bildirgec.org

denizinkizii

8 yıl önce üye olmuş, 2 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Yeni restoranlar

denizinkizii | 17 August 2012 11:18

Chocolate
Chocolate
Palma D'oro
Palma D’oro

Malum yaz herkes yeni yerler görmek yeni lezzetler tatmak istiyor. Ben de değişik yerlerde yiyorum.Bugün Palma D’Oro‘ya gittim mesela.Şaşkınbakkalda Tike’yi geçince valeli çok şirin sımsıcak şık bir restoran. İlk görüşte kaliteyi anlayabiliyorsunuz. Mumlar,dekor veşarap kadehleri. Nitekim bu restoranın fiyatları gayet normal ! Hatta hafta içi 11.00-17.00 arası %30 indirim var tüm mönüde.Yemek kalitesi gayet iyi,leziz ve özenli.
Tabi burada bir akşam yemeği yemeden önce akşamüstü önce Chocolate’a uğramanızı tavsiye ederim. Aynı sokakta bulunuyorlar, Chocolate sokağın girişinde iki katlı harika bir yer.Denize karşı ve ferah.Mesala meyveler eşliğinde çikolatalı fondü yiyebilir ya da bir kahve içebilirsiniz.Aynı gün içinde iki yere gitmek biraz fazla gelse de güzel olabilir.Farkı yerlere giderek yeni şeyler görmek,tatmak insanı nasıl rahatlıyor anlatamam.Tabi ki Bağdat Caddedsi deniilince akla bir sürü yer geliyor (Midpoint,Kırıntı,Han,Kitchenette,Kırıntı vs) o zaman bizlere de denemek ve anlatmak düşüyor !

Ferah bir içecek

denizinkizii | 16 August 2012 12:23

Mutfak konusunda her zaman meraklı olmuşumdur. Başlangıçlar,ana yemekler,tatlılar ve içecekler. Her ne kadar hava artık çok sıcak olmasa da yine de içerek ferahlayacağımız soğuk bir şeyler arıyoruz. Ben de daha önce gördüğüm bir tarifi denedim,sizinle de paylaşayım.
Muzlu Smoothie (iki kişilik)
Bir adet muz,bir su bardağı light yoğurt,bir çorba kaşığı pekmez,5-6 küp buz.
Blenderda hepsini bir güzel karıştırdıktan sonra ister üzerine sos katarak ister bardağa minik muz dilimleri koyarak servis edebilirsiniz. İşin iyi tarafı sadece 99 kalori olması. Sıcak bir görünümle serinleyin derim ben !
ZTB