye giriş yapmak için Google hesabından giriş yapmasını önermek gibi. Bi nebze pilliden giriş yapınca tüm siteleri kullanmak gibi. Google dostu benimde dostum misali 🙂

Mino Cam II : USB web kamerası

Phys | 28 August 2009 23:00

Mino cam II dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere üretilmiş küçük, şık ve kullanımı kolay bir web kamerası. Bilgisayarınızın USB girişine takılan kamera CMOS sensörü sayesinde 2 megapiksel çözünürlükte, saniyede 30 kare video kaydı yapıyor.

Kameranın laptopta konumu
Dizüstünde konumu

Mobiscope: Cep telefonu için 8x zoom objektif

Phys | 21 August 2009 11:05

Fotoğraf ve video kaydı günümüz cep telefonlarının olmazsa olmaz özelliklerindendir. Kaliteli fotoğraf çekebilen bir cep telefonuna sahipseniz ve birde optik yakınlaştırma özelliği olsaydı diyorsanız bu yazı sizin için.

8x zoom objektif
8x zoom objektif

Split Stick: Çift başlı flash sürücü

Phys | 07 August 2009 16:34

Splik Stick, iş ve kişisel dosyalarım aynı bellekte olsun ama birbirine karışmasın diyenler için üretilmiş bir flaş bellek. Dosyaları birbirinden ayrı tutmak için bölmelendirme zahmetinden sizleri kurtarıyor.

Üzerinde bulunan sürgülü anahtar sayesinde istediğiniz bellek ucunu açabilirsiniz. Kullanmadığınız durumlarda giriş kısmının hasar görmesini engellemek için sürgüyü orta seviyeye getirebilirsiniz.

Google’dan website kayıtlarını silme

Phys | 28 January 2009 10:48

Google’a site eklemek kolay olduğu kadar site çıkarmakta kolaymı ( site çıkarmakmı denir onuda bilmiyorum )

Removing my own content from Google’s index ve Removing your entire website using a robots.txtfile yardım sayfalarından nasıl yapabileceğimi araştırdım. Fakat yardım sayfasının önerdiği işlemler robot.txt ve .htacsess dosyalarına eklemem gereken kodlar var olan bir site için geçerli işlemler. Benim sitem bir alt alan adına kuruluydu şu an yayından kaldırdım altalan adınıda sildim. Site şu anda var olmadığı için önerilen işlemleri yapamıyorum.

Googledan site kayıtlarını silemek
Googledan site kayıtlarını silemek

Akbank müşterilerinin dikkatine!

Phys | 19 December 2008 11:28

Akbank‘ta hesabım olmamasına rağmen “Hesap kartınızı doğrulayınız” başlıklı bir eposta alıyorum. Muhtemelen kısa süre içerisinde sizlerinde eposta hesaplarınızda yerini alacaktır. Bunun yeni bir kredi kartı dolandırıcılığı olduğunu düşünüyorum.

Epostayı açtığımda karşılaştığım içerik aşağıdadır.

Sahte doğrulama mesajı
Sahte doğrulama mesajı

Nasıl bir durumla karşılaşacağınızı merak ediyorsanız epostada bulunan bağlantıya tıklaya bilirsiniz.

Karşınıza gelen sayfa aşağıdaki resimde göründüğü gibi olacaktır.

Kim en büyük beyne sahip?

Phys | 02 December 2008 18:39

Sosyal topluluklar için oyun üreten bir şirket olan Playfish‘in Facebook için ürettiği oyunlardan “Kim en büyük beyne sahip” (Who has the biggest brain?) hem keyifli hem de stres yapan bi oyun.

Who has the biggest brain?
Who has the biggest brain?

Oyunun temelinde dört işlem ve mantık soruları olsa da puan elde etmek dört işlem kadar kolay değil. Oyunun teması size sorulan dört işlem ve mantık sorularına en kısa sürede cevaplayarak puan elde etmeniz ve bu puanlar sonucunda beyin hacminizin hesaplanması üzerine kurulu. Puanlar neticesinde hangi arkadaşınızın beyni daha gelişmiş, sıralamada kaçıncı olmuşsunuz gibi verileri de öğrenebiliyorsunuz.

Öss tercih provası

Phys | 01 August 2008 12:15

Tercihlerini ÖSYM‘nin internet sayfasından yapacak olan öğrenci arkadaşlar için doğrutercih sitesi tercih provası hazırlamış. İlk kez tercih yapacak olan arkadaşlar tercih sürecini bu sayfada prova ederek deneyim elde edebilirler. Program ÖSYM tercih sayfasının birebir aynısı değil benzerlik göstermektedir.

tercih provası
tercih provası

Bunun yanısıra program, yapmış olduğunuz tercihleri ÖSS 2007 verileri ile karşılaştırarak girebileceğin muhtemel üniversite ve bölümüde tercih işlemini bitirdiğinizde ( 5.adımda ) size gösteriyor. Program genel lise ve öğretmen liselerini kapsıyor. meslek liseleri bu programı kullanamıyor. Tercih listenizde yeni açılan bölümler ve açık öğretim bölümleri varsa tercih sonuç tahmini gerçekleştiremiyorsunuz.

Ben senin konut edinme ihtimalini sevdim!

Phys | 31 July 2008 23:01

Tam bir komedi. Vatandaştan çok KEY’den en çok nasibini alacak olanlarsa karikatüristler ve köşe yazarlarıdır.

Vatandaşı size konut yardımı yapacağız diye ümitlendirip sonrada sinir strese soktular. Hesap ortadaydı kimin ne kadar alacağını biliyorlardı hiç düşünme zahmetinde bile bulunmadılar bu kadar cüzi bir yardımla konut edinilirmi diye. Bankaya parasını çekmek için giden vatandaşın hesabını incelediğinde yüz ifadesini, ruh halini hiç düşünmediler. 4 ytl gibi bir yardımı konut edinmek için yeterli gördüler. Oysa daha bir kaç gün önce yaptıkları zamları nasıl olduda unutular. Vatandaş 4 ytl ile konutu almaya giderken otobüs parasını bile karşılayamaz. Yoksa şöylemi düşündüler pişkin halleriyle. Vatandaşımız akıllıdır bu 4 ytl ile milli piyango bileti alsın, parası yetmezse kazı kazan oynasın şansını denesin para mutlaka çıkacaktır. Sonrada gitsin evini alsın.
Key ödemesini öğrenmek için ibirde keyodemeleridiye bir site açtılar. O da key gibi fiyasko, sistem yoğunluktan çökmüştü ilk günlerde. Bu sitenin anasayfasında da Toki nin reklamını yapmaları da ayrı bir espiri. Vatandaş ödemesini öğrenince hemen aklına Toki gelsi. Hee!! desin; tokizaten ucuz konut yapıyordu, parayı alınca hemen tokinin yolunu tutayım bare..

Vatandaş yapılan bu haksızlığı unutmayacak!