bildirgec.org

dolandırıcılık hakkında tüm yazılar

Dolandırıcı Bir Açık Arttırma Sitesi

cenkkorbo | 13 July 2011 12:18

www.sanalpazar.com

bu siteyi daha önce ziyaret ettiniz mi ya da hiç birşey aldınızmı bilmiyorum ama aldıysanız kesinlikle dolandırıldınız demektir. sebebini ekleyeceğim resime bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Ayın 13’ünde verilen teklifler bana ait ayın 12’sinde verilen tekliflerin saat ve saniyelerine bakın.

Yaptıkları şey çok büyük bir sahtekarlık ve bunun farkedilmeyeceğini zanneden sitenin yöneticileri. Herşey bir yana madem teklifi otomatik yükselteceksin saati tarihi aynı yapma.

Kısacası arkadaşlar bu yazı bildirgeç için nekadar uyumlu bilmiyorum ama yayınlanırsa umarım herkes okur ve ne olduğunu öğrenir.

DİKKAT! BU BLOG HAYAT KURTARIR!

tolga baskan | 30 March 2011 10:50

Merhaba, madem blogluyoruz ve paylaşıyoruz, bu linki mutlaka değerlendirin. Hiçbir kar amacı gütmeyen www.tehlikedeyim.net adresindeki blog şehirde ve doğada hayatta kalmanın yollarnı, şehirdeki tehlikelerden nasıl kurtulacağınızı, tehlikeden önce, tehlike esnasındaki ve sonrasındaki çözüm ve önerileri sunuyor…Bence değerlendirin, blogun sloganı da çekici “DİKKAT! BU BLOG HAYAT KURTARIR!”

Sanal Tuzak – Nijerya Mesajı

royalbaris | 28 March 2011 15:34

Birgün e-mail adresinizde başka bir ülkeden birilerinin sizin hesabınıza oldukça yüklü miktarda para aktarma isteğiyle karşılaşırsanız ne yaparsınız? İnanmazsınız öyle mi? Peki bu kişiler resmi görevli, asker veya iş adamı oldukları iddia ediyorlar ve o ülkenin iç sorunları nedeniyle yüklü miktarda parayı yurt dışına çıkaramadıklarını söylüyorlar, bunun karşılığında ise sizden sadece cüzzi bir miktar olan bir vergiyi ödemenizi istiyorlarsa?

BİYOKİMLİK ve GÜVENLİK

kalasi | 20 August 2010 14:46

Günümüzde her türlü güvenlik yazılımında akla ilk gelen soru acaba nekadar güvenli sorusu olsa gerek. Tabi güvenlik diyince aklımıza ilk olarak şifreler geliyor. Ancak Türkiyede bir banka BİYOKİMLİK uygulamasına geçmiş ve kopyalanması unutması imkansız olan bu sistemi uygulamaya sokmuştur. BİYOKİMLİK ‘in parmak izinden farklı olarak parmak damar haritası oluşturulmaktadır. İkizlerde bile parmak damar haritaları birbirinden farklıdır. Ayrıca sadece canlı parmak izi kullanılabilir. Yani parmakta mutlaka kan akışı olması gerekmektedir. Buna ek olarak parmakta meydana gelen kesik ve eziklerle bozulan deri yapısı biyokimlik sistemini bozmamaktadır.

imza konuları

taha3045 | 11 March 2010 16:14

İmza nedir?

Bir yazının altına bu yazıyı onayladığını, bu yazının ve içeriğinin kendisine ait olduğunu belirten ad veya işarete imza denir.

Esasen imza harflerden oluşmalı, isim ve soyadı şeklinde kullanılmalıdır.Her zaman aynı imza atılmalı, sık sık değiştirilmemelidir, eklemeler, noktalamalar aynı olmalıdır.Kişi psikolojik durumuna göre imzasını değiştiremez, keyifliyken başka, üzgünken başka imza atamaz.

İmzanın atılamadığı durumlarda mühür veya parmak damgası kullanılır.İmza atamayan kişilerin el iziyle oluşturulan işarete parmak damgası denir.Ama en iyisi el ile yazılan imzadır.Her ne kadar dünya ülkelerinin çoğunda imza isim ve soyisim yazılmasıyla kabul görse de, ülkemizde imzalar genellikle işareti anımsatır.

Facebook’dan Dolandırıcılığa Önlem

altinburak | 15 October 2009 11:01

Ekim Ayının ilk günlerinde Facebookdolandırıcılık vakaları ile ilgili Polisle işbirliği içinde olduğunu açıklamıştı.

Facebook, kendilerine gelen çok sayıda şikayet olmamasına rağmen güvenlik ile ilgili önlemleri arttırmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

2009 ‘un Haziran ayında facebook üzerinden dolandırıcılıkta bir artış olmuştu…

detaylar burada ve şurada

Dolandırıcılara dikkat

drol | 18 March 2009 16:00

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’den Turkcell hatlı telefonlara gönderilen mesajın içeriği şu şekilde;

Sizi arayarak kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan ve çeşitli bahanelerle kontör göndermenizi isteyen kişilere itibar etmeyiniz. EGM www.asayis.pol.tr -155