bildirgec.org

redorack

11 yıl önce üye olmuş, 47 yazı yazmış. 539 yorum yazmış.

KATI

redorack | 01 December 2008 11:24

Bir orta boy hediye paketi yapıp, kurdelesini takıp yollayabilirim şimdi sana acımı.

Veya çocuklar onunla futbol oynayıp sevgisiz bir ihtiyarın camlarını indirebilirler…

Mesela, ancak bir elmas ustası kesebilir; kesmeye yanaşsaydı ve yeterince değerli olsaydı…

Ya da kapının ardına ağırlık diye koyabilirim cereyana mahal vermesin diye…

İleride taşınırken yanıma almayabilirim ağırlık olur diye. Onun için hamal tutmayabilirim; taşımaktan yorulduğumdan…

…ve ancak böyle anlatabilirim, göğsümdekini sana. Başka türlü değil…

BALIK

redorack | 06 November 2008 10:58

Ayakları suyun içindeydi. Bir dalgakırana oturmuş, denizden gelen rüzgarın tadını çıkarıyordu. Suya dikkatlice bakınca, küçük balıklardan oluşan bir sürünün hem planlı, hem de plansız biçimde yüzerek ona doğru geldiğini gördü… Elini yana doğru uzattı, yarım kalmış simitten küçük parçalar kopararak, sürüye doğru attı. Balıkların ahengi bozuldu. Minik simit parçalarına doğru toplu hamleler yapmaya başladılar. Simit parçaları, balıkların çoğu için gereğinden fazla büyüktü. Birkaç tanesi, bir parçayı bölüşürken, arkadan gelen büyük balıkları gördü… Büyük balıklar, tam da onun tahmin ettiği gibi, küçük balıkları yediler. Karışmayı düşündüyse de, “doğanın dengesi bu” dedi sudaki belli belirsiz kana bakarak…

Kalmış Geçmiş

redorack | 08 October 2007 18:10

Bazısını üst üste koyup, bazısını buruşturarak attığımız anıları zaman zaman çıkarıyoruz hiç boşaltmadığımız yürekaltımızdan.

Kendi kendilerine azaldıklarındandır belki, hiç dolup taşmıyor o koca çöp kutusu… Belki kendi iyiliğimiz, belki de üzerini örtme konusundaki engin yeteneğimiz sayesinde ne kadar da güzel hatırlanıyor geçmiş!

Sanki o zamanlar karanlıktan, yalnızlıktan öte sandığımız her şey daha gri, sanki kolaycacık geçivermiş… Hep koyun koyunalıklar kalıyor zihnimizde; on dakikalık kaçamak görüşmeler için harcanan çabalar, saatler boyu öpüşmeler…

Rakı ve Küresel Isınma

redorack | 07 October 2007 01:22

Her yıl rakıya katılan su miktarı 60 bin ton!!!
Gelin sek içelim, kuraklığı önleyelim, hem kafamız da çabuk
güzel olsun.

(Çok eğlendim; paylaşayım istedim)

EGD – Erkek Geri Dönüşüm Kampanyası

redorack | 26 September 2007 13:42

EGD Kampanyası
EGD Kampanyası

Yalnız Kadınların Sosyal Kampanyası
‘Erkek Geri Dönüşüm Projesi’

Önceleri beğendiğiniz ancak çeşitli gereksiz sebeplerle hayatınızdan çıkardığınız erkekleri lütfen değerlendirin. Unutmayın ki herkes aynı şartlarda yaşamıyor, aynı şansı elde edemiyor…

Öncelikle, size faydası dokunmuş ancak artık kullanmadığınız erkekler ile ilişkinizde size zararı dokunmuş erkekleri birbirlerinden ayırın. İki türü de ihtiva edecek ayrıntılı bir liste yapın. Bu, sizden sonra onları kullanacak kadınların mutluluğu için son derece önemli bir adımdır.

Zıvanadan çıktığım andır…

redorack | 17 August 2007 09:08

İnsan denen kendisini gelişmiş sanan ırktan iğrenmenin son noktasındayım…

Şişli’de Sercan Kızılkaya denen biri, sahipli bir köpeği satırla doğrayarak öldürmüş. Ve ben bunu duyduğum andan itibaren ona nasıl işkence edilebileceğinin, bunu bilhassa benim nasıl yapacağımın planını kuruyorum. Muhtemel başarabilirsem canlı da bırakmam zaten…

Hukuk benden önce yargılasın derseniz şu linke tıklayabilir ve cezalandırılması için imza verebilirsiniz.

Bu konuda daha fazla bir şey söyleyemeyeceğim. Sakın bana insan kıyımlarından bahsetmeyin…Bence tümden yeryüzünden silinsek en güzeli olur…

Baba Ben Sübyancı Oldum

redorack | 17 July 2007 14:23

Babacığım, bakma öyle yüzüme! Sübyancı terimini kullandım ama o kadar da küçük değiller. Yüreğine inmeden duralım bir soluklanalım. Yüzündeki donmuş ifade çözülene dek bekleyebilirim. Yalnız bırakayım mı seni biraz? Sen köpürmeden önce ben de kaçış planımı kurayım.

Önce hangisine daha çok kızdığını merak ediyorum. Kadın olduğum için mi seçmemeliyim kendimden küçükleri, yoksa gerçekten küçük oldukları için mi? Bana sadece küçük oldukları için dersen pek inandırıcı olmayacak çünkü. Neden mi? Eh, senin de eşin kendinden on altı yaş küçük değil mi? Sen hala demiyor musun “on sekizlik birini istiyorum” diye şakayla karışık? Hah, benimki de öyle şakayla karışık bir sübyancılık… Sanırım biraz da genetik bu işler. Senin dışında da ailemizde arada ciddi yaş farkı olduğu halde evlenen birçok erkek ve kadın var.

Şişli’de Bir Apartman (dairesi)

redorack | 15 July 2007 00:52

Tadı tuzu kalmadı buraların diyeceğim, konuyla tamamen alakasız olacak!

Derdim ev sahipleriyle! Sülalemde tek kirada oturan kişi benim. Yani temel olarak ev sahibi olmanın ne demek olduğunun gayet farkındayım. Tüm taşındığım evlere de hep gözüm gibi baktım. Konu şu:

KONU 1:

Buraya taşınırken (7-8 ay oldu) bir yer sormuştum istemeye istemeye. Belli ki sahibi de kiralamak istemiyormuş! Şişli’de, pencereleri ahşap doğrama (burada eski olduğunu kastetmeye çalışıyorum), yarı zemin bir daire. İçi karanlık. Ben dışarıdan görüyorum. Üstelik sahibinden! Deneyelim şansımızı, pek fazla kira vermeye niyetimiz yok nasılsa. Çakıyorum hemen cepten bir telefon, aman kapılmasın!

Ben Böyle Sevdim

redorack | 13 July 2007 19:05

Bu, binyılların aşk kelimelerinin üzerine koyulmuş bir biblo yazı.

Telaffuz edilmemiş kelimeler gerek bana adına aşk diyerek küçümsemeyeyim bu hissettiğimi diye… En sadelerinden, en süslülerinden, seslilerinden ve ıssızlarından geçtim aşk olanların; hiç böyle düşmedim ruhuma… Hiç böylesine istemedim dokunmak birinin ruhuna.

Deniz özgürlüğünde kal diye kendi dalgalarına bıraktım seni akıntıyı hesaplamadan; özgürlüğüne duyduğum saygıyı hesaplayarak. Ve tutsun istedim içimdekiyle sevgindeki hesap.

Belki de böyle güzel” deyip kendimi avutmak için ruhuma ‘seninleyken ben olmak için çıkardığım’ maskeleri taktım.