bildirgec.org

Vformumya

11 yıl önce üye olmuş, 14 yazı yazmış. 8 yorum yazmış.

Sanal Aşklara Karşı Arkadaşlık Sitesi Sanal Aşklara Karşı Arkadaşlık Sitesi

Vformumya | 21 February 2012 08:52

Dengim.com yayın hayatına girdi. Dengim.com’un klasik arkadaşlık sitelerine nazaran farklılık gösteren yanları var.Dengimcom bir arkadaşlık sitesi fakat sitede kimsenin fotoğrafını ya da bilgilerini göremiyorsunuz. Sitede etkinlikler duyurulmakta ve ödemeler alınmakta. Size uygun etkinliğe katılım göstermek istediğinizi üye olarak belirtiyorsunuz. Çeşitli yaş gruplarına özel hazırlanan grup etkinliklerinden yüzyüze tanışma şansı veriliyor.

Genç profesyoneller, Bekar anne babalar, +45 genç kalanlar ve VIP gruplarında düzenlenen etkinlikler İstanbul’da çeşitli mekanlarda tertip ediliyor. Katılımcılara verilen kartlar ile gerçek kimliklerle katılabileceğiniz etkinliklerde beşer dakikalık 10 kadın 10 erkek arasında yüzyüze görüşmeler gerçekleşiyor. Görüşme sonunda birbirini beğendiğini belirten çiftler iletişime geçiriliyor.

inoversite projesi ile üniversitelerimiz hayat bulacak

Vformumya | 23 December 2011 16:20

dünyada teknoloji transferini aktif olarak kullanan ve başarılı olan ülkelerin başında abd geliyor. abd dışında kanada, israil, ingiltere, isviçre, brezilya gibi ülkelerde de üniversiteler yaptıkları araştırma geliştirme çalışmalarını, proje ve tezlerini ticarileştirebiliyor ve uygulamaya geçilmesini sağlıyorlar. abd’de 1996 yılında teknoloji transferi sonucu oluşan ekonomik aktivitenin değeri 25 milyar dolar ve 212.500 yeni iş olanağına tekabül ediyor;

yukarıdaki verilere göre dünya üniversiteleri yaptığı araştırmaları sanayiye entegre olarak üretiyor ve yüklü ekonomik geri dönüşler sağlıyor. fakat ülkemizde henüz bu anlamda bir faaliyet yok.

yeni bir fırsat sitesi daha yayına girdi

Vformumya | 18 December 2011 12:40

Her geçen gün yeni bir fırsat sitesi ile karşılaşmaktayız, mail kutumuza boğucu bir şekilde gelen fırsat maillerini çoğu zaman okumadan silmekteyiz, fırsat sitelerini çok sık kullanan birisi olmamakla beraber sıkı takip ederim yeniliklerini. bir fırsat sitesinin diğer fırsat sitelerinden farkları nedir benim için önemli, zira taklit projelerden pek hoşlanmam.

1 aralık itibariyle fırsat sitelerine bir yenisi daha eklendi, mekanpanya adından da anlaşılacağı üzere ayakkabı, elbiseden ziyade mekanlara ,restoranlara hatta oto yıkamacılara yönelik kampanyalar yürütmekteler. Zaten sloganları da “şehri keşfet”

jazz company yeni sezon etkinlik takvimini duyurdu

Vformumya | 01 December 2011 12:42

jaz severlerin gözdesi jazz company nihayet yeni sezona başlıyor. En önemli yerli caz sanatçılarımızdan olan İlham Gence ‘i dinlemek keyif vericiydi geçen sezon. Bu sezonda yerini alacak olması beni ayrıca mutlu etti. Kırmızı sıcak şarap ile İlham Gencer’i dinlemek ve farklı bir gece yaşamak isteyenler için güzel bir alternatif. Elite World Hotel‘de gerçekleşen organizasyon her cuma ve cumartesi gecesi ve giriş ücretsiz. denemeye değer olan bu organizasyonu sizlerle paylaşmak istedim. Unutmadan aralık ayı etkinlik takvimini vereyim size İyi eğlenceler..

Hrant’ı katleden zihniyet ve dava arkadaşları

Vformumya | 22 April 2011 15:33

Yine 24 Nisan Geldi,Kimileri soykırım der kimileri değil der. Ben bugünlerde sadece kavramların tartışılacağı ve hrant dink’in unutulacağını bildiğim için bu yazıyı yazdım.Hrant dink’i anlamak yeter mi? yetmez mi? bakalım isterseniz.

Çok fazla derine inmeyeceğim,21 Temmuz 1905 tarihinde II.Abdülhamid’e Ermeni komitacılar tarafından süikast düzenlendi fakat başarısız oldu. Saldırının altında Ermeni çeteciler çıktı fakat daha derinine inilemedi.

Ermeni Patriği de bütün Ermenilerin geçmiş olsun dileklerini ve olay nedeniyle duydukları acıyı Osmanlı yönetimine iletmiştir. İslam ve gayrimüslim bütün toplulukların ibadethanelerinde, Ermeni kiliselerinde yapılan ayinlerde olay kınanmış, dualar edilmiştir.Bu başarısız girişime Ermeni komitacılar gibi Türklerden de üzülenler çıkmıştı.Hatta bu harekete “Haraket-e Kahramane” denilmişti Türkler tarafından.Hangi Türkler peki?

Android ve şebeke kısıtlamaları

Vformumya | 21 April 2011 13:42

google’ın geliştirdiği mobil işletim sistemi Android maalesef ülkemizde çeşitli şebeke kısıtlamaları ile karşı karşıya kalmakta ve bu kısıtlamalar tam anlamıyla andoid özellikleri kullanmamızı engelliyor. 7 ay önce ilk defa android‘i keşfetmek maksadıyla android işletim sistemli samsung gt5700 model cep telefonunu aldım.

samsung android gt 5700
samsung android gt 5700

ütüde mangal denediniz mi?

Vformumya | 19 April 2011 20:39

Siz hiç ütü üzerinde yemek pişirildiğini duydunuz mu? Evet sanırım duymuşsunuzdur öğrenci evi geyiklerinde çok geçer ama en fazla yumurta pişirilir.

Bu duyacağınıza gerçekten şaşıracasınız.Döküm Kömürlü Ütükullanılarak mangal yapmışlar.Daha önce etkinliklerini beğenerek takip ettiğim otel Elite World Prestige hotel imzalı.

Jazz Company/ Jazz Severler için

Vformumya | 15 March 2011 21:38

Elit World Otel İstanbul’da son 1 yıldır jazz severler için bu organizasyon düzenleniyormuş. Haftasonu bir arkadaşımın doğum günü kutlaması için davet edildim,jazz eşliğinde olacakmış,araştırdım buldum. Web sitesinde ayrıntılı bir açıklama var ama ben kısaca geçeyim.
Jazz Company, her Cuma ve Cumartesi 22:00-01:00 saatleri arasında işin ilginç tarafı müzisyenler yerli. Jazz bir zenci müziği ama bakalım bizim jazz sanatçılarımızın performansları nasıl merak ettim doğrusu. ilgilenenler için

Farklı mobilya tasarımları arayanlar için

Vformumya | 15 March 2011 14:43

Evlilik hazırlıkları yapmaktayım,internetten mobilya bakınıyordum karşıma birden fazla web sitesi çıktı,farklı desenler ve tasarımlar bekliyorum. Bu sebeple aradığım tarzda mobilya çeşidi bulmak zor oldu. Fakat uzun uğraşlar sonucu milano mobilya‘yı buldum. İtalyan tarzı tasarımları ile ilgimi çekmeyi başardı,özellikle bu oturma odası,çok farklı konseptleri olan bu mağazayı araştırdım buldum istanbul‘da mağazası var,fiyatlar biraz pahalı ama farklılık arayanlar için ideal.

Taksim’de alternatif oteller

Vformumya | 14 March 2011 22:58

Elit World Prestige Hotel
Otel Elite World Prestige Beyoğlu (Pera), İstiklal Caddesi 150 m,Ataturk Kültür Merkezi 250m,Galata Kulesi & Köprüsü 650 m,Dolmabahçe Sarayı 750 m,Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii 3 km,Kapalı Çarşı 3 km,Sirkeci Tren İstasyonu 4 km,Ayasofya 3 km,İstanbul Lütfi Kırdar Uluslarararası Kongre ve Sergi Sarayı 550 m uzaklıkta. İstanbul’un en merkezi yerlerinden birsinde iyi bir alternatif olacağını düşündüğüm otel. Otelin web sitesi çok açıklayıcı aslında 360 derece olarak oteli gezebilirsiniz. otel hakkında daha fazla bilgi için web sitesiniziyaret edebilirsiniz.