bildirgec.org

yemek hakkında tüm yazılar

Yeni restoranlar

denizinkizii | 17 August 2012 11:18

Chocolate
Chocolate
Palma D'oro
Palma D’oro

Malum yaz herkes yeni yerler görmek yeni lezzetler tatmak istiyor. Ben de değişik yerlerde yiyorum.Bugün Palma D’Oro‘ya gittim mesela.Şaşkınbakkalda Tike’yi geçince valeli çok şirin sımsıcak şık bir restoran. İlk görüşte kaliteyi anlayabiliyorsunuz. Mumlar,dekor veşarap kadehleri. Nitekim bu restoranın fiyatları gayet normal ! Hatta hafta içi 11.00-17.00 arası %30 indirim var tüm mönüde.Yemek kalitesi gayet iyi,leziz ve özenli.
Tabi burada bir akşam yemeği yemeden önce akşamüstü önce Chocolate’a uğramanızı tavsiye ederim. Aynı sokakta bulunuyorlar, Chocolate sokağın girişinde iki katlı harika bir yer.Denize karşı ve ferah.Mesala meyveler eşliğinde çikolatalı fondü yiyebilir ya da bir kahve içebilirsiniz.Aynı gün içinde iki yere gitmek biraz fazla gelse de güzel olabilir.Farkı yerlere giderek yeni şeyler görmek,tatmak insanı nasıl rahatlıyor anlatamam.Tabi ki Bağdat Caddedsi deniilince akla bir sürü yer geliyor (Midpoint,Kırıntı,Han,Kitchenette,Kırıntı vs) o zaman bizlere de denemek ve anlatmak düşüyor !

Delimano Özgür Şef ile birlikte en iyi tarifleri arıyor

nebookyn | 18 January 2012 10:01

Delimano Türkiye, Facebook sayfasından “Yemek yapmakta üstüme tanımam” diyenleri bekleyen bir kampanya yapıyor. Bu kampanya dahilinde Show Tv’de yayınlananÖzgür Şef programı ile paralel olarak Delimano Facebook sayfasında 13 Hafta 13 Menü isimli bir uygulama bulunuyor. Kullanıcıların yemek tariflerini gönderebileceği bu uygulamada Özgür Şef her hafta en beğendiği tarifi seçerek tarifin sahibine Delimano’dan çeşitli hediyeler kazandırıyor.

Kampanya adresi

Anne Gülüşlü Kız

mavilikler | 28 October 2011 10:06

Sımsıkı sarsa bir şeyler beni… Bir sevgilinin kollarından söz etmiyorum ille de. O da seçeneklerden biri olabilir tabii. Ama tek seçeneğe indirgenemeyecek kadar derin bir şey benim bahsettiğim… Öyle bir kucaklayışın içinde bulayım ki kendimi, dünya kapkalın bir çizgiyle ikiye ayrılsın. O kucaktaki ben ve dünyanın diğer yanı diye…

Küçük bir kızken annemin kucağında hiç mi oturmadım? Sayamayacağım kadar çok kez hem de… Şefkatse şefkatin en büyüğüydü gözlerindeki. Beni tutuşu tüm kötülüklere karşı koca bir duvar, enseme kondurduğu öpücük sevildiğimi ispatlayan en inandırıcı dokunuş…

Vivident’in Yeni Facebook Uygulaması

nebuch | 15 June 2011 15:30

Vivident’in yeni sakızı Storming için düzenlediği ‘Büyük Tutkunuz’ yarışması başladı!
Yarışmanın konusu: Herkesin bir tutkusu vardır. Kiminin spor, kiminin yemek… Vivident, herkesin içindeki tutkuyu buluyor ve bu tutkuyu paylaşan insanları birleştiriyor.
Amaç: En büyük tutkuyu ve tutkusunu paylaşmayı seven insanları toplamak.
Nasıl işliyor?
Vivident Facebook fan sayfası beğenildikten sonra yarışmaya girilir. 4 büyük tutkudan biri seçilir. Bu tutkuya ortak olacak arkadaşlar ile paylaşılır. Yarışma sonunda 4 büyük tutkudan en çok seçilen kategorinin birincisi, seçtiği kategoriye ait büyük ödülü kapar.

Bir tas yemek ve insan insana sohbet…

bithikotsis | 23 April 2011 11:03

Hep duymuşuzdur. Dünya kadar malı var ama mutsuz. Kulak misafiri olmuşuzdur, neredeyse herşeye sahip ama tatmin olamamış, huzursuz…Evet, var boyle birileri. Sizin, bizim belki ismen bildiğimiz yahut bilmediğimiz insanlar var bu konumda olan.

ütüde mangal denediniz mi?

Vformumya | 19 April 2011 20:39

Siz hiç ütü üzerinde yemek pişirildiğini duydunuz mu? Evet sanırım duymuşsunuzdur öğrenci evi geyiklerinde çok geçer ama en fazla yumurta pişirilir.

Bu duyacağınıza gerçekten şaşıracasınız.Döküm Kömürlü Ütükullanılarak mangal yapmışlar.Daha önce etkinliklerini beğenerek takip ettiğim otel Elite World Prestige hotel imzalı.

bahar gel artık

nazokiraze | 19 April 2011 14:31

Yazılarımın bir kısmının ana konusu olan yemek,içmek türü bir konu ile tekrar karşınızdayım sayın okuyucu.Aylardır beklediğimiz halde kendisini hissettirmeyen ancak tam bahar geldi diye sevinirken ”sonunda geldim hepinizin imanını gevreteceğim” dercesine Nisan ayının kendisini Şubat zannetmesine neden olan kış mevsiminin son demlerinde içtiğiniz her türlü çay ve bitki çayının içerisine bir dilim taze zencefil atmayı unutmayın diyerek başlıyorum.

Kara lahananın dayanılmaz lezzeti.

nihansage | 17 April 2011 12:11

orjinal kara lahana bitkisi
orjinal kara lahana bitkisi

Herhangi bir şehir de, her hangi bir yolda yürüyorsanız ve bahçe içinde, müstakil bir ev gördüyseniz, üstelik te o evin bahçesinde çiçek yerine kara lahana ekilmiş olduğunu farketmişseniz, bilin ki o evin insanları ya laz ya da gürcüdür. Veya ev halkından bazıları böyledir.Kara lahananın pek çok yemeği yapılır. Bu işin uzmanları, bu harika bitkiden pek çok lezzet çıkarabilirler. Bunlardan en meşhur olanı kara lahana sarmasıdır. Maharetli eller, bin bir uğraşla ve sabırla, mübarek yaprakları incitmeden, içlerine doldurdukları dolma harcını ustalıkla sararlar. Ortaya çıkan sonuç ise, damakları şenlendirecek, midelere bayram ettirecek muhteşem bir lezzet şölenidir.

Bu bitkiden daha yöresel yemekler de yapılır. Gürcülerin has yemeği olan, kara lahana bitkisi nın iyice pişirildikten sonra, mısır unuyla birlikte ezilerek ve daha sonra da kızgın yağ ile buluşturulan ve damaklara ulaşan kara lahana yemeği enfestir. Arzuya göre iç yağı da katılabilir. Tabi bunun için sağlığınızın da iyi olması gerekmektedir.

Maggi’den ” Yok mu bi’tabak Daha?”

bithikotsis | 06 April 2011 16:43

maggi
maggi

Maggi lezzeti, yeni bir yarışma sevenlerine buradan merhaba diyor.

maggi
maggi

Yarışma şöyle işliyor, 32 adet blogger var bu bloggerlar her hafta kategorilerin yenilenmesi ile beraber bu yenilenen kategoriler doğrultusunda kendi türettikleri tarifleri, yeni damak tatlarını tarif edecekler ve sunacaklar.
Ödül olarak Teknosa‘dan 1000TL,500TL ve 250 TL’lik hediye çekleri var. Tariflerin orijinalliği ve ayrıntılarının iyi verilmesi, yemek sunumu dahi önemli kriterler…

Artıları ve Eksileri ile Masterchef Türkiye

admin | 31 March 2011 10:58

Yeni bir yarışma daha ekranda bizlerle buluştu. Yetenekli yemek yapma meraklılarının akın ettiği elemelerde o, bu, şu nedenlerden dolayı sona çok az kişi kaldı. Bu süreç hala devam etse de seyirci olarak tespit ettiğim artı eksiler oldu bu programda.

masterchef
masterchef

Bir defa, program öğretiyor ve hatta evinde yemek yapan bir usta birine bile ”vay be bu tarif de var mıymış?” ya da ”bu yemek de neyin nesi ilk defa görüyorum.” dedirtebiliyor diye düşünüyorum. İçi boş, eğitici olmayan bir program değil. İzlerken ayrıca yarışmacıların eforunu görüyorsunuz ve ruh hallerini hissedebiliyorsunuz. Yemek yapmanın ne denli zahmetli iş olduğunu anlıyorsunuz.